Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Bezpłatna mammografia
2020.11.24
Bezpłatna mammografia

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek.

ZUS zaprasza na bezpłatne webinarium
2020.11.24
ZUS zaprasza na bezpłatne webinarium

Z jakich ulg można skorzystać w spłacie należności wobec ZUS, to temat najbliższego webinarium organizowanego przez toruński oddział ZUS. Odbędzie się ono 30 listopada o godz. 9.00 za pośrednictwem Cisco Webex Meeting. Zapisy na webinarium są przyjmowane do 27 listopada na adres: sylwia.bratkowska-gburek@zus.pl. W treści należy wskazać datę i temat webinarium, liczbę uczestników (imiona i nazwiska), a także numer telefonu do kontaktu. - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Od 28 listopada nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa
2020.11.23
Od 28 listopada nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa

23 listopada 2020

Uwaga‼️ Od soboty, 28 listopada następują zmiany w obowiązujących do tej pory obostrzeniach‼️
Podjęto decyzję o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska.
Od 28 grudnia – zależnie od sytuacji epidemicznej możliwy stopniowy powrót do stref czerwonych, żółtych i zielonych.
Szczegóły na https://www.gov.pl

Policjanci wzbogacili się o nowy sprzęt
2020.11.23
Policjanci wzbogacili się o nowy sprzęt

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego sprzętu toruńskiej Komendzie Policji. Oprzyrządowanie, sfinansowane przez Powiat Toruński, z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego odebrał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Krzysztof Lewandowski. Otrzymane akcesoria wykorzystane będą przez policjantów ruchu drogowego i techników kryminalistyki dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu toruńskiego. Wsparcie finansowe Powiatu objęło:

Pomoc dla osób bezdomnych
2020.11.23
Pomoc dla osób bezdomnych

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami powstałymi w ramach Projektu informacyjnego na temat miejsc udzielania pomocy osobom bezdomnym w województwie kujawsko-pomorskim „Zima 2020/2021”.

"Moja mała Ojczyzna" - konkurs rozstrzygnięty
2020.11.23
"Moja mała Ojczyzna" - konkurs rozstrzygnięty

By uczcić Święto Niepodległości, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łubiance wyszła z inicjatywą zorganizowania konkursu plastycznego pod hasłem „Moja mała Ojczyzna”. Starostwo Powiatowe w Toruniu było współorganizatorem tej inicjatywy i fundatorem nagród za najlepsze prace.

Dzień Pracownika Socjalnego
2020.11.20
Dzień Pracownika Socjalnego

W piątkowy poranek z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, Starostwo zaprosiło dyrektorów i kierowników powiatowych placówek i jednostek pomocy społecznej. Z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego, Wicestarosty Michała Ramlaua i Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego odebrali listy z podziękowaniem za pełne poświęcenia i skuteczne działania w czasie epidemii – która stanowi szczególne zagrożenie dla mieszkańców – i życzeniami dalszych sukcesów, pomyślności oraz wytrwałości.

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie – konkurs rozstrzygnięty
2020.11.20
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie – konkurs rozstrzygnięty

Informacja o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego, zwanej dalej „organizacją pozarządową”, prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego Powiecie Toruńskim na rok 2021.

Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży
2020.11.20
Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży

Przez ostatnich 9 tygodni, w każdą sobotę, dokładnie w południe, na profilu facebookowym powiatu toruńskiego publikowaliśmy obrazkową zagadkę. Grafika przedstawiała zabytkowy obiekt ukryty pod puzzlową układanką. Osłonięte były tylko trzy losowe „klocki”, ukazując fragmenty fotografii. Zadaniem uczestników konkursu „Nasze dziedzictwo – poznawanie przez odkrywanie” było odgadnięcie jaki zabytek przedstawia zdjęcie i gdzie się on znajduje. Jako organizatorzy konkursu każdorazowo mieliśmy przygotowane dwie podpowiedzi, odkrywające kolejne elementy obrazka, w razie gdyby zagadka okazała się zbyt trudna. Jednak okazało się, że żadna podpowiedź nie była potrzebna, bo uczestnicy konkursu prawidłowo odpowiadali na pytanie już za pierwszym razem!

 

Konwent Starostów
2020.11.19
Konwent Starostów

W środę 18 listopada Starosta Toruński wziął udział w Konwencie Starostów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Konwent – już po raz kolejny – odbył się w formie zdalnej. Starostowie, łącząc się za pośrednictwem platformy konferencyjnej, wypracowali wspólne stanowisko w sprawie Infostrady Pomorza i Kujaw.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.