Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • logo-poznaj-polskę-www

Uczniowie powiatowych szkół poznają Polskę

Nowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” wspiera organizację wycieczek edukacyjnych dla uczniów. Dzięki dofinasowaniu do 80% kosztów wycieczki uczniowie mogą zwiedzić ciekawe oraz ważne miejsca w historii Polski.

Powiatowe szkoły skorzystały z możliwości nowego programu i zaplanowały dla uczniów wycieczki:

  • Szkoła Podstawowa nr 4 Specjalna w Chełmży uzyska 2 300 zł dofinansowania
  • Technikum w Gronowie - 7 679 zł
  • Branżowa Szkoła I stopnia w Gronowie - 5 000 zł
  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w Chełmży - 6 600 zł
  • Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Chełmży - 2 833 zł
  • Technikum w Chełmży - 3 276 zł.

W sumie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Toruński uzyskają na organizację wycieczek dla uczniów 27 688 zł. Pozostałą część kosztów pokryje powiat toruński.

Obecnie po dokonaniu rezerwacji, szkoły przygotowują się do wyjazdów. Każda szkoła wybrała punkty do zwiedzania z dostępnego katalogu. Czekamy na relacje z wycieczek. 

Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki

Nazwa programu: przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Cel programu: dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra, do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki, w ramach czterech obszarów edukacyjnych: śladami Polskiego Państwa Podziemnego; śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego; kultura i dziedzictwo narodowe; największe osiągnięcia polskiej nauki.

Podstawa prawna: art. 90w ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2020 r. poz. 1327, z 2021 r. poz. 4 i 1237) oraz Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 sierpnia 2021 r. o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”, zmieniony komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 2 września 2021 r. o zmianie komunikatu o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”.

drukuj (Uczniowie powiatowych szkół poznają Polskę)

  • Logo Poznaj Polskę

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.