Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 02

"Mieszkam w ciekawym miejscu..." czekamy na konkursowe prace!

Trwa coroczny powiatowy konkurs plastyczny. To już XII edycja, która w tym roku odbywa się pod nazwą „Mieszkam w ciekawym miejscu – w drodze do korzeni mojej małej ojczyzny”.

Interpretacja hasła jest wieloznaczna i może odnosić się do drogi jaką przebywamy w czasie lub przestrzeni, ale często jest także określeniem osoby, której wyrażamy nasz szacunek. Takie podejście pozwala na prezentację postaw patriotycznych przypominając losy bohaterów naszej historii, którzy swoim życiem udowodnili swoje ogromne oddanie naszej małej ojczyźnie. Wykorzystując motyw drogi można także zapraszać do podróży po powiatowej kulturze i historii, zachęcać do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych powiatu toruńskiego. (UWAGA! Poszukując skojarzeń należy pamiętać, że miasto Toruń nie leży w powiecie toruńskim, stanowi oddzielny powiat – grodzki).

Komisja powołana przez Organizatora Konkursu, czyli Starostwo Powiatowe w Toruniu wyłoni zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych:
•    klasy 0-III szkoły podstawowej,
•    klasy IV-VI szkoły podstawowej,
•    klasy VII-VIII szkoły podstawowej.

Konkurs odbywa się dwuetapowo. Najpierw do uczestnictwa w konkursie zgłaszają się placówki – szkoły, biblioteki, czy centra kultury. W tym roku ze względu na epidemię i pracę zdalną w szkołach, przedłużamy termin zgłaszania się placówek do 19 listopada.

W drugim etapie czekamy na prace dzieci i młodzieży w wydłużonym czasie do 30 listopada. Koniecznie, uczestnicy konkursu muszą pamiętać, aby załączyć metryczkę do swojego rysunku, a potem wysłać pocztą lub przynieść osobiście do budynku Starostwa Powiatowego w Toruniu, na ulicę Towarowa 4-6.
Szczegóły znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu, który można pobrać poniżej.

Zapraszamy do udziału w konkursie!!!

drukuj ("Mieszkam w ciekawym miejscu..." czekamy na konkursowe prace!)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.