Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • IMG_0823

Kolejne punkty szczepień w powiecie toruńskim

Trwają przygotowania do rozpoczęcia szczepień masowych w powiecie toruńskim. W czwartek (8 kwietnia) odbyła się wideokonferencja Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego z samorządowcami z miasta i gminy Chełmża, gminy Lubicz, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Toruniu, prezesem Szpitala Powiatowego w Chełmży, dyrekcją Lecznic Citomed, a także kierownikiem regionalnym Przychodni Lekarskich Świat Zdrowia Neuca Med. Spotkanie dotyczyło organizacji i przygotowań Punktów Szczepień Masowych na terenie powiatu toruńskiego pod względem sanitarnym, spełniania warunków technicznych, postępowania z odpadami i zapobiegania chorobom zakaźnym.

Punkty szczepień zostały zgłoszone za pośrednictwem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i czekają na akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia. Zlokalizowane i przygotowywane są w już istniejących budynkach, znajdujących się pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu:

  • w Hali Sportowo-Widowiskowej w Chełmży - organizowany pod względem medycznym przez Szpital Powiatowy w Chełmży
  • w sali gimnastycznej SP w Lubiczu Górnym - organizowany przez Lecznice Citomed

oraz dodatkowo:

  • w ośrodku zdrowia w Zelgnie
  • w filii ośrodka w Nawrze
  • w świetlicy wiejskiej w Skąpem
  • w świetlicy wiejskiej w Grzywnie

przygotowują je Przychodnie Neuca Med.

Punkty przygotowywane przez medyków wspólnie z samorządami, zostaną udostępnione dla chcących się zaszczepić mieszkańców powiatu toruńskiego w sposób spełniający wymagane standardy sanitarne i epidemiczne. Planowane uruchomienie wskazanych Punktów Szczepień Masowych przewidywane jest w ostatnich dniach kwietnia 2021.

drukuj (Kolejne punkty szczepień w powiecie toruńskim)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.