Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Zdjecia uczestników warsztatów

TRYBIKI wyszły na ulicę z torbami …

TRYBIKI wyszły na ulicę z torbami, kończąc tym samym realizowany przez Fundację TRYBIK  projekt pt. „W trosce o Ziemię”, którego celem było upowszechnianie wiedzy i zachowań proekologicznych, wypracowanie postaw i zachowań, wpływających na poprawę  środowiska naturalnego, ochrona naszej przyrody przed zagładą, jak i dbałość o czyste powietrze.

W warsztatach trwających od 24 lipca do 20 sierpnia 2020r. uczestniczyły dzieci i młodzież z gminy Lubicz i gminny Obrowo. 

Podczas spotkań pracowaliśmy różnymi metodami i technikami, analizowaliśmy obecną sytuację i zastanawialiśmy się co można zrobić, by ją poprawić. Na warsztatach staraliśmy się wykorzystywać odpady i nadać im drugie życie, w wyniku czego powstała biżuteria, ozdoby i przedmioty użytku codziennego (pojemniki do długopisów, pudełeczka na skarby, flakony). Nie zabrakło też zabaw przy użyciu prostych rzeczy, jak sznurek, stare donice, butelki plastikowe po wodzie, makulatura, sklejka po meblach.

Wypracowane wzorce proekologicznych zachowań przedstawiliśmy na plakatach i transparencie, z którym ruszyliśmy do mieszkańców obydwu gmin.

Po drodze wręczaliśmy własnoręcznie malowane torby bawełniane na zakupy i zachęcaliśmy do używania ich podczas zakupów. Odwiedziliśmy również urzędy gmin, różne instytucje i miejscowe sklepiki. Nasza akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym.

Mamy nadzieję, że propagowana przez nas dbałość o środowisko zapadnie nie tylko w naszych sercach, ale i w postępowaniu.

Zadanie publiczne „W trosce o Ziemię” współfinansowane było ze środków powiatu toruńskiego i Fundacji TRYBIK, wspierane przez gminę Obrowo i Lubicz, Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie, jak i rodziców uczestników warsztatów.

Zdjęcia i materiał nadesłała Barbara Mońko - Juraszek

drukuj (TRYBIKI wyszły na ulicę z torbami …)

  • zdjęcia uczestników warsztatów
  • zdjecia uczestników warsztatów

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.