Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2013 016

Powiatowy konkurs interpretacji wierszy „Wyssane z palca” podsumowany!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje cykliczny konkurs interpretacji wierszy, kierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W tym roku ograniczenia związane z pandemią wymusiły zmianę formuły konkursu. Uczestnicy nagrali krótkie filmiki z interpretacją wybranego wiersza i przesłali je do najbliższej biblioteki gminnej. Najciekawsze nagrania z etapu gminnego zakwalifikowały się do powiatowego finału.

Nowa formuła sprzyjała kreatywności. Mimika, gest, ruch sceniczny podkreślały emocje i intencje scenicznych wystąpień. Widoczne było też zaangażowanie rodziców. Jurorzy podkreślali trafione, dostosowane do wrażliwości i wieku dziecka, wybory wierszy, piękne i różnorodne scenografie, przemyślane użycie rekwizytów i kostiumów. Komisja nie miała łatwego zadania, ponieważ nagrane prezentacje przedstawiały wysoki poziom dziecięcych wystąpień.

Po burzliwej naradzie wytypowano zwycięzców: dwa równorzędne I miejsca zdobyły: Maria Marcinkowska z SP w Łysomicach i Maja Matczak z SP w Zelgnie. II miejsce zajęła Agata Gołombiewska z SP nr 5 w Chełmży. Równorzędne III miejsca zajęły: Maria Michalska z SP w Łysomicach i Marcelina Radtke z SP nr 5 w Chełmży. Ponadto Jury przyznało dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Marcelina Gawlikowska z SP w Lubiczu Dolnym oraz Marianna Sadowska z SP w Złotorii.

Udział w konkursie interpretacji stwarza okazję do poznania literatury i poetów, pozwala wczuć się w sytuacje i przeżycia innych ludzi, wspomaga rozwój wyobraźni, wzbogaca słownictwo, uczy pięknej, poprawnej mowy. Tegoroczny konkurs pokazał też, że interpretacja poezji jest rodzajem zabawy twórczej, podczas której dziecko staje się artystą.

drukuj (Powiatowy konkurs interpretacji wierszy „Wyssane z palca” podsumowany!)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.