Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Logo programu Kordian

Kordian - profilaktycznie dla serca

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku zaprasza do wzięcia udziału w Programie Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców makroregionu północnego.

Uczestnicy zakwalifikowani do Programu mają zagwarantowane świadczenia:
wywiad lekarski, badania fizykalne, badania laboratoryjne (profil lipidowy, glukoza, kreatynina), badanie EKG.

Pacjenci z wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych zostaną zakwalifikowani do etapu prozdrowotnego w ramach, którego otrzymają 24 porady zdrowotne. Porady realizowane są w formie aktywności fizycznej, porady dietetycznej lub innej aktywności prozdrowotnej.

Pacjenci z podejrzeniem hipercholesterolemii rodzinnej będą skierowani do Krajowego Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej, działającego przy I Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Wszystkie działania zrealizowane w ramach Programu Kordian są bezpłatne.

Celem programu jest wzrost świadomości oraz stopnia wykrywania chorób układu sercowo-naczyniowego, u osób w wieku aktywności zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji osób obciążonych genetycznie hipercholesterolemią rodzinną.

Grupą docelową w projekcie są pacjenci powyżej 18 roku życia aktywni zawodowo, bezrobotni gotowi do podjęcia pracy, nieleczący się w ciągu ostatnich 5 lat na chorobę układu sercowo-naczyniowego, jak również niekorzystające z obecnie realizowanego Programu ChUK (NFZ). Programem nie mogą być objęte osoby z już zdiagnozowaną i leczoną chorobą o podłożu kardiologicznym. Zwłaszcza nadciśnieniem tętniczym i wcześniej stwierdzonym podwyższonym poziomem LDL.

Zgłaszać się można:

- mailowo: kordian@uck.gda.pl
- telefonicznie: 730-825-925

Więcej informacji:

https://kordian.uck.pl/
https://uck.pl/wspolpraca/programy-zdrowotne/kordian.html

drukuj (Kordian - profilaktycznie dla serca)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.