Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Muzeum Twierdzy Toruń otwarte dla zwiedzających
2021.06.14
Muzeum Twierdzy Toruń otwarte dla zwiedzających
W piątek, 11 czerwca w Toruniu odbyło się oficjalne otwarcie Muzeum Twierdzy Toruń. Najnowszy oddział Muzeum Okręgowego działa już od 5 lutego 2021 r., lecz z powodu pandemii nie mogło się odbyć jego oficjalne otwarcie. Wraz z zaproszonymi gośćmi, Muzeum zwiedzał Wicestarosta Toruński Michał Ramlau.
Rajd rowerowy z podglądaniem
2021.06.14
Rajd rowerowy z podglądaniem

W najbliższy weekend, już w niedzielę 20 czerwca br. odbędzie się impreza dla miłośników dwóch kółek. O godzinie 11:00 spod remizy OSP w Zawałach wyruszy rajd rowerowy organizowany w ramach projektu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. W ramach projektu „Całym rokiem aktywnym krokiem” zorganizowane zostaną 4 różne imprezy sportowe. Pierwsza z nich to właśnie niedzielny rajd rowerowy.

Ryszard Muzioł - Zasłużony dla Powiatu Toruńskiego
2021.06.14
Ryszard Muzioł - Zasłużony dla Powiatu Toruńskiego

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy poszerzone biogramy panów, którzy niedawno odebrali z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego Odznaki Honorowe za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Dzisiaj przedstawiamy sylwetkę Ryszarda Muzioła.

Nasz paralekkoatleta z ogromnymi sukcesami!
2021.06.11
Nasz paralekkoatleta z ogromnymi sukcesami!

Piotr Kąkol z Szembekowa w gminie Obrowo zdobył brązowy medal na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które na początku czerwca rozgrywane były w Bydgoszczy. Wcześniej niepełnosprawny sportowiec z powiatu toruńskiego wywalczył dwa srebrne medale na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. Spektakularnych sukcesów pogratulował mu Wicestarosta Toruński Michał Ramlau - 11 czerwca 2021 roku w Starostwie Powiatowym wręczył mu list gratulacyjny od Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Strażacy z Zelgna mają nową remizę OSP
2021.06.14
Strażacy z Zelgna mają nową remizę OSP

135-lecie swojej jednostki obchodzili druhowie z Zelgna. Uroczystości rocznicowe połączone były z Powiatowym i Gminnym Świętem Strażaka. A w prezencie dla jubilatów - przekazanie kluczy do nowej remizy OSP.

Na uroczystość licznie przybyli strażacy gminnych jednostek OSP z obszaru całego powiatu i zaproszeni goście, by wspólnie z druhami z Zelgna świętować dostojny jubileusz 135-lecia OSP. W uroczystości udział wzięli Poseł na Sejm RP Jan Krzysztof Ardanowski, Wicemarszałek Województwa a jednocześnie Wiceprezes Oddz. Wojewódzkiego ZOSP Zbigniew Sosnowski, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski...

Powiat dobrych ludzi - warto oddawać krew!
2021.06.14
Powiat dobrych ludzi - warto oddawać krew!

Od 13 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku w powiecie toruńskim odbędzie się aż 11 akcji promujących oddawanie krwi. Starostwo Powiatowe w Toruniu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy i organizatorzy zbiórek w gminach zapraszają do wzięcia udziału w kampanii „Powiat Dobrych Ludzi”. To pierwsza akcja na taką skalę w naszym powiecie!

Tydzień Świadomości Czerniaka
2021.06.14
Tydzień Świadomości Czerniaka

Akademia Czerniaka, sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów po raz kolejny przeprowadziła kampanię edukacyjną „Znamię! Znam je?”, której celem jest upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków oraz budowanie właściwych prozdrowotnych postaw młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Obowiązek zgłoszenia, czym ogrzewamy domy od 1 lipca 2021 r.
2021.06.14
Obowiązek zgłoszenia, czym ogrzewamy domy od 1 lipca 2021 r.

Od 1 lipca, każdy kto ma w domu piec, kominek, a nawet kuchnię węglową – musi indywidulanie zgłosić to do gminy. Rusza bowiem obowiązek zgłoszenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) czym ogrzewamy domy.

Katalog urządzeń, które muszą być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), jest bardzo pojemny, obejmuje również m.in. kotły i grzejniki gazowe, kotły na paliwa stałe, pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne czy ogrzewanie elektryczne.

Informacje z ZUS
2021.06.14
Informacje z ZUS

17 czerwca w godz. 10-11.30 odbędzie się bezpłatne szkolenie online prowadzone przez ekspertów bydgoskiego i toruńskiego oddziału ZUS oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W trakcie szkolenia eksperci wyjaśnią, dlaczego warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, a także co zrobić, by uzyskać dofinansowanie wynagrodzenia dla pracownika z orzeczoną niepełnosprawnością.

Stulecie Szkoły Podstawowej w Cierpicach
2021.06.11
Stulecie Szkoły Podstawowej w Cierpicach

11 czerwca 2021 roku odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu stulecia Szkoły Podstawowej w Cierpicach, która od 2004 roku nosi imię Kornela Makuszyńskiego. Szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 lutego 1921 roku, jednak z powodu pandemii w takim terminie nie można było zorganizować wydarzenia. W czerwcowej uroczystości  udział wzięli przedstawiciele władz gminy Wielka Nieszawka, członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Kazimierz Kaczmarek, byli i obecni pracownicy szkoły i uczniowie. W Cierpicach pojawił się także prezydent Michał Zaleski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.