Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 67700

Budowy i rozbudowy placówek opieki społecznej

W nadchodzącym roku poza edukacją powiat zainwestuje także w opiekę społeczną. Wiele będzie się działo w powiatowych placówkach. Sztandarową inwestycją najbliższych miesięcy w tej sferze będzie niewątpliwie budowa od podstaw nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą.

Parterowy budynek o powierzchni 1 288 mbędzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieści sale terapii zajęciowej, stołówkę, węzeł kuchenny oraz salę zajęć ruchowych i niezbędne pomieszczenia administracyjne. Całość uzupełnią: taras widokowy na jezioro, garaż i magazyn. Obiekt będzie ogrzewany pompami ciepła i fotowoltaiką. Budowa ruszy z początkiem lata, a zakończenie prac zaplanowano na październik 2022 r.

drukuj (Budowy i rozbudowy placówek opieki społecznej)

  • Dom Pomocy Społecznej w Pigży - wizualizacja

Duże zmiany czekają także Dom Pomocy Społecznej w Pigży. Jeszcze w kwietniu rozpocznie się rozbudowa placówki. Nowa część umożliwi zmianę układu funkcjonalnego pomieszczeń w istniejącym budynku. W DPS powstanie także kaplica. Cała elewacja zostanie naprawiona i odnowiona. Remont obejmie także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

W DPS w Browinie ekipy budowlane zajmą się uporządkowaniem terenu wokół Domu, a w DPS w Wielkiej Nieszawce powstanie ogród zimowy, a budynek zyska na funkcjonalności.

Rozbudowa budynku DPS w Pigży

Wartość: 2,5 mln zł (1,125 mln zł w budżecie, pozostała kwota: dotacja z RFIL). Realizacja od IV 2021 do końca 2022.

Zagospodarowanie terenu DPS w Browinie

Wartość 760 tys. zł, Realizacja do VI 2021.

Budowa ŚDS w Osieku n/Wisłą

Wartość: 4,5 mln zł (dofinansowanie z RFIL 4,5 mln zł). Realizacja do X 2022.

Modernizacja DPS w Wielkiej Nieszawce

Wartość 729 tys. zł. Realizacja 2022-2023.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.