Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

O funduszach dla Kujaw i Pomorza
2021.10.27
O funduszach dla Kujaw i Pomorza

Samorządowcy z województwa kujawsko-pomorskiego dyskutowali o nowym programie regionalnym, który ma być podstawą inwestowania w naszym regionie unijnych środków nowej perspektywy. W spotkaniu zorganizowanym 27 października w Dworze Artusa w Toruniu wziął udział także Starosta Toruński Marek Olszewski.

 

Ramię w ramię z UMK
2021.10.27
Ramię w ramię z UMK

Rektor UMK prof. Andrzej Sokala oraz, w imieniu Powiatu Toruńskiego Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy w ramach projektu YUFE. Dzięki włączeniu Powiatu Toruńskiego do grona samorządowych partnerów tego międzynarodowego konsorcjum, mieszkańcy podtoruńskich gmin będą mogli skorzystać z szeregu rozwiązań i udogodnień oferowanych przez społeczność akademicką.

Uczniowie powiatowych szkół poznają Polskę
2021.10.26
Uczniowie powiatowych szkół poznają Polskę

Nowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” wspiera organizację wycieczek edukacyjnych dla uczniów. Dzięki dofinasowaniu do 80% kosztów wycieczki uczniowie mogą zwiedzić ciekawe oraz ważne miejsca w historii Polski.

Powiatowe szkoły skorzystały z możliwości nowego programu i zaplanowały dla uczniów wycieczki.

Powiat Toruński uzyska środki z funduszu Polski Ład
2021.10.26
Powiat Toruński uzyska środki z funduszu Polski Ład

W poniedziałek ogłoszono wyniki pierwszego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Powiat Toruński otrzymał 1,7 mln zł na przebudowę budynku Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży oraz 13,3 mln zł na rozbudowę i remont dróg powiatowych Trzebcz Szlachecki – Głuchowo i Świerczynki – Ostaszewo.

 

Gramy Przeciwko Rakowi: na finał zagraliśmy w Łysomicach
2021.10.26
Gramy Przeciwko Rakowi: na finał zagraliśmy w Łysomicach

Ostatnie spotkanie w ramach tegorocznej kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi” zorganizowano w Łysomicach. W poniedziałkowe popołudnie w zmodernizowanym budynku GS w Łysomicach pokazano spektakl „Mówię do Was”, a uczestniczki warsztatów terapii dramą Akademii Walki z Rakiem opowiedziały swoje historie.

Informacje z ZUS
2021.10.28
Informacje z ZUS

Od nowego roku ZUS będzie stopniowo przejmował program „Rodzina 500 plus”.  Wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną, a świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Już od 1 stycznia 2022 r. ZUS zacznie przyjmować wnioski o nowe świadczenia 500 plus, jeszcze nie wypłacane, czyli np. na nowo urodzone dzieci, a od lutego na kolejny okres, rozpoczynający się od czerwca 2022 r.

Podziękujmy społecznikom!
2021.10.26
Podziękujmy społecznikom!

Na pozór są tacy jak my – to nasi sąsiedzi, znajomi lub współpracownicy – ale jest coś, co ich wyróżnia. To ponadprzeciętną aktywność i wrażliwość na sprawy drugiego człowieka. Wrażliwość, która w ostatnich kilkunastu miesiącach, kiedy sytuacja epidemiczna spowodowana koronawirusem zmieniła życie mieszkańców powiatu, okazała się szczególnie cenna. Wielu wolontariuszy spontanicznie i bezinteresownie ruszyło z pomocą, czy to szyjąc maseczki, czy też robiąc niezbędne zakupy osobom przebywającym na kwarantannie. A gdy sytuacja została nieco opanowana, powrót do normalności stał się przyjemniejszy dzięki organizowanym przez nich akcjom i inicjatywom społecznym. O kim mowa? O wolontariuszach i społecznikach z powiatu toruńskiego! To dla nich właśnie rusza kolejna edycja konkursu „Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego”, który ma na celu promowanie i docenianie ich działalności.

Forum NGO niebawem – zatem poszukujemy najciekawszej inicjatywy społecznej!
2021.10.26
Forum NGO niebawem – zatem poszukujemy najciekawszej inicjatywy społecznej!

Czy trudne doświadczenia mijającego roku uśpiły czy wyzwoliły energię do działania i kreowania pomysłów na nowe wydarzenia i ciekawe inicjatywy? Niebawem się o tym przekonamy! Po rocznej przerwie rusza nabór do konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Tę tradycyjnie wybiorą uczestnicy Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych w drodze tajnego głosowania.

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Toruniu
2021.10.26
Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Toruniu

Wszystkie wydziały Sądu Rejonowego w Toruniu będą funkcjonować w nowo otwartym budynku przy ul. Warneńczyka 1 (na tzw. placu Zwycięstwa). W poniedziałek 25 października oficjalnie otwarto nową siedzibę. W uroczystościach wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

PZD w Toruniu ogłasza pisemny przetarg na sprzedaż dwóch samochodów
2021.10.25
PZD w Toruniu ogłasza pisemny przetarg na sprzedaż dwóch samochodów

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu ogłasza pisemny przetarg na sprzedaż dwóch samochodów osobowego i ciężarowego w zabudowie blaszanej.

Pojazdy można oglądać w Obwodzie Drogowym w Małej Grzywnie 172, gm. Chełmża w dniach od 12.10.2021 r. do 27.10.2021 r. w godzinach od 7:30 do 15:00.

Oferty należy składać w terminie do dnia 29.10.2021 r. do godz. 10:00 w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu, ul. Polna 115, 87-100 Toruń.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.