Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Sołtys roku 2021

Konkurs „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego” – już dziś zgłoś swojego kandydata!

Sołtys to wyjątkowa postać w życiu społeczności lokalnej. Potrafi słuchać mieszkańców, motywować ich do działania, jest najbliżej ich trosk i problemów, dba o rozwój swojej małej ojczyzny. Na czele wsi położonych na terenie powiatu toruńskiego stoi 131 sołtysów. Konkurs „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego” to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych gospodarzy naszych miejscowości.


Jest to już 9. edycja konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Konkursu, do którego może zostać zgłoszony sołtys pełniący tę funkcję przez co najmniej jedną pełną kadencję i piastujący to stanowisko w momencie zgłoszenia. Sołtysi wyróżnieni w poprzednich edycjach konkursu (ale nie laureaci) mogą kandydować ponownie.


Kandydatów zgłaszać mogą zarówno mieszkańcy sołectwa, rady sołeckie i parafialne, koła gospodyń wiejskich czy organizacje pozarządowe, jak również władze samorządowe oraz radni.


Na zgłoszenia czekamy do 31 maja br. – decyduje data stempla pocztowego.


Wyboru laureata konkursu oraz osób wyróżnionych dokona komisja, do pracy w której zaproszeni zostaną m.in.: laureat poprzedniej edycji konkursu, przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowej Izby Rolniczej, gmin powiatu toruńskiego, Zarządu czy Rady Powiatu Toruńskiego.


Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową lub rzeczową o wartości 1 tys. zł, natomiast dwie osoby wyróżnione nagrody o wartości 500 zł każda.


Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.


Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród planowane jest podczas XIII Zjazdu Sołtysów.


Może to właśnie w twojej miejscowości działa aktywnie sołtys, który zasługuje na ten zaszczytny tytuł? Nie wahaj się, zgłoś go już dziś!

drukuj (Konkurs „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego” – już dziś zgłoś swojego kandydata!)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.