Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Nagrodzeni za zdjęcia drzewa
2021.10.11
Nagrodzeni za zdjęcia drzewa

Ewelina Mytlewska, Hubert Szczerkowski i Agnieszka Rutkowska zdobyli nagrody w pierwszej edycji konkursu „ATOM TLENU – przytul drzewo”, który zorganizował Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego. 11 października 2021 r. Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski pogratulowali laureatom.

Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym
2021.10.11
Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym

4, 5 i 6 października 2021 w Katowicach odbył się szereg mistrzostw karate. Udział w zawodach brali również zawodnicy z terenu powiatu toruńskiego. Jako pierwszy odbył się Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Następnego dnia Mistrzostwa Europy Karate Fudokan Juniorów i Seniorów i na zakończenie Mistrzostwa Europy dla dwóch organizacji na wspólnej platformie organizowane przez World Traditionel Karate Union.

Wędrówki rodzinne z PTTK
2021.10.11
Wędrówki rodzinne z PTTK

Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach cyklu pn. „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Tym razem będzie to wycieczka w obrębie granic Torunia.

W sobotę, 16 października br. o godz. 9:45 turyści spotkają się na Podgórzu na pętli autobusowej MZK (autobusy nr 10 i 29) przy ul. Szubińskiej.

Informacje z ZUS
2021.10.08
Informacje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w kolejnej, już ósmej edycji „Lekcji z ZUS”. Młodzież, która weźmie udział w projekcie, będzie mogła sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie. Na zwycięzców czekają indeksy na studia, dodatkowe punkty przy rekrutacji na prestiżowe kierunki oraz cenne nagrody rzeczowe.

Zagramy w Łubiance
2021.10.08
Zagramy w Łubiance

Prezentacja spektaklu i rozmowa na trudne, ale bardzo ważne tematy profilaktyki i choroby nowotworowej złożą się na program kolejnego spotkania w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”. W poniedziałek 11 października z podopiecznymi i terapeutami Akademii Walki z Rakiem Fundacji „Światło” oraz ekspertami z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu będą mogli spotkać się mieszkańcy Łubianki.

Święto Drzewa – tuż tuż
2021.10.07
Święto Drzewa – tuż tuż

Każdego roku 10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Jego inicjatorem był propagator przyrody Julius Sterling Morton sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, gubernator stanu Nebraska, który w 1872 r. wezwał swoich rodaków aby 10 października każdy kto może posadził drzewo. Miało to na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Angielski Mistrz Wypracowań - konkurs
2021.10.07
Angielski Mistrz Wypracowań - konkurs

Serwis www.dyktanda.pl zaprasza na konkurs Angielski Mistrz Wypracowań!

Tym razem zmagania uczestników będą opierały się na objaśnianiu zagadnień z tego popularnego języka obcego. Ale uwaga! Organizator oczekuje, że wypracowania pisane będą w języku polskim, tak aby mogły pełnić funkcję wsparcia dla osób, które dopiero uczą się języka angielskiego. Jedynie przykłady i nazwy np. czasów trzeba pisać poprawną angielszczyzną. Jakie są przewidziane tematy wypracowań? To np. proste i trudne wyrazy, popularne zwroty oraz czasy i inne zagadnienia z gramatyki.

WSB w Toruniu rozpoczęła rok akademicki
2021.10.07
WSB w Toruniu rozpoczęła rok akademicki

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Wydarzeniu towarzyszyło ślubowanie studentów I roku, nagrodzenie wyróżniających się członków społeczności akademickiej oraz wykład prof. Rafała Ohme „Hybrydowy świat. Przedostatnie okrążenie ludzkości”.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.