Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Tak zapamiętamy wielkie otwarcie!
2023.01.26
Tak zapamiętamy wielkie otwarcie!

Zachęcamy do zobaczenia filmowego wspomnienia o wielkim otwarciu inwestycji realizowanych w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

SP w Zelgnie Mistrzem Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców
2023.01.26
SP w Zelgnie Mistrzem Powiatu Toruńskiego w  piłce nożnej halowej chłopców

Po starciu się szkolnych drużyn piłkarzy halowych ze starszych roczników przyszła pora na ich młodszych kolegów. Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców rocznika 2010 i młodszych rozegrano 19 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Zelgnie i Pluskowęsach. Do rywalizacji sportowej stanęło osiem zespołów ze szkół: SP Czernikowo, SP Górsk, SP Łysomice, SP Zelgno, SP Brzozówka, SP 5 Chełmża, SP Złotoria oraz SP Brąchnowo.

Spółka OLIMP z Pigży wybuduje kolejny odcinek drogi rowerowej!
2023.01.25
Spółka OLIMP z Pigży wybuduje kolejny odcinek drogi rowerowej!

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu przystępuje do realizacji kolejnej drogi rowerowej! W czwartek 25 stycznia 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego umowę na budowę drogi rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2019C na odcinku Brąchnówko – Brąchnowo podpisali dyrektor PZD Adam Orłowski i przedstawiciele Spółki Olimp z Pigży. W wydarzeniu wzięli udział także członkowie władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński, Marek Olszewski, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau, Łukasz Kowalski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz członkowie Zarządu Janusz Kononiuk i Kazimierz Kaczmarek.

 

Wielkie otwarcie w ZS, CKU w Gronowie
2023.01.24
Wielkie otwarcie w ZS, CKU w Gronowie

Hala sportowa, hala na maszyny rolnicze z przestrzenią wystawienniczą oraz pracownia agrotroniki w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie oficjalnie otwarte! Nowy etap w niemal 80-letniej historii placówki rozpoczęto w poniedziałek 23 stycznia 2023 roku.

"Powiatowi fachowcy". Rozpoczynamy prace nad wnioskiem o dofinansowanie ze środków unijnych
2023.01.24
"Powiatowi fachowcy". Rozpoczynamy prace nad wnioskiem o dofinansowanie ze środków unijnych

W końcu 2022 roku przedstawiciele powiatów toruńskiego, aleksandrowskiego oraz golubsko-dobrzyńskiego podjęli decyzję o wspólnej realizacji projektu partnerskiego z zakresu kształcenia zawodowego. Zarys projektu (fiszkę) zgłoszono do realizacji w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT).

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców
2023.01.23
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców

Po przerwie świąteczno-noworocznej w Szkole Podstawowej w Grębocinie oraz Lubiczu Górnym, 16 stycznia 2023 r. spotkali się młodzi piłkarze, aby rozegrać Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców rocznik 2008-2009. W zawodach uczestniczyło osiem zespołów ze szkół: SP Brąchnowo, SP Mała Nieszawka, SP Obrowo, SP Grębocin, SP 2 Chełmża, SP Łysomice, SP Kończewice, SP Czernikowo.

Wirtualny spacer po ZS, CKU w Gronowie
2023.01.19
Wirtualny spacer po ZS, CKU w Gronowie

Pełnowymiarowa hala sportowa, hala na maszyny rolnicze z powierzchnią wystawienniczą oraz pracownia agrotroniki to inwestycje zrealizowane przez władze samorządowe Powiatu Toruńskiego w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Oficjalne otwarcie nowych obiektów zaplanowano na poniedziałek 23 stycznia 2023 roku.

400 twarzy Mikołaja Kopernika
2023.01.17
400 twarzy Mikołaja Kopernika

Prawie 400 prac uczniów ze szkół i przedszkoli działających na terenie powiatu toruńskiego wpłynęło na 14. edycję konkursu plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu”. W tym roku tematem przewodnim rywalizacji była postać wybitnego toruńskiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego wpływ na historię świata. 17 stycznia 2023 roku jurorzy konkursu wybrali laureatów i wyróżnionych.

Doroczne nagrody w dziedzinie kultury – zgłoszenia kandydatów
2023.01.16
Doroczne nagrody w dziedzinie kultury – zgłoszenia kandydatów

W tym roku po raz pierwszy określone podmioty będą mogły zgłaszać kandydatów do Nagrody Zarządu Powiatu Toruńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Zgłoszeń można dokonywać do 25 lutego.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.