Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Informacje z ZUS
2020.12.23
Informacje z ZUS

Już od 30 grudnia można złożyć wiosek o zwolnienie ze składek ZUS

Kolejne zwolnienia ze składek i dodatkowe świadczenia postojowe – to wsparcie z ZUS kierowane do branż wymienionych w najnowszej tarczy antykryzysowej 6.0. Od 30 grudnia można wnioskować o zwolnienie ze składek, zaś na inne formy pomocy trzeba jeszcze nieco poczekać.

Nabór wniosków z programu "Niepodległa" na 2021 rok
2020.12.21
Nabór wniosków z programu "Niepodległa" na 2021 rok

Do 18 stycznia 2021 roku do godziny 15.59 można składać wnioski o dotacje z programu "Niepodległa" na 2021 rok. Środki są przeznaczone dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

Nagrodzeni w XII Powiatowym Konkursie Plastycznym odebrali nagrody!
2020.12.18
Nagrodzeni w XII Powiatowym Konkursie Plastycznym odebrali nagrody!

Pomimo utrudnień wynikających z epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, staramy się realizować choć niektóre z naszych flagowych corocznych wydarzeń kulturalnych. I tak udało się z powodzeniem zakończyć XII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w ciekawym miejscu – w drodze do korzeni mojej małej ojczyzny”.

Pracownia NGO 2020 zaprasza na szkolenia
2020.12.18
Pracownia NGO 2020 zaprasza na szkolenia

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS, w ramach zadania realizowanego na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a zatytułowanego: Pracownia NGO 2020 – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim zaprasza: organizacje, grupy nieformalne, KGW, osoby zainteresowane podjęciem działalności w 3 sektorze, np. powołaniem fundacji, założeniem oraz stowarzyszenia, etc, na kolejne, a zarazem ostatnie już w tym roku szkolenia, warsztaty, konsultacje,..:

Powiatowy konkurs „Nie lękajcie się!” rozstrzygnięty!
2020.12.17
Powiatowy konkurs „Nie lękajcie się!” rozstrzygnięty!

Dla uhonorowania pamięci Jana Pawła II Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży, wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego, zorganizowała konkurs literacki na wspomnienia związane z Papieżem. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią konkurs przeprowadzony został za pośrednictwem sieci internetowej.

Informacje z ZUS
2020.12.16
Informacje z ZUS

Dyżur telefoniczny ZUS

Korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych, to temat kolejnego dyżuru telefonicznego z ekspertami ZUS. Dyżur przeznaczony jest zarówno dla osób prowadzących lub rozpoczynających prowadzenie własnej firmy, jak i również dla pracowników biur rachunkowych. Eksperci odpowiadać będą na pytania 14 grudnia w godz. od 09.00 do 11.00 pod numerem telefonu 56 450 68 86 oraz pod numerem 56 450 69 59. W czasie dyżuru będzie można dowiedzieć się o zasadach wypełniania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz korygowania ich nieprawidłowości. Natomiast w godz. od 09.00 do 11.00 pod numerem telefonu 54 230 73 62 eksperci wyjaśnią, kto może ubiegać się o wyrównanie obniżonego zasiłku w związku z obniżonym wymiarem czasu pracy. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Umowa na budowę drogi rowerowej Rogówko – Jedwabno –Lubicz Dolny podpisana!
2020.12.16
Umowa na budowę drogi rowerowej Rogówko – Jedwabno –Lubicz Dolny podpisana!

We wtorek 15 grudnia 2020, w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbło się uroczyste podpisanie umowy na roboty budowlane inwestycji: "Budowa ścieżki rowerowej: Droga rowerowa Rogówko – Jedwabno –Lubicz Dolny, ekologicznie i bezpiecznie". W wydarzeniu udział wziął Starosta Toruński Marek Olszewski, partnerzy inwestycji....

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.