Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • plakat_www

Przebadaj się!

Tętniak Aorty Brzusznej (TAB) to poważna choroba, zwłaszcza jeśli jest nierozpoznana odpowiednio wcześnie. Ciśnienie tętnicze krwi wytwarzane przez bijące serce powoduje uderzenia krwi o osłabioną ścianę tętniaka, co powoduje jego powiększanie.

Powiększanie się tętniaka może doprowadzić w końcu do jego pęknięcia. Następuje wtedy krwotok wewnętrzny, który jest zwykle śmiertelny. Jedynym sposobem by tego uniknąć jest rozpoznanie tętniaka aorty brzusznej zanim pęknie.

Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej zachęca do bezpłatnego poddania się badaniu USG. To bezpieczne i bezbolesne badanie polega na przesuwaniu małej głowicy po brzuchu osoby badanej i trwa zaledwie około 10 minut.  

Gdzie można się zapisać? W Szpitalu Powiatowym Sp. z o.o. w Chełmży, nr tel. do rejestracji 56 63 92 216.

Kto jest w grupie ryzyka? Mężczyźni w wieku 65-74 lata, palący i mieszkający w województwie kujawsko-pomorskim

Pamiętaj, liczy się profilaktyka! Warto się przebadać. Dokładniejsze informacje można uzyskać na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl. Program trwa do końca 2020 roku.

drukuj (Przebadaj się!)

Galeria zdjęć

  • plakat

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.