Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Nasze dps-y skutecznie korzystają z grantów

Niemal tysiąc Domów Pomocy Społecznej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych i hospicjów skorzystało do tej pory z unijnego wsparcia w projekcie realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W naszym powiecie o kolejną dotację ubiegały się Domy Pomocy Społecznej w Pigży i w Wielkiej Nieszawce.

Tym razem mowa o realizacji drugiego naboru do projektu grantowego nr POWR.05.02.00-00-0001/20 pod nazwą „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”. Projekt, na który przeznaczono blisko 250 mln zł, realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i obejmuje swoim działaniem oraz wsparciem ponad 1 300 podmiotów w całej Polsce. Środki te ograniczają negatywne skutki wystąpienia epidemii COVID-19 wśród pacjentów i pensjonariuszy oraz personelu zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz domów pomocy społecznej.

Otrzymane przez nasze dps-y środki finansowe w kwocie nieco przekraczającej 68 tys. zł będą przeznaczone na dodatkowe wynagrodzenia dla dziesięciu pielęgniarek i umożliwią zakup środków ochrony osobistej oraz środków do dezynfekcji dla personelu i mieszkańców. 

Tekst: Alina Paga

drukuj (Nasze dps-y skutecznie korzystają z grantów)

  • Pigża
  • Wielka Nieszawka

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.