Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • okładka

4. tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” już wkrótce

25 listopada 2019 r., o godz. 17:00 w gościnnych wnętrzach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbędzie się spotkanie promujące kolejny tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” wydanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Czwarta odsłona „Słownika”, pod redakcją Macieja Krotofila i Waldemara Rozynkowskiego, stanowi kontynuację cyklu wydawniczego zapoczątkowanego w 2010 r. Zebranie i opracowanie biogramów oraz odszukanie archiwalnych fotografii ma na celu ocalenie od zapomnienia faktów, zdarzeń i historii ludzi, którzy położyli zasługi dla lokalnej społeczności, regionu czy kraju.

Tegoroczne wydawnictwo ma charakter okolicznościowy. W 2018 roku świętowaliśmy hucznie stulecie niepodległości Polski, jednak na to, byśmy do dziś mogli cieszyć się wolnością, pracowało przez lata wielu odważnych i pełnych poświęcenia ludzi. O tych najbardziej znanych mówią biogramy w encyklopediach. Losy tych pozostających w cieniu wydobywają na światło dzienne autorzy kolejnego tomu „Słownika”. W tych historiach odbijają się powikłane losy naszej małej ojczyzny – Jestem przekonany, że dzięki lekturze utwierdzą się Państwo w przekonaniu, że mieszkamy w niezwykle ciekawym miejscu, które tworzyli i kształtowali nietuzinkowi ludzie. Życzę wszystkim czytelnikom, by w życiorysach naszych bohaterów – ich decyzjach, wyborach i działaniach – znaleźli inspirację, motywację i zachętę do aktywności. – podkreśla Starosta Toruński Marek Olszewski.

Promocję Słownika uświetni występ nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży. Początek o godz. 17. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

drukuj (4. tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” już wkrótce)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.