Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Dziecięca schola z Osieka obchodzi swoje 10-lecie
2020.10.28
Dziecięca schola z Osieka obchodzi swoje 10-lecie

10 lat „Źródła

Dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” (początkowo „Osieckie słowiki”)została założona w 2010r. Schola  obecnie liczy ok. 50 osób ( dzieci i młodzież).  Z radością śpiewa co niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10. w kościele NSPJ w Osieku nad Wisłą.

Wystąpienie Starosty Toruńskiego z 27.10.2020
2020.10.27
Wystąpienie Starosty Toruńskiego z 27.10.2020 r.

We wtorek 27 października w wystąpieniu, które publikujemy w powiatowych kanałach informacyjnych, Starosta Toruński Marek Olszewski omówił bieżącą sytuację w powiecie toruńskim.

W Chełmży powstaje nowa sala gimnastyczna
2020.10.22
W Chełmży powstaje nowa sala gimnastyczna

W Chełmży ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej. Inwestycja realizowana jest partnerstwie miasta Chełmża i Powiatu Toruńskiego. Wcześniej samorządy zawarły odpowiednie porozumienie. Dzisiaj na placu budowy spotkali się: Starosta Toruński Marek Olszewski, Burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau oraz Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

ZUS uruchomił e-wizyty
2020.10.20
ZUS uruchomił e-wizyty

Dbając o bezpieczeństwo i czas naszych klientów, wprowadzamy kolejne udogodnienie, dzięki któremu można odwiedzić ZUS online. To e-wizyta, czyli wideorozmowa z pracownikiem ZUS, która pozwala na załatwienie sprawy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu. Można z niej już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W województwie kujawsko-pomorskim usługa ta będzie dostępna od 29 października w oddziale ZUS w Bydgoszczy i od 4 listopada w oddziale ZUS w Toruniu.

Warsztaty animacji poklatkowej
2020.10.20
Warsztaty animacji poklatkowej

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli, pracowników instytucji kultury, świetlic środowiskowych, animatorów kultury bibliotek, organizacji pozarządowych, artystów na Warsztaty Wprowadzające do Animacji Poklatkowej. Jak pracować z dziećmi i młodzieżą poprzez animację poklatkową.

Udział powiatu toruńskiego w akcji Narodowe Czytanie doceniony przez Parę Prezydencką
2020.10.19
Udział powiatu toruńskiego w akcji Narodowe Czytanie doceniony przez Parę Prezydencką

Dzisiaj do Starostwa Powiatowego w Toruniu dotarły podziękowania od Pary Prezydenckiej za udział we wspólnym Narodowym Czytaniu "Balladyny" Juliusza Słowackiego oraz egzemplarz książki wraz z dedykacją. Podziękowania przekazujemy wszystkim mieszkańcom powiatu toruńskiego zaangażowanym w tegoroczną akcję.

Zmiany w zasiłkach. Kto i kiedy przeliczy obniżone zasiłki wynikające ze zmniejszenia wymiaru czasu pracy
2020.10.19
Zmiany w zasiłkach. Kto i kiedy przeliczy obniżone zasiłki wynikające ze zmniejszenia wymiaru czasu pracy

Zmieniły się zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłków w razie choroby i macierzyństwa, gdy pracodawca zmienił wymiar czasu pracy lub wprowadził mniej korzystne warunki zatrudnienia na podstawie ustawy o COVID-19. Zmiany przepisów obowiązują od 9 października 2020 r. Przeliczenie obniżonych zasiłków będzie następowało na wniosek.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.