Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

II Rodzinny Rajd Rowerowy
2022.09.22
II Rodzinny Rajd Rowerowy
Stowarzyszenie „Aktywna Gmina” zaprasza na II Rodzinny Rajd Rowerowy.
 
Start i meta przy Szkole Podstawowej w Górsku. Uczestnicy rajdu do przejechania będą mieli ok. 17 km. A po przyjemnym rowerowym wysiłku ognisko, gry i zabawy!
 
Impreza zorganizowana została przy dofinansowaniu ze środków Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.
MOF Torunia: ankieta dotycząca turystyki
2022.09.22
MOF Torunia: ankieta dotycząca turystyki

W związku z opracowaniem „Analizy potrzeb turystycznych i kierunków rozwoju turystyki Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Torunia” Stowarzyszenie MOF Torunia zwraca się z prośbą do mieszkańców gmin powiatu toruńskiego o udział w badaniu ankietowym, mającym na celu określenie cech wyróżniających Miejski Obszar Funkcjonalny Torunia.

Rozbudowa DK10 w Lubiczu – projekt w połowie przyszłego roku
2022.09.21
Rozbudowa DK10 w Lubiczu – projekt w połowie przyszłego roku

Trwają prace projektowe nad koncepcją rozbudowy drogi krajowej nr 10 w Lubiczu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że gotowy projekt wykonawca ma przedstawić najpóźniej w połowie 2023 roku – czyli już za 9 miesięcy!

Plan adaptacji do zmian klimatu dla MOF Torunia
2022.09.21
Plan adaptacji do zmian klimaty dla MOF Torunia

W związku z rozpoczęciem prac związanych z tworzeniem dokumentu Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (PAMOFT), zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w tworzeniu dokumentu. Plan Adaptacji ma na celu przystosowanie miasta do zmian klimatu, zwiększenie jego odporności na zjawiska ekstremalne oraz zwiększenie potencjału do radzenia sobie w sytuacji wystąpienia ekstremalnych zjawisk klimatycznych.

Koncepcja dalszego rozwoju dróg rowerowych w powiecie
2022.09.21
Koncepcja dalszego rozwoju dróg rowerowych w powiecie

Starostwo Powiatowe wraz z Powiatowym Zarządem Dróg rozpoczęło przygotowania do tworzenia koncepcji dalszego rozwoju sieci dróg rowerowych w powiecie toruńskim. Bazując na wytycznych Urzędu Marszałkowskiego ustalono priorytetowe do zrealizowania ze środków unijnych w latach 2023-2029 szlaki rowerowe.

Co w trawie brzęczy?
2022.09.21
Co w trawie brzęczy?

Jesteś ciekawy co brzęczy w trawie? A może chcesz się dowiedzieć co to jest pszczela autostrada lub chciałbyś poznać różne gatunki owadów zapylających? Jeśli tak, to nie mogłeś trafić lepiej! Sobotnie warsztaty w Gutowie są zatem idealne dla Ciebie!

Fundacja „Leśna Droga” w ramach projektu „Pszczele autostrady – rekultywacja nieużytków z warsztatami edukacyjnymi” realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zaprasza mieszkańców powiatu toruńskiego na warsztaty ekologiczne w ostoi pszczół i owadów zapylających w Gutowie. 

 

Zmiana obsługi bankowej
2022.09.20
Zmiana obsługi bankowej

SANTANDER BANK POLSKA S.A. zajmie się obsługą bankową Powiatu Toruńskiego. Zmianę operatora zaplanowano na 25 września 2022 roku, od tego dnia obowiązywać będą nowe numery rachunków bankowych Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek powiatu
2022.09.19
Bezpłatna mammografia dla mieszkanek powiatu

Mieszkanki gminy Wielka Nieszawka i gminy Zławieś Wielka, mające więcej niż 50 i mniej niż 69 lat mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka.

Wielkie Porządki z Nowoczesnymi Gospochami
2022.09.19
Wielkie Porządki z Nowoczesnymi Gospochami

Zapraszamy mieszkańców Gminy Wielka Nieszawka do wzięcia udziału w akcji sprzątania świata. W tym roku oczyszczamy ze śmieci i odpadów nasze piękne Cierpice. Spotykamy się w kilku miejscach (szczegóły poniżej), odbieramy rękawiczki i worki na śmieci i idziemy w grupach aż do wiat przy ul. Ogrodowej.

Zaproszenie na posiedzenie narady techniczno-gospodarczej (NTG)
2022.09.19
Zaproszenie na posiedzenie narady techniczno-gospodarczej (NTG)

Starosta Toruński informuje o przystąpieniu do sporządzenia Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu oraz inwentaryzacji stanu lasów, na lata 2021-2030, dla lasów będących własnością osób fizycznych, wspólnot gruntowych, położonych na terenie Gminy Łubianka, Łysomice, Chełmża.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.