Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Powiatowy konkurs „Nie lękajcie się!” rozstrzygnięty!

Postać Jana Pawła II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i świata. Z niespotykaną pogodą i miłością, ale i niezwykłą siłą wskazywał światu, jak życie czynić bardziej ludzkim.

Dla nas Polaków jest to postać wyjątkowa. Wspominamy chwile, jakie przeżywaliśmy w czasie niezapomnianych pielgrzymek Ojca Świętego do Polski, z którą jak powtarzał „nigdy nie mogło rozstać się moje serce”.

Dla uhonorowania Jego pamięci Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży, wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego, zorganizowała konkurs literacki na wspomnienia związane z Papieżem Janem Pawłem II. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią konkurs przeprowadzony został za pośrednictwem sieci internetowej.

Po przeczytaniu wszystkich prac jury konkursu postanowiło przyznać jedną nagrodę główną oraz trzy wyróżnienia. Nagrodę główną zdobyła Bronisława Masłowska z Małej Nieszawki za pracę pt. „Nie zapomnę”. Wyróżnienia otrzymały: Barbara Kłosińska – Weckwerth z Cierpic za wspomnienie pt. „Pierwsza wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce”, Elżbieta Ofiara z miejscowości Rzęczkowo za pracę pt. „Moja pamięć o Janie Pawle II” oraz Krystyna Wolak z Dźwierzna za tekst pt. „Orędownik pokoju”.

Według Jury na wartość prac wpłynęło duże zaangażowanie uczestników konkursu. Prace literackie zawierały wiele, często bardzo osobistych, przemyśleń i refleksji. Jury zwróciło też uwagę na ciekawe fragmenty zawierające realia historyczne i społeczne tamtych czasów.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Toruniu zostały wręczone laureatkom w bibliotekach publicznych powiatu toruńskiego.

drukuj (Powiatowy konkurs „Nie lękajcie się!” rozstrzygnięty!)

  • B. Klosińska -Weckwerth
  • B. Masłowska
  • E. Ofiara 2
  • K. Wolak

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.