Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Powiat Toruński

Album Powiat Toruński

Powiat toruński leży w sercu województwa kujawsko-pomorskiego, zielonym pierścieniem pól i lasów otaczając jedną z jego stolic – Toruń. Położenie na styku ziem chełmińskiej, dobrzyńskiej i Kujaw pozwala nam i naszym Gościom obficie czerpać z dziedzictwa i tradycji wielu kultur, na przemian splatanych i rozdzieranych przez burzliwe dzieje regionu. Historyczne miasto Chełmża oraz osiem malowniczych, zielonych gmin wiejskich: Chełmża, Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Zławieś Wielka i Wielka Nieszawka to świetne miejsca zarówno do zamieszkania i wypoczynku, jak i do inwestowania. Żeby docenić walory powiatu toruńskiego trzeba tu przyjechać, zachwycić się jego urodą i odetchnąć nadwiślańskim powietrzem. Lasy, rzeki, jeziora i żywa kultura Kujaw i Pomorza sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: od atrakcji agroturystycznych, odkrywania przeszłości w muzeach, izbach tradycji i gotyckich kościołach, poprzez czynny wypoczynek w stadninach, w kajakach, na rowerach czy z koszem na grzyby w ręku, aż po kąpiele i zabiegi w nowoczesnych spa. Wody, a wśród nich królowa polskich rzek – Wisła, zajmują istotne miejsce na zielonej mapie powiatu. Wędkarze i kajakarze od dawna doceniają walory naszych rzek – Wisły, Drwęcy oraz Strugi Lubickiej, a liczne jeziora to atrakcyjne miejsca dla żeglarzy oraz wszystkich miłośników wypoczynku nad wodą.

Ważnym bogactwem powiatu toruńskiego są jedne z najlepszych w Polsce gleb, dzięki czemu kwitnie produkcja i przetwórstwo żywości. To tu znajduje się kolebka rolnictwa ekologicznego w Polsce – u nas powstały pierwsze w kraju gospodarstwa produkujące certyfikowaną zdrową żywność. Na licznych imprezach organizowanych na terenie powiatu można jej skosztować i zaopatrzyć się w zdrowe produkty i lokalne, tradycyjne specjały.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.powiattorunski.pl oraz na www.facebook.com/PowiatTorunski.

Zapraszamy do powiatu toruńskiego!

Publikacja powstała w serii wydawniczej Kujawsko-Pomorskie Powiaty na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części tego wydawnictwa bez uzyskania pisemnej zgody właścicieli praw autorskich jest zabronione.

Kontakt:

Wydział Promocji i Rozwoju
Starostwo Powiatowe w Toruniu
ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń
tel. 56 662 88 52
e-mail: rzecznik@powiattorunski.pl

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.