Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Wolne miejsca na warsztaty dotyczące zarządzania ryzykiem projektowym

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej TSAS informuje, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na warsztaty dotyczące zarządzania ryzykiem projektowym.

Warsztaty adresowane są dla przedstawicieli NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.

Z doświadczenia we współpracy z organizacjami wynika, że często bagatelizujemy, a nawet zdarza się, że pomijamy tę kwestię w zarządzaniu projektem. Analiza i planowanie sposobów minimalizacji ryzyka powinna mieć zasadnicze znaczenie na każdym etapie planowania i realizacji projektu.

Są to jedne z nielicznych warsztatów, ponieważ większość szkoleń w bieżącym roku ma formę zdalną z powodu pandemii. Będzie to zatem także okazja aby spotkać się w małolicznej, warsztatowej grupie i spróbować oswoić „ryzyko” projektowe.

Z uwagi na warsztatowy charakter zajęć liczba uczestników jest ograniczona.

Termin: 7 września 2020 (poniedziałek) od 9:oo do 15:oo

Miejsce: Bydgoszcz ul. Gdańska 5; sala konferencyjna w: Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu "BCOPW GDAŃSKA 5"

Szkolenie ma formę warsztatowo-ćwiczeniową.

Zakres programowy warsztatu obejmuje podejście do kwestii ryzyka jakie jest związane z realizacją prawdopodobnie każdego projektu, przedsięwzięcia społecznego, niezależnie od jego formy, tematu, czy innych czynników różnicujących działania jakie podejmują organizacje pozarządowe. Warsztaty ukierunkowane są na zwiększenie wiedzy, ale także umiejętności: poczynając od zrozumienia istoty ryzyka projektowego, poprzez identyfikację różnych ryzyk, ocenę i oszacowanie stopnia wystąpienia, analizę z wykorzystaniem metody SWOT, czy metody SWIFT zwanej również metodą „What If”, aż do podjęcia decyzji, co do działań, które należy podjąć w związku z jego występowaniem.

Dobre przygotowanie projektu obejmuje także przewidywanie różnych ryzyk i zaplanowanie sposobów zarządzania tymi ryzykami; w efekcie pozwala na zwiększenie ilości projektów, kończących się sukcesem, a także przyczynia się do oszczędności zasobów w przypadku wystąpienia któregoś z ryzyk.

Aby wziąć udział należy przesłać na adres tsas@tsas.torun.pl wypełnioną Kartę zgłoszeniową. Liczba uczestników jest ograniczona: do max 16 osób. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu i wyżywienia. Przed szkoleniem każdy Uczestnik/Uczestniczka otrzyma na podany adres mailowy potwierdzenie dotyczące zakwalifikowania się.

Warsztaty poprowadzi: Hanna Brzuszczak – socjolożka, autorka i realizatorka wielu projektów w ramach działalności statutowej ngo. Z trzecim sektorem współpracuje od 2007 roku. Na co dzień pasjonatka rękodzieła i komunikacji bez przemocy.

Kontakt do organizatora: Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS

mail: tsas@tsas.torun.pl

telefon: 515 276 454

drukuj (Wolne miejsca na warsztaty dotyczące zarządzania ryzykiem projektowym)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.