Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Przebadaj się – bezpłatne badania mammograficzne
2021.02.23
Przebadaj się – bezpłatne badania mammograficzne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeżeli nie, to koniecznie zbadaj się i zyskaj spokój! 

Wraz z początkiem 2021 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet. Badanie jest bezpłatne – w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo
2021.02.22
Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Wciąż zastanawiasz się, na którą OPP przeznaczyć swój 1%?
2021.02.19
Wciąż zastanawiasz się, na którą OPP przeznaczyć swój 1%?

Nieważne, ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc wybranej fundacji lub stowarzyszeniu w realizowaniu celów statutowych. Organizacji Pożytku Publicznego jest w Polsce bardzo wiele – tych znanych z billboardów i telewizji oraz tych małych, lokalnych, które działają w Twoim sąsiedztwie. Pomóż im pomagać!

Informacje z ZUS
2021.02.18
Informacje z ZUS

Do 28 lutego można korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Tak jak w poprzednich tygodniach i miesiącach zasiłek przysługuje, gdy placówka oświatowa dziecka lub dorosłej osoby niepełnosprawnej jest zamknięta, lub działa w ograniczonym zakresie z powodu koronawirusa.

Podziel się historią
2021.02.16
Podziel się historią

Ruszyły prace redakcyjne nad V tomem Słownika biograficznego powiatu toruńskiego. Tym razem tematem opracowania będą życiorysy mieszkańców powiatu toruńskiego, którzy zginęli z rąk niemieckiego okupanta na Barbarce jesienią 1939 r. Za nami pierwsze posiedzenia zespołu redakcyjnego, spotkania z autorami biogramów, kwerendy i konsultacje – wszystko oczywiście on-line.

Już możesz zapisać się do akcji Masz Głos!
2021.02.16
Już możesz zapisać się do akcji Masz Głos!

Ruszył nabór do akcji Masz Głos 2021 – programu Fundacji Batorego dla organizacji społecznych, grup nieformalnych i aktywistów z całej Polski, którzy działają dla swoich lokalnych środowisk. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniem na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami – każda z tych inicjatyw jest ważna w akcji Masz Głos. Akcja Masz Głos pomaga im nawiązać współpracę z lokalną władzą i zaangażować do działania mieszkańców. Na bieżąco wspiera poradami ekspertów, organizuje wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami z różnych gmin.

Weekend z PTTK
2021.02.16
Weekend z PTTK

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu wznawia cykl wycieczek krajoznawczo-pieszych pn. „Wędrówki rodzinne z PTTK”. W tym samym dniu, lecz wieczorem Oddział Miejski PTTK wspólnie z Klubem Imprez na Orientację „Skarmat” zapraszają do udziału w wirtualnej imprezie na orientację pod nazwą: „44 Kopernikańskie Marsze na Orientację”.

Zmieniamy się dla naszych klientów
2021.02.12
Zmieniamy się dla naszych klientów

Odnowiona elewacja budynku, portiernia z biurem podawczym na parterze, kasy przeniesione bliżej Wydziału Komunikacji i winda – to nowości czekające na klientów Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Będą kolejne kilometry dróg rowerowych!
2021.02.12
Będą kolejne kilometry dróg rowerowych!

Mowa o drodze rowerowej Browina - Grzywna - Kuczwały - Sławkowo. W piątek 29 stycznia partnerzy inwestycji spotkali się, by zawrzeć umowę. W obecności Wicestarosty Toruńskiego Michała Ramlaua i członka Zarządu Łukasza Kowalskiego podpisy pod dokumentem złożyli: dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Orłowski oraz Marcin Osiński prezes firmy Bios Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z Chełmży odpowiedzialnej za wykonanie robót budowlanych.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.