Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Przewodnicząca i Wiceprzewodnicząca Sejmiku

Nasz delegat w prezydium Sejmiku!

W miniony czwartek (15 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego VI kadencji. Wyłonieni w powiatach reprezentanci struktur trzeciego sektora wybierali przewodniczącego i prezydium tego gremium.

Delegatem Powiatu Toruńskiego – decyzją członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego – wybrana została i Powiat Toruński w Sejmiku reprezentuje Barbara Mońko-Juraszek Prezeska Fundacji „Trybik” z Lubicza Dolnego. 

Podczas czwartkowego spotkania ustępujące prezydium sejmiku zakończonej właśnie pięcioletniej kadencji dokonało jej podsumowania, w kolejnej części spotkania zaś dokonano wyboru władz na kolejną kadencję. 

Miło nam poinformować, że Barbara Mońko-Juraszek została wybrana wiceprzewodniczącą Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego to instytucja wspierająca rozwój społeczeństwa obywatelskiego i konsolidująca organizacje trzeciego sektora naszego regionu. Zajmuje się m.in. wypracowywaniem korzystnych dla ngo-sów rozwiązań, prezentowaniem wspólnego stanowiska odnośnie aktualnych zagadnień, problemów i rozwiązań, w szczególności dotyczących sektora pozarządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i kraju, inicjowaniem i wspieraniem działań integrujących sektor pozarządowy, między innymi poprzez merytoryczne i organizacyjne wspieranie lokalnych partnerstw organizacji pozarządowych oraz corocznego Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pani Barbarze życzymy, by jej wiedza i doświadczenie oraz zaangażowanie przyczyniły się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego nie tylko w Powiecie Toruńskim, ale również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

drukuj (Nasz delegat w prezydium Sejmiku!)

  • autor: Joanna Rybitwa; zdjęcie nadesłane

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.