Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu

Mieszkańcy powiatu na podium w Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu!

W dniach 16-23 września 2018 r. we włoskim Lido di Jesolo odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. Reprezentanci naszego powiatu – zawodnicy z A&W Team Obrowo – Natalia Maćkiewicz, Grzegorz i Michał Błotniccy oraz Juliusz Jeneralski a także zawodnicy Kacper Dąbrowski, Igor Wełnowski oraz Adam Dąbrowski na co dzień trenujący w klubie „Smok Toruń”, godnie reprezentowali nasz kraj. Z całego świata do Włoch przybyło około 3 tys. zawodników, w tym z Polski 112. 
Natalia Maćkiewicz w Kadetach, startowała w formule walki: light contact, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Grzegorz Błotnicki w Juniorach, startował w dwóch formułach walki: light contact oraz kick light, zajął piąte miejsce w formule light-contact oraz kick-light oraz drugie miejsce w formule kick light i zdobył srebrny medal. Juliusz Jeneralski w Kadetach, startował w formule walki light contact, zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Michał Błotnicki w Kadetach, startował w dwóch formułach walki: kick light i light contact, zajął dziewiąte miejsce w obu formułach. Sukces tych zawodników nie byłby możliwy, gdyby nie ich ciężka praca oraz wielkie serce i poświęcenie trenera Andrzeja Maciusiewicza.
Zawodnicy Klubu „Smok Toruń” po zaciętych walkach zdobyli dwa medale. Kacper Dąbrowski w walce półfinałowej zmierzył się z reprezentantem Kazachstanu, kończąc walkę przed czasem w drugiej rundzie przez TKO. W finale po bardzo widowiskowej i zaciętej walce stoczonej w ringu, musiał uznać wyższość reprezentacji Turcji, zdobywając tym samym srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Świata Full Contact. Warto dodać, że Kacper obie walki stoczył z pękniętym nadgarstkiem, który uniemożliwiał w pewnym stopniu zadawania technik bokserskich lewą ręką. Igor Wełnowski po dwóch wygranych walkach przez miażdżącą przewagę punktową z reprezentantami Węgier oraz Chorwacji, stoczył trudną walkę półfinałową z bardzo niewygodnym reprezentantem Słowenii, ulegając nieznacznie na punkty i zdobywając tym samym brązowy medal w formule kick light. Mniej szczęścia natomiast miał Adam Dąbrowski, który w pierwszej walce eliminacyjnej wylosował zawodnika gospodarzy. Po zaciętym boju Adam musiał uznać wyższość Włocha, który w dalszej rywalizacji wygrał w swojej kategorii zdobywając pierwsze miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia i materiały: Agnieszka Janiaczyk-Dąbrowska i Dariusz Jeneralski (UKS A&W Team Obrowo).

drukuj (Mieszkańcy powiatu na podium w Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu!)

  • Zawodnicy A&W Team Obrowo (7)
  • Zawodnicy A&W Team Obrowo
  • Zawodnicy A&W Team Obrowo (3)
  • Zawodnicy A&W Team Obrowo (5)
  • Zawodnicy A&W Team Obrowo (6)
  • 42412965_267798617192325_2630458784929021952_n
  • 42511367_335508243864291_22029209383731200_n

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.