Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Plakat na social media

Lokalni artyści zjadą do Osieka

W sobotę, 15 czerwca br. zjadą się lokalni artyści z powiatu toruńskiego na ,,XIII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki”. Wydarzenie odbędzie się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą. To nowo wybudowany obiekt przez Powiat Toruński, położony nad jeziorem, wśród leśnego otoczenia.

W plenerze zaprezentuje się około 20 zespołów wokalno-teatralno-muzycznych, w tym młodzi artyści. Przybędą także twórcy rękodzieł, którzy przedstawią na stoiskach własne dzieła, takie jak: rzeźby, haftowane serwety, obrazy, przedmioty z wikliny. Miłośnicy sztuki ludowej będą mieli okazję je nabyć.

Startujemy o godz. 14:00 - uroczysty przemarsz zespołów wraz z akompaniamentem i śpiewem otworzy przegląd zespołów.

Podczas wydarzenia odbędzie się także wręczenie nagród laureatom w dziedzinie kultury.

Spotkanie ma charakter otwarty. Dlatego już teraz gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu!

W czasie imprezy każdy może znaleźć coś dla siebie: dla ciała i dla ducha. Oprócz możliwości posłuchania muzyki i poczucia znakomitej atmosfery miejsca, będzie możliwość zakupienia domowych specjałów, które przygotują panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.

Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki to wydarzenie promujące lokalnych artystów, a przy tym kultywowanie tradycji naszego regionu. 

Po zakończeniu prezentacji artystycznych zespołów, zapraszamy na koncert p. Andrzeja Kubackiego - muzyka toruńskiej sceny, półfinalistę programu telewizyjnego The Voice Senior. 

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Toruński.

Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia w Osieku nad Wisłą!

drukuj (Lokalni artyści zjadą do Osieka)

  • autor: Lidia Zwierowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.