Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • laureatka konkursu Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego 2023

Barbara Mońko-Juraszek Społecznikiem Roku 2023!

Zakończyła prace komisja konkursowa wybierająca „Społecznika Roku Powiatu Toruńskiego 2023”. Przed komisją było nie lada zadanie, bowiem w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 9 kandydatów! Wszyscy zgłoszeni kandydaci są organizatorami oddolnych działań i przedsięwzięć społecznych. Swoim długoletnim zaangażowaniem działają na rzecz innych oraz swojego najbliższego otoczenia. Podjęte przez nich działania wielokrotnie znalazły swoje odzwierciedlenie w postaci bogatej dokumentacji zdjęciowej i prasowej dołączonej do zgłoszeń.

Komisja konkursowa dokonując oceny brała pod uwagę skuteczność podejmowanych działań, ich kreatywność i pomysłowość, jak również współpracę i zaangażowanie innych osób w powyższe działania. Członkom Komisji nie umknął również okres działalności i zakres działania społeczników.

Decyzją Komisji konkursowej tegoroczną laureatką konkursu „Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego” została Barbara Mońko-Juraszek, która od prawie dziesięciu lat jest prezeską Fundacji „Trybik”, a od dwóch lat również Przewodniczącą Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Pani Barbara Mońko-Juraszek jest realizatorką wielu inicjatyw społecznych propagujących m.in. tradycje i kulturę powiatu, zdrowy tryb życia oraz działalność charytatywną. Jest organizatorką Gali Wolontariuszy w której zaprezentowały się szkolne koła wolontariatu gdyż działalność Pani Barbary skierowana jest również do młodych społeczników, których uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka i włącza we wszystkie akcje społeczne, które realizuje. W swojej działalności społecznej skutecznie pozyskiwała także środki finansowe m.in. z budżetu obywatelskiego będąc pomysłodawczynią i realizatorką wielu innowacyjnych zadań np. „Objazdowej Pracowni Twórców”.

Katalog działań naszej laureatki jest różnorodny, niezwykle bogaty i zostanie zaprezentowany podczas Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych i Grup Nieformalnych 12 grudnia br. Wówczas nastąpi również wręczenie nagród i podziękowań wszystkim uczestnikom konkursu „Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego”.

drukuj (Barbara Mońko-Juraszek Społecznikiem Roku 2023!)

  • autor: Joanna Rybitwa; foto: archiwum prywatne laureatki konkursu

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.