Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Rośnie sieć powiatowych dróg rowerowych
2021.03.30
Rośnie sieć powiatowych dróg rowerowych

Będzie się działo na powiatowych drogach. Powody do zadowolenia będą mieli zarówno kierowcy, jak i rowerzyści. Trwa rozbudowa powiatowej sieci dróg rowerowych. Okazuje się, że to niełatwe, wieloletnie przedsięwzięcie, które rozpoczęła budowa trzech dróg rowerowych, ma ogromny potencjał rozwojowy. Co więcej, projekt ten wstrzelił się idealnie w potrzeby mieszkańców, zapewniając bezpieczny i wygodny dojazd rowerem do wszystkich miejscowości gminnych w naszym powiecie.

Apel Starosty Toruńskiego i Prezydenta Torunia
2021.03.29
Apel Starosty Toruńskiego i Prezydenta Torunia

W piątek, 26 marca odbyło się zdalne spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego, w czasie którego Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Prezydent Torunia Michał Zaleski, w związku z nasilającą się epidemią, wspólnie zaapelowali do pracowników POZ o podejmowanie pracy na oddziałach covidowych.

Rozmowy z kierownictwem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
2021.03.29
Rozmowy z kierownictwem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął dzisiaj udział w spotkaniu z kierownictwem Pomorskiej Strefy Ekonomicznej. Hasło przewodnie spotkania to: Cała Polska Strefą. Uczestniczący w posiedzeniu: Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski, członek Zarządu Kazimierz Kaczmarek, Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki oraz przedstawiciele Stefy poruszyli temat możliwości jakie otwierają się przed inwestorami dzięki dołączeniu do PSSE. Omawiano także problematykę utworzenia strefy w Dźwierznie.

Budowy i rozbudowy placówek opieki społecznej
2021.03.26
Budowy i rozbudowy placówek opieki społecznej

W nadchodzącym roku poza edukacją powiat zainwestuje także w opiekę społeczną. Wiele bdzie się działo w powiatowych placówkach. Sztandarową inwestycją najbliższych miesięcy w tej sferze będzie niewątpliwie budowa od podstaw nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą.

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich
2021.03.26
Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Nowe hale i sale w powiatowych szkołach
2021.03.25
Zmiany w powiatowych szkołach

Tegoroczny sezon zimowy nie sprzyjał inwestycjom. Jednak na deskach kreślarskich w biurach projektowych powstawały koncepcje, plany i projekty, których realizacja ruszy wraz z nadejściem wiosny – zapowiada Starosta Toruński Marek Olszewski.

Do najważniejszych obszarów funkcjonowania powiatu należą edukacja i pomoc społeczna i na tych właśnie sferach skupią się tegoroczne inwestycje. Dzisiaj prezentujemy zmiany dotyczące powiatowych szkół.

Informacje z ZUS
2021.03.25
Informacje z ZUS

Do końca marca płatnicy, którzy w ubiegłym roku zatrudniali pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze zobowiązani są do złożenia dokumentu ZUS ZSWA za 2020 r.

"W poszukiwaniu wiosny" – konkurs rozstrzygnięty!
2021.03.23
"W poszukiwaniu wiosny" – konkurs rozstrzygnięty!

W poniedziałek 22 marca jury wybrało najciekawsze zdjęcia nadesłane na powiatowy konkurs fotograficzny „W poszukiwaniu wiosny”. Konkursowym zadaniem było sfotografowanie pierwszych oznak wiosny. Każdy fotograf amator mógł przesłać na nasz adres maksymalnie pięć zdjęć. Odzew mieszkańców pozytywnie nas zaskoczył – tym bardziej, że pogoda w ostatnich tygodniach nie uprzyjemniała spacerów. Napłynęło 97 konkursowych prac.

„Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” – konkurs dla sołectw
2021.03.22
„Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” – konkurs dla sołectw

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje I edycję konkursu pod nazwą „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa".

Konkurs skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które w latach 2010-2020 realizowały projekty finansowane ze środków wyodrębnionych w ramach funduszu sołeckiego lub w których fundusz sołecki stanowił wkład własny.

Rusza inwestycja w Siarzewie
2021.03.19
Rusza inwestycja w Siarzewie

W środę (17 marca) Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji dla budowy stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie poniżej Włocławka wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji. Z tej okazji w czwartek (18 marca) na wiślanym brzegu w Ciechocinku spotkali się zaangażowani w sprawę budowy zapory parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, władz wojewódzkich samorządowcy i mieszkańcy okolicznych gmin – nie zabrakło wśród nich także Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.