Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • logo konkursu

Podziękujmy społecznikom!

Na pozór są tacy jak my – to nasi sąsiedzi, znajomi lub współpracownicy – ale jest coś, co ich wyróżnia. To ponadprzeciętną aktywność i wrażliwość na sprawy drugiego człowieka. Wrażliwość, która w ostatnich kilkunastu miesiącach, kiedy sytuacja epidemiczna spowodowana koronawirusem zmieniła życie mieszkańców powiatu, okazała się szczególnie cenna. Wielu wolontariuszy spontanicznie i bezinteresownie ruszyło z pomocą, czy to szyjąc maseczki, czy też robiąc niezbędne zakupy osobom przebywającym na kwarantannie. A gdy sytuacja została nieco opanowana, powrót do normalności stał się przyjemniejszy dzięki organizowanym przez nich akcjom i inicjatywom społecznym. O kim mowa? O wolontariuszach i społecznikach z powiatu toruńskiego! To dla nich właśnie rusza kolejna edycja konkursu „Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego”, który ma na celu promowanie i docenianie ich działalności.

Do konkursu zgłosić można pełnoletnie osoby lub zespół osób, które w szczególny sposób wyróżniają się w działalności społecznej na rzecz mieszańców powiatu. Podejmują nieodpłatnie działania na rzecz innych, skutecznie walczą z problemami społecznymi lub im zapobiegają, są pomysłodawcami i organizatorami działań, akcji oraz przedsięwzięć społecznych. Komisja konkursowa przy ocenie kandydatów zwróci szczególną uwagę m.in. na skuteczność podejmowanych działań, kreatywność, pomysłowość oraz na umiejętność angażowania w tę działalność innych osób nawiązywania współpracy. 

Kandydatów można zgłaszać do 15 listopada. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej. Kandydatów do Konkursu zgłaszać mogą instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz pełnoletni mieszkańcy powiatu. Na zwycięzcę czeka statuetka oraz nagroda rzeczowa. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych.

drukuj (Podziękujmy społecznikom!)

  • autor: Joanna Rybitwa, data: 2021-11-10

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.