Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • back-to-school-2629361_1920

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Szanowni Dyrektorzy, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Uczniowie i Rodzice!

Przyzwyczailiśmy się, że każdego roku z początkiem września uroczyście celebrujemy rozpoczęcie roku szkolnego, a sale lekcyjne wypełniają się nauczycielami, uczniami i rodzicami. Jednak 1 września tego roku nie będzie przypominać tych, do których przywykliśmy. Rok 2020 zapisze się w historii szkolnictwa i na kartach Waszych życiorysów jako okres trudnych doświadczeń i wyzwań związanych z pandemią koronawirusa. Praca w podyktowanych przez nią warunkach nie będzie łatwa ani dla nauczycieli, ani dla uczniów. To wielkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność dla Wszystkich, którym dobro uczniów i szkoły leży na sercu.

Samorząd powiatu toruńskiego dokłada wszelkich starań, by zminimalizować skutki zaistniałej sytuacji i zapewnić bezpieczny pobyt i naukę dzieci w szkołach, tak aby w przyszłości zdobyta wiedza i profesjonalna opieka pedagogiczna stanowiła przepustkę do realizacji planów edukacyjnych i zawodowych.

Drodzy Uczniowie, czas spędzony w szkole to okres kiedy człowiek najszybciej się zmienia, przyswaja najwięcej informacji, szuka jasnych drogowskazów, wypatruje autorytetów intelektualnych i moralnych. Niech zdobyta w szkole wiedza ułatwi Wam znalezienie swojego miejsca w świecie i procentuje przez całe dorosłe życie.

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, mimo trudnego startu w nowy rok szkolny życzymy Wam satysfakcji i radości z wykonywanej pracy. Niech kontakt z młodzieżą i towarzyszenie jej w sukcesach zrekompensuje Wasz trud związany z kształtowaniem i nauką młodego człowieka.

Rodzicom życzymy harmonijnej współpracy z nauczycielami i wzajemnej życzliwości w budowaniu dobrej atmosfery w szkole, aby przyniosła wszystkim zadowolenie z osiągniętych efektów edukacyjnych i wychowawczych.

Chcielibyśmy jeszcze raz zapewnić, że rozwój oświaty w naszym powiecie, wysoki poziom kształcenia i wychowania oraz dobrze rozwinięta baza oświatowa są dla nas priorytetem i dołożymy wszelkich starań, aby nadal tak było.

Życzymy wszystkim pełnego radości i sukcesów roku szkolnego 2020/2021.

drukuj (Rozpoczynamy nowy rok szkolny)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.