Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Konkurs na statuetkę bez rozstrzygnięcia

16 listopada br. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Starostę Toruńskiego do oceny projektów statuetek przesłanych na konkurs pn. „Nagroda Starosty Toruńskiego im. Adama Schedlin-Czarlińskiego”.

Konkurs miał charakter otwarty i był adresowany do artystów plastyków, uczniów i studentów szkół artystycznych oraz innych twórców. Nagrodą w Konkursie była kwota pieniężna w wysokości 3 000,00 zł brutto oraz dodatkowo, zlecenie realizacji zamówienia na wykonanie co najmniej 3 statuetek.

Projekty konkursowe zostały ocenione przez komisję, w składzie której zasiedli: Starosta Toruński Marek Olszewski jako przewodniczący, profesorowie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: dr hab. Anna Wysocka, prof. dr hab. Piotr Klugowski, prof. dr hab. Ireneusz Kopacz oraz pracownicy Starostwa: Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Andrzej Pabian i grafik powiatowy mgr sztuki Michał Kardas.

Członkowie komisji po zapoznaniu się z pracami i dokumentacją wszystkich projektów uznali, że żadna z zaprojektowanych statuetek nie spełnia oczekiwań organizatora pod względem artystycznym oraz nie odpowiada specyfice powiatu toruńskiego (ziemskiego)  i pomija najważniejszy kontekst nagrody jakim jest postać Adama Schedlin-Czarlińskiego, patrona statuetki.

Fot. Michał Kardas

drukuj (Konkurs na statuetkę bez rozstrzygnięcia)

  • autor: Andrzej Pabian
  • 2021-11-16 Konkurs na statuetkę (7)
  • 2021-11-16 Konkurs na statuetkę (9)
  • 2021-11-16 Konkurs na statuetkę (10)
  • 2021-11-16 Konkurs na statuetkę (12)
  • 2021-11-16 Konkurs na statuetkę (23)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.