Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Wizualizacja projektu

Windą do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży w okresie letnio-jesiennym zostanie zbudowana winda wraz z dostosowaniem dojścia i terenu zewnętrznego dla osób niepełnosprawnych. Planowane roboty budowlane są zasługą wielomiesięcznych starań powiatu toruńskiego o pozyskanie środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które zostały sfinalizowane 12 maja 2020 r., kiedy to podpisano umowę z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Już w lipcu nastąpi rozpoczęcie prac budowlanych, które potrwają do końca listopada 2020 r.

Cały projekt pochłonie nieco ponad 500 tys. zł, z czego 260 tys. zł stanowi dofinansowanie z Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a pozostałe środki pokryje z własnego budżetu powiat toruński.

Przewidywany efekt zadania z pewnością poprawi komfort i jakość życia mieszkańców oraz pracowników, a także zapewni wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych. Drugie półrocze zapowiada się więc bardzo pracowicie!

drukuj (Windą do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.