Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

    [treść archiwalna]

Artystyczne spotkania w Czernikowie

Imprezę rozpoczął tradycyjnie uroczysty przemarsz artystów sprzed budynku Urzędu Gminy pod scenę umiejscowioną na boisku szkolnym Zespołu Szkół w Czernikowie. Sceneria orszaku stanowiła malownicze widowisko, w trakcie którego ze śpiewem na ustach uczestnicy spotkania przywitali zaproszonych gości. Do Czernikowa zjechało z całego powiatu ponad dwustu artystów, by wspólnie się bawić. Melodie pieśni ludowych i biesiadnych, tupot tańca i wspólne śpiewy były słyszalne do późnych godzin wieczornych. Nasze wspólne obcowanie ze sztuką i kulturą powiatu uświetniły zespoły muzyczne: Chór „Leśna Kraina” z Cierpic, Chór wokalno-instrumentalny „Dolina Drwęcy” z Lubicza, Zespół ludowy „Złota Jesień” z Grębocina, Stowarzyszenie Kulturalne „Pokolenia” z Lubicza Dolnego, Zespół wokalny „Wspomnienie” z Małej Nieszawki, Zespół wokalny przy Klubie Seniora „Radość” w Czernikowie, Klub Seniora „Sami swoi” z Obrowa, Duet „Eden” z Lubicza, Zespół „Jutrzenka” z Czernikowa, Zespół wokalny „Kawęczynianki” z Kawęczyna, Kapela „Łubianioki” z Łubianki oraz Pan Dariusz Chrobak.  

Rękodzieło artystyczne prezentowali Kardas Stanisława: rękodzieło artystyczne, malarstwo na desce, malarstwo na płótnie, ręcznie malowane obrusy, Kardas Stanisław: rękodzieło artystyczne, malarstwo na desce, malarstwo na płótnie, ręcznie malowane obrusy, Teresa Półgensek z Cierpic: rękodzieło artystyczne, haft, wyroby ozdobne z papieru, Fundacja TRYBIK z gminy Obrowo, prezentacja na stoisku: rękodzieło artystyczne „Malowane igłą”– prowadzenie nauki wyszywania przez uczennice, Janusz Drapała, artysta: rzeźba w drewnie – głównie polichromowane ptaszki i aniołki, Klub „NITECZKA” z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Prejsa w Chełmży – rękodzieło artystyczne – Kędziorek Elżbieta, Jurkiewicz Krystyna, Prass Barbara oraz Ludwika Hałat z Chełmży malarka: obrazy olejne na sztalugach i Wanda Masłowska z Chełmży – rękodzieło artystyczne –Urszula Czaplicka rękodzieło artystyczne – wyroby z wikliny papierowej. W Czernikowie przywitała nas piękna majowa słoneczna pogoda, która towarzyszyła zespołom podczas występów. Występujący na scenie artyści porwali do tańca gości, który wirowali pod scena w radosnym kręgu. Podczas imprezy można było napić się herbatki i kawki oraz skosztować wspaniałych łakoci pod namiocikiem uroczych pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Witowęża, które serwowały gościom słodycze - zachwycający serniczek, ciasto z truskawkami i drożdżowe, rewelacyjne pierożki, naleśniczki, racuszki i innych ciekawych wyrobów kulinarnych. Pozostając w ludycznej atmosferze majowych spotkań czekamy na kolejne koncerty, które jak wieść niesie odbywać się będą w różnych gminach Powiatu Toruńskiego.

    [treść archiwalna]

Galeria zdjęć

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.