Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chełmży z nową windą
2020.12.03
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chełmży z nową windą

Dobiegła końca budowa windy wraz z zewnętrzną infrastrukturą w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży. Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z członkiem Zarządu Kazimierzem Kaczmarkiem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego Pawłem Polikowskim oficjalnie odebrali dzisiaj ukończoną inwestycję. Nieprzypadkowo wydarzenie to zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży
2020.11.25
Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży

Przez ostatnich 9 tygodni, w każdą sobotę, dokładnie w południe, na profilu facebookowym powiatu toruńskiego publikowaliśmy obrazkową zagadkę. Grafika przedstawiała zabytkowy obiekt ukryty pod puzzlową układanką. Osłonięte były tylko trzy losowe „klocki”, ukazując fragmenty fotografii. Zadaniem uczestników konkursu „Nasze dziedzictwo – poznawanie przez odkrywanie” było odgadnięcie jaki zabytek przedstawia zdjęcie i gdzie się on znajduje. Jako organizatorzy konkursu każdorazowo mieliśmy przygotowane dwie podpowiedzi, odkrywające kolejne elementy obrazka, w razie gdyby zagadka okazała się zbyt trudna. Jednak okazało się, że żadna podpowiedź nie była potrzebna, bo uczestnicy konkursu prawidłowo odpowiadali na pytanie już za pierwszym razem!

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego dla Zdzisława Zakrzewskiego
2020.11.25
Odznaka Honorowa za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego dla Zdzisława Zakrzewskiego

Przewodniczący Klubu Seniora „Dolina Drwęcy” a jednocześnie Zastępca Przewodniczącej Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Toruniu, pan Zdzisław Zakrzewski odebrał dzisiaj z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego Odznakę Honorową za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego.

Policjanci wzbogacili się o nowy sprzęt
2020.11.23
Policjanci wzbogacili się o nowy sprzęt

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego sprzętu toruńskiej Komendzie Policji. Oprzyrządowanie, sfinansowane przez Powiat Toruński, z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego odebrał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Krzysztof Lewandowski. Otrzymane akcesoria wykorzystane będą przez policjantów ruchu drogowego i techników kryminalistyki dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu toruńskiego. Wsparcie finansowe Powiatu objęło:

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie – konkurs rozstrzygnięty
2020.11.20
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie – konkurs rozstrzygnięty

Informacja o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego, zwanej dalej „organizacją pozarządową”, prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego Powiecie Toruńskim na rok 2021.

Marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej i fitness
2020.12.03
Marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej i fitness

Wystartowały marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej mogą się również ubiegać o preferencyjne pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowujemy też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.

Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2021
2020.12.03
Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2021

Minister Spraw Zagranicznych ogłasza otwarty konkurs ofert na organizację „Forum Polsko-Czeskiego na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2021”. Konkurs realizowany jest w ramach zadania publicznego – Dyplomacja publiczna – Forum Polsko-Czeskie.

Światowy Dzień AIDS
2020.12.01
Światowy Dzień AIDS

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony - od 1988 roku - jako Światowy Dzień AIDS. Jest to czas bardzo szczególny, nie tylko przypominający ludziom o wciąż nie zwalczonej epidemii i szerzeniu wiedzy na jej temat, ale także okres, w którym myślimy o bliskich dotkniętych chorobą. Problem HIV i AIDS na świecie jest jednym z głównych problemów zdrowia publicznego.

Newsy z ZUS - dla emerytów i przedsiębiorców
2020.12.01
Newsy z ZUS - dla emerytów i przedsiębiorców

Emerytura na konto coraz popularniejsza

Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z ZUS na rachunek bankowy. Ten sposób wybrało 77,6 proc. seniorów z toruńskiego oddziału ZUS i 74,6 proc. z bydgoskiego oddziału ZUS. Pozostali dalej korzystają z usług listonosza.

Przedsiębiorco nie przegap terminu! Tylko do 30 listopada możesz złożyć wniosek o zwolnienie ze składek

Jeszcze kilka dni mają przedsiębiorcy z branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składki za lipiec, sierpień i wrzesień 2020r. 

Z doradcą ds. ulg i umorzeń można już porozmawiać online

E-wizyty w ZUS-ie z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i bezpiecznej formy kontaktu skorzystało ponad 9 tys. klientów.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.