Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Słuchowiska dla odważnych
2021.01.05
Słuchowiska dla odważnych
W ramach ferii online Muzeum Etnograficzne w Toruniu opublikowało słuchowiska „Bajki dla odważnych". Czterech opowieści - „O pewnym synu", „O głupim Wojtku", „O Maciusiu, co szedł do piekła po cyrograf" i „O królewnie z brodą" - wysłuchać można na www.etnomuzeum.pl oraz w najpopularniejszych serwisach streamingowych.
Nabór na członków komisji konkursowych oceniających oferty w otwartych konkursach ofert na rok 2021
2021.01.04
Nabór na członków komisji konkursowych oceniających oferty w otwartych konkursach ofert na rok 2021

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego, w związku z ogłoszeniem przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego otwartych konkursów ofert na zadania publiczne realizowane w 2021 roku, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do pracy w komisjach konkursowych oceniających oferty w otwartych konkursach ofert ogłaszanych w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Informacje z ZUS
2020.12.30
Informacje z ZUS

Ostatni dzwonek na złożenie dokumentów rozliczeniowych

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za listopad, powinni pamiętać, aby przekazać do ZUS dokumenty rozliczeniowe najpóźniej do 31 grudnia. Spóźnienie w tym przypadku uniemożliwi skorzystanie ze zwolnienia.

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym
2020.12.29
Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym

Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele" dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.

Filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach ma nową siedzibę
2020.12.28
Filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach ma nową siedzibę

22 grudnia w Dobrzejewicach oficjalnie odebrano nowy budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W listopadzie 2019 r. rozpoczęły się prace nad projektem Poradni. 23 marca 2020 r. podpisana została umowa na budowę filii a wyłoniony w przetargu wykonawca inwestycji, firma Bud-Eko R.S. Szymańscy z Torunia szybko wkroczyła na plac budowy. Przypomnijmy, że nowa siedziba Poradni powstała na działce znajdującej się za Domem Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach. Budynek o nowoczesnej architekturze zaprojektowała pracownia Pro-Kor Krzysztof Lisewski z Torunia.

Informacje z ZUS
2020.12.23
Informacje z ZUS

Już od 30 grudnia można złożyć wiosek o zwolnienie ze składek ZUS

Kolejne zwolnienia ze składek i dodatkowe świadczenia postojowe – to wsparcie z ZUS kierowane do branż wymienionych w najnowszej tarczy antykryzysowej 6.0. Od 30 grudnia można wnioskować o zwolnienie ze składek, zaś na inne formy pomocy trzeba jeszcze nieco poczekać.

Do powiatu trafią kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
2020.12.22
Do powiatu trafią kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Wczoraj, w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu w obecności Minister Anny Gembickiej, Poseł Joanny Borowiak oraz Wicewojewody Józefa Ramlaua, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau odebrał promesy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To już kolejna transza, w której powiat łącznie otrzyma 8 mln zł.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.