Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Chełmża_Jezioro Chełmżyńskie

Terminy utraty ważności dokumentów rejestracyjnych jednostek pływających

Uwaga właściciele jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. W związku z wejściem w życie nowej ustawy, przypominamy, że dowody rejestracyjne wydane przed 1 stycznia 2000 r. utraciły swoją ważność z dniem 31 lipca 2021 r.

 • las

Święto Drzewa – tuż tuż

Każdego roku 10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Jego inicjatorem był propagator przyrody Julius Sterling Morton sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, gubernator stanu Nebraska, który w 1872 r. wezwał swoich rodaków aby 10 października każdy kto może posadził drzewo. Miało to na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

 • KONKURS-DRZEWO

Powiatowy Konkurs „ATOM TLENU – przytul drzewo!”

Już w najbliższy poniedziałek (5 lipca) startujemy z nowym konkursem. Tym razem wykazać się będą mogli miłośnicy drzew a jest ich zapewne wielu. Jakie jest zadanie konkursowe? Polega ono na wykonaniu zdjęcia Waszego ulubionego drzewa. Oczywiście czekamy na zdjęcia drzew z powiatu toruńskiego. Liczymy na Waszą kreatywność, pokażcie dlaczego drzewa są ważne dla Was i dla naszego powiatu. 

 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Obowiązek zgłoszenia, czym ogrzewamy domy od 1 lipca 2021 r.

Od 1 lipca, każdy kto ma w domu piec, kominek, a nawet kuchnię węglową – musi indywidulanie zgłosić to do gminy. Rusza bowiem obowiązek zgłoszenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) czym ogrzewamy domy.

Katalog urządzeń, które muszą być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), jest bardzo pojemny, obejmuje również m.in. kotły i grzejniki gazowe, kotły na paliwa stałe, pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne czy ogrzewanie elektryczne.

 • IMG_7172

Działania nad tworzeniem Lokalnych Partnerstw Wodnych

W 2021 r roku Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie kontynuuje prace nad tworzeniem kolejnych powiatowych partnerstw wodnych. Działania rozpoczęto 28 stycznia konferencją „Lokalne Partnerstwa Wodne w Województwie Kujawsko-Pomorskim”, której celem było zapoznanie uczestników z efektami pracy pilotażowej nad LPW w 2020 r., przedstawienie planowanych działań w ramach LPW na 2021 oraz stworzenie sieci współpracy w pracy nad tworzeniem LPW w kolejnych powiatach.

 • Plakat Mistrz 2021a

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym

Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele" dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.

 • _2009_11_jesień fot. Rafał Kołodziej (51)

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu - Obrowo

Od 21 września 2020 r. do 19 listopada 2020 r. w UG Obrowo można zapoznać się z projektem Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu, który będzie podstawą naliczenia podatku leśnego.

 • PACHPHOTO0008

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla Gminy Wielka Nieszawka

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych dla obrębów ewidencyjnych na terenie gminy Wielka Nieszawka.

 • WP_20171104_09_32_18_Pro

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla Gminy Lubicz

Zawiadomienie o powtórnym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych dla obrębów ewidencyjnych na terenie gminy Lubicz.

 • WP_20171104_10_04_49_Pro

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla Gminy Lubicz

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych dla obrębów ewidencyjnych na terenie gminy Lubicz.

 • Las okolice Młyńca

Narada Techniczno-Gospodarcza

26 listopada 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyła się narada techniczno-gospodarcza. Głównym tematem spotkania było przystąpienie do opracowywania Uproszczonego Planu Urządzania Lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu, dla lasów będących własnością osób fizycznych i wspólnot gruntowych położonych na terenie Gminy Lubicz i Obrowo.

 • Komisja Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa, Leśnictwa i...

Posiedzenie Komisji Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

W Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyła się dzisiaj Komisja Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Po omówieniu porządku obrad przedstawiciele Komisji w składzie: Andrzej Jałocha – Przewodniczący, Wiesław Kazaniecki – Wiceprzewodniczący, Agnieszka Jankierska-Wojda, Kazimierz Kaczmarek, Janusz Kononiuk oraz Mirosław Nawrotek wybrali się w teren aby dokonać przeglądu dróg i chodników oraz inwestycji kubaturowych.

 • Barwy lata dary jesieni w Przysieku

"Barwy lata, dary jesieni" już w sobotę w Przysieku

W sobotę zielony namiot powiatu toruńskiego wraz z załogą z Wydziału Środowiska będzie w Przysieku na "Barwach lata, darach jesieni". Zajrzyjcie - czekają na Was ciekawe konkursy z nagrodami!

 • Dożynki Gminno-Powiatowe w Obrowie wręczenie nagród

Najpiękniejsze zagrody w powiecie

Tradycją ostatnich lat stało się organizowanie przez Starostę Toruńskiego oraz Wójtów gmin powiatu toruńskiego wraz z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Chełmży konkursu „Piękna Zagroda”. To już 18. edycja imprezy - konkurs jest więc "pełnoletni". :)

 • HERB_do informacji www

Nowe obowiązki dla podmiotów posiadających decyzje uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów

NOWE OBOWIĄZKI DLA PODMIOTÓW POSIADAJĄCYCH DECYZJE UWZGLĘDNIAJĄCE ZBIERANIE LUB PRZETWARZANIE ODPADÓW

Starosta Toruński informuje, że w dniu 6 września 2019 r. wejdzie w życie Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2019 poz. 1579).

 • Składowisko odpadów wrzesień 2018

Góra śmieci w Witowężu znika

W poniedziałek 10 czerwca 2019 r. kolejne tiry pełne odpadów, składowanych niezgodnie z decyzją przez firmę SGR Bio-Plast w Witowężu, trafiły na wysypisko śmieci w Toruniu. Kolejny etap oczyszczania terenu zakładu sfinansowało Starostwo Powiatowe w Toruniu. Za usunięcie pozostałych odpadów odpowiada gmina Czernikowo.

 • Piękna zagroda 2018

Gminy przyjmują zgłoszenia do konkursu „Piękna Zagroda 2019”

Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie „Piękna Zagroda 2019” jeszcze do 11 czerwca br. mogą się zgłaszać w swoich gminach. Jak co roku serdecznie zachęcamy do udziału. Po tym terminie przedstawiciele Gminnych Komisji Konkursowych dokonają przeglądu zgłoszonych działek siedliskowych i ogrodniczych.

 • Festyn

Śniadanie na plaży - zapraszamy na piknik

Powiat Toruński, jako wieloletni Partner organizacji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska w naszym regionie, serdecznie zaprasza na ekologiczny piknik „Śniadanie na plaży”, który odbędzie się 8 czerwca br. na plaży miejskiej, przy przystani jachtowej w Toruniu.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.