Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

PZD w Toruniu przedłuża przetarg na sprzedaż dwóch samochodów
2021.11.05
PZD w Toruniu ogłasza pisemny przetarg na sprzedaż dwóch samochodów

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu ogłasza pisemny przetarg na sprzedaż dwóch samochodów osobowego i ciężarowego w zabudowie blaszanej.

Pojazdy można oglądać w Obwodzie Drogowym w Małej Grzywnie 172, gm. Chełmża w dniach do 15.11.2021 r. w godzinach od 7:30 do 15:00.

Oferty należy składać w terminie do dnia 29.10.2021 r. do godz. 10:00 w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu, ul. Polna 115, 87-100 Toruń.

Ruszył konkurs "Nasz Zabytek" Fundacji Most the Most
2021.11.05
Ruszył konkurs "Nasz Zabytek" Fundacji Most the Most

29 października br. ruszył Konkurs Nasz Zabytek organizowany w województwie kujawsko-pomorskim przez Fundację Most the Most. Nabór zgłoszeń w konkursie potrwa przez 4 tygodnie – do 26 listopada 2021 r. 

„Nasz zabytek" to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Informacje z ZUS
2021.11.05
Informacje z ZUS

Już ponad 116 tysięcy osób skorzystało z wideorozmowy z ekspertem ZUS w ciągu roku. Zainteresowanie tą formą usługi stale rośnie. W województwie kujawsko-pomorskim na taki kontakt zdecydowało się 6 tysięcy klientów. Najwięcej e-wizyt dotyczy spraw związanych z emeryturami oraz rentami.

Rozbudowa dróg powiatowych ze wsparciem z "Polskiego Ładu"
2021.11.02
Rozbudowa dróg powiatowych ze wsparciem z "Polskiego Ładu"

Starosta Toruński Marek Olszewski, Wicestarosta Michał Ramlau podpisali porozumienie w zakresie współfinansowania zadań inwestycyjnych dotyczących rozbudowy dróg powiatowych z przedstawicielami władz gmin Łysomice i Łubianka. Na rozbudowę drogi powiatowej na odciku Świerczynki-Ostaszewo Powiat Toruński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Międzynarodowi goście w Grębocinie
2021.10.29
Międzynarodowi goście w Grębocinie

Na zaproszenie Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego grupa studentów zagranicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odwiedziła Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. W piątek 29 października zorganizowano dla nich żywą lekcję historii.

BO 2022 – już jest wstępna ocena projektów!
2021.10.29
BO 2022 – już jest wstępna ocena projektów!

Poniżej publikujemy wstępne wyniki oceny zgłoszonych projektów do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego ubiega się 36 projektów, w tym 22 ze środków z puli lokalnej i 14 z puli powiatowej (jeden ze złożonych projektów m.in. z uwagi na chaotyczność i brak spójności w opisie, a także niekompletność wniosku nie mógł podlegać ocenie formalnej).

Informacje z ZUS
2021.10.28
Informacje z ZUS

Od nowego roku ZUS będzie stopniowo przejmował program „Rodzina 500 plus”.  Wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną, a świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Już od 1 stycznia 2022 r. ZUS zacznie przyjmować wnioski o nowe świadczenia 500 plus, jeszcze nie wypłacane, czyli np. na nowo urodzone dzieci, a od lutego na kolejny okres, rozpoczynający się od czerwca 2022 r.

O funduszach dla Kujaw i Pomorza
2021.10.27
O funduszach dla Kujaw i Pomorza

Samorządowcy z województwa kujawsko-pomorskiego dyskutowali o nowym programie regionalnym, który ma być podstawą inwestowania w naszym regionie unijnych środków nowej perspektywy. W spotkaniu zorganizowanym 27 października w Dworze Artusa w Toruniu wziął udział także Starosta Toruński Marek Olszewski.

 

Ramię w ramię z UMK
2021.10.27
Ramię w ramię z UMK

Rektor UMK prof. Andrzej Sokala oraz, w imieniu Powiatu Toruńskiego Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy w ramach projektu YUFE. Dzięki włączeniu Powiatu Toruńskiego do grona samorządowych partnerów tego międzynarodowego konsorcjum, mieszkańcy podtoruńskich gmin będą mogli skorzystać z szeregu rozwiązań i udogodnień oferowanych przez społeczność akademicką.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.