Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • www

Narodowe Czytanie 2020 w Powiecie Toruńskim

Starosta Toruński zaprasza do udziału w dziewiątej odsłonie akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie organizowane jest przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Tegoroczna lektura to ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

W obecnej sytuacji epidemicznej, najbezpieczniejszą formą przeprowadzenia akcji jest wykorzystanie komunikacji internetowej.

Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Narodowe Czytanie poprzez nagrywanie.

Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Akcja będzie przebiegała w dwóch etapach:

- w pierwszym etapie prosimy o zgłoszenie udziału w akcji Narodowego Czytania do 20.08.2020 r. na adres mailowy l.zwierowicz@powiattorunski.pl. Proszę wypełnić kartę zgłoszeniową.

- w drugim etapie przydzielimy każdemu z uczestników określony tekst do przeczytania. Własne filmiki (nagrane telefonem komórkowym) czytanego fragmentu ,,Balladyny” prosimy o przesyłanie do 30.08.2020 na adres mailowy grafik@powiattorunski.pl.

Wszystkie nagrania zostaną wykorzystane do stworzenia wspólnego filmu z czytania fragmentu ,,Balladyny”. Zostanie on umieszczony dokładnie w dniu „Narodowego Czytania” tj. 5 września na naszej stronie www.powiattorunski.pl, profilu Facebookowym oraz kanale powiatowym You Tube.

Uczestnicy zostaną nagrodzeni!

Zapraszamy do wspólnego wirtualnego udziału w akcji!!!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z nr tel. 56 662 88 47.

drukuj (Narodowe Czytanie 2020 w Powiecie Toruńskim)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.