Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Gościliśmy aktywne kobiety z terenu powiatu toruńskiego

2024.07.17
Gościliśmy aktywne kobiety z terenu powiatu toruńskiego

Wczoraj (16 lipca 2024 r.) w Starostwie Powiatowym w Toruniu mieliśmy przyjemność gościć panie z dwóch kół gospodyń wiejskich i jednego sołectwa. Spotkanie zorganizowano, aby podziękować za udział i pogratulować odniesionych sukcesów w konkursach w jakich panie wzięły udział. Koło Gospodyń Wiejskich "Aktywny Zakątek" z gminy Lubicz zajęło 1. miejsce w Powiatowym Etapie konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów" a Koło Gospodyń Wiejskich w Łążynku wywalczyło w tym samym konkursie 2. miejsce! Serdeczne gratulacje!

Sołtys z 21-letnim doświadczeniem triumfuje w konkursie Sołtys Roku!

2024.07.16
Sołtys z 21-letnim doświadczeniem Sołtysem Roku!

Ponad dwie dekady działalności na rzecz społeczności lokalnej zachwyciły 10-osobową komisję konkursową, która wybierała Sołtysa Roku Powiatu Toruńskiego. W składzie komisji zasiadali m.in. przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowej Izby Rolniczej, Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, samorządów gminnych, samorządu powiatowego oraz Zarządu Powiatu Toruńskiego.

 

“Odkrywamy Nieznane – Fotografie z Powiatu Toruńskiego” - konkurs!

2024.07.12
“Odkrywamy Nieznane – Fotografie z Powiatu Toruńskiego” - konkurs!
Serdecznie zapraszamy miłośników fotografii do udziału w konkursie fotograficznym “Odkrywamy Nieznane – Fotografie z Powiatu Toruńskiego”. Wakacje to doskonała okazja, aby wyruszyć w teren, odkryć mało znane ale urokliwe miejsca w powiecie, uwiecznić je na fotografii i podzielić się nimi z innymi.

"Nie-izolacji, tak - integracji" impreza integracyjna w DPS Pigża

2024.07.10
"Nie-izolacji, tak - integracji" impreza integracyjna w DPS Pigża

"Nie-izolacji, tak - integracji" to hasło dzisiejszego spotkania integracyjnego, które odbyło się w Domu Pomocy Społecznej w Pigży. Spotkanie zorganizowane przez Dyrektora DPS w Pigży, panią Beatę Szczupłowską, będące jednocześnie imprezą na powitanie lata, miało na celu integrację osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem zewnętrznym.

Komunikat ARiMR

2024.07.19
Komunikat ARiMR

ARiMR publikuje zaktualizowany harmonogram naborów wniosków o przyznanie pomocy w 2024 r. w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR).

Zakończono inwestycje na drogach powiatowych

2024.07.15
Zakończono inwestycje na drogach powiatowych

Czerwiec, to bardzo intensywny miesiąc dla Wykonawców realizujących roboty na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu, bowiem na koniec miesiąca przypadało zakończenie kilku inwestycji zaplanowanych przez PZD w tym roku budżetowym. Dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym pochodzącym ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Polskiego Ładu mogliśmy wybudować, rozbudować i wyremontować infrastrukturę drogową kolejnych odcinków dróg powiatowych.

Zarząd powiatu obradował w Centrum Usług Wspólnych

2024.07.11
Zarząd powiatu obradował w  Centrum Usług Wspólnych

Dzisiejsze posiedzenie Zarządu Powiatu Toruńskiego odbyło się w innej niż zwyczajowo scenerii. Członkowie Zarządu wraz z Przewodniczącym Rady i Skarbnikiem Powiatu zebrali się w oddanym niedawno do użytku budynku Centrum Usług Wspólnych Powiatu Toruńskiego w Browinie. Zarząd podjął uchwały m.in. w sprawie uzgodnienia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych. Informacje na temat funkcjonowania Centrum Usług Wspólnych w Browinie przedstawił jego dyrektor Wojciech Lassota.

Toruńskie obchody Święta Policji

2024.07.10
Toruńskie obchody Święta Policji

Msza święta w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu oraz uroczystości w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika złożyły się na program toruńskich obchodów Święta Policji. 

Święto Policji ma upamiętniać rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej z 1919 roku - obchodzimy je 24 lipca. Toruńskie obchody w tym roku zorganizowano 10 lipca. To ważne dla policjantów wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji funkcjonariuszy, a w Auli UMK zorganizowano oficjalną część obchodów.

Wizytacja Jury Konkursowego inwestycji finałowych 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

2024.07.10
ZSP w Chełmży gościł członków Jury Konkursowego inwestycji finałowych 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży gościł członków Jury Konkursowego inwestycji finałowych 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." Eksperci odwiedzili powiatowy obiekt we wtorek 9 lipca 2024 roku. Komisja konkursowa w towarzystwie Dyrektora ZSP Krystyny Soliwodzkiej, Naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów Pawła Pietrzaka oraz Naczelnika Wydziału Projektów Europejskich, Informacji i Współpracy z Mediami Wojciecha Kniecia zwiedziła budynek i jego otoczenie. Laureatów tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród, która odbędzie się 27 września 2024 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.