Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Słownik biograficzny

Filmowa retrospekcja z uroczystej promocji „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” i filmu „Barbarka 1939”

Powróćmy jeszcze raz do wydarzenia, jakie miało miejsce w minionym tygodniu. W poniedziałek 28 listopada br. w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta promocja V tomu Słownika biograficznego powiatu toruńskiego poświęconego mieszkańcom powiatu pomordowanym w lasach Barbarki w 1939 r.
 
Uroczystej promocji towarzyszył popremierowy pokaz filmu BARBARKA 1939 – ZBRODNIA POMORSKA”, który zrealizował Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego.
 
Pracę nad przygotowaniem i wydaniem Słownika oraz przygotowaniem filmowej oprawy koordynował Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu.
 
Szerzej o wydarzeniu pisaliśmy na https://www.powiattorunski.pl/?tresc=85845
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu na powiatowym profilu FB.

drukuj (Filmowa retrospekcja z uroczystej promocji „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” i filmu „Barbarka 1939”)

  • autor: Lidia Zwierowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.