Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

W powiecie toruńskim powstanie „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza”
2021.03.04
W powiecie toruńskim powstanie „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza”

W czwartek (4.03) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyło się spotkanie, w czasie którego przedstawiciele Powiatu Toruńskiego, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Gminy Lubicz oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisali List Intencyjny, w którym deklarują zamiar współpracy w celu utworzenia „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza” w Lubiczu Górnym, jako ośrodka ochrony i popularyzacji wielokulturowości i dziedzictwa pogranicza.

Komunikat Starosty Toruńskiego
2021.03.02
Komunikat Starosty Toruńskiego

Starosta Toruński w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym przypomina, że zgodnie z obowiązującym prawem (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U. poz. 367)  obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób. Wyjątek dotyczy jasno  określonych sytuacji, w tym spotkań służbowych. Pojęcia „spotkanie służbowe” nie należy używać rozszerzająco.

Organizatorzy zgromadzeń naruszających obowiązujące prawo muszą liczyć się z konsekwencjami. Będą one szczególnie poważne, gdy zgromadzenie takie uznane będzie przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego za ognisko zakażenia Covid 19.

Apeluję o rozsądek i poczucie odpowiedzialności.

 

                                                                                                                Marek Olszewski

                                                                                                                Starosta Toruński

Zmiany w prawie budowlanym
2021.03.02
Zmiany w prawie budowlanym

Ostatnia nowelizacja Prawa budowlanego umożliwia przesyłanie wniosków w formie elektronicznej. W końcowej fazie są już działania związane z wdrożeniem nowej wersji serwisu e-budownictwo. Na podstawie przepisów wchodzących w życie z początkiem lutego br., uruchomiono możliwość elektronicznego wypełnienia i przesyłania do organów administracji przez serwis e-budownictwo pierwszych kilku wniosków. W następnej kolejności, od lipca 2021 r. będzie można składać w sposób elektroniczny kolejne wnioski objęte nowelizacją Prawa budowlanego, w tym wniosek o pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym w formie elektronicznej. Chcąc uniknąć możliwych trudności związanych z cyfryzacją, zarówno po stronie inwestorów jak i organów administracji, jak również zwiększyć świadomość w zakresie korzyści płynących z tego procesu, równolegle z pracami nad ww. zmianami prowadzone są działania informacyjne.

https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/#

Weekend z PTTK
2021.03.02
Weekend z PTTK

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu, zaprasza do udziału w wycieczce z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK” oraz w „I Charytatywnym Indywidualnym Rajdzie Pieszym”.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
2021.03.01
Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Wspominamy działaczy antykomunistycznego podziemia, którzy dopiero kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej zostali należycie docenieni za walkę o wolną Polskę. Dla upamiętnienia tego dnia Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski złożyli hołd i wiązanki kwiatów w Parku Wilsona przy pomniku poświęconemu kpt Mieczysławowi Szczepańskiemu ps. „Dębina" – „Cichociemnemu" żołnierzowi AK pochodzącemu z Chełmży.

Rusza projekt „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością”
2021.03.01
Rusza projekt „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością”

Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutację do projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaczniemy od cyklu spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym, którzy wyznaczą dalszą ścieżkę udziału w projekcie w zależności od Twoich predyspozycji: zdobycie uprawnień zawodowych, ukończenie kursów i szkoleń specjalizacyjnych lub odbycie trzymiesięcznego stażu zawodowego. Przewidziane są również warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy, wsparcie pośrednika pracy i coacha.

Kontynuacja projektu w powiatowych DPS-ach
2021.02.26
Kontynuacja projektu!

Projekt pod nazwą "Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego" będzie kontynuowany aż do końca czerwca. W ramach przyznanych środków możemy zakupić testy na obecność koronawirusa dla pracowników opieki społecznej, ale też dla podopiecznych.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
2021.02.26
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W poniedziałek, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Dzień ten upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce, którzy dopiero kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej zostali należycie docenieni za walkę o Polskę.

Tego też dnia o godz. 9.00 Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, Wiceburmistrz Marek Kuffel oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Chełmży Janusz Kalinowski złożą hołd i wiązanki kwiatów w Parku Wilsona przy pomniku poświęconemu kpt Mieczysławowi Szczepańskiemu ps. „Dębina” – „Cichociemnemu” żołnierzowi AK.

ZS, CKU w Gronowie "Spełnia zawodowe marzenia"
2021.02.25
ZS, CKU w Gronowie "Spełnia zawodowe marzenia"

Zespół Szkół, CKU w Gronowie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków na kursy realizowane w ramach projektu „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia 2”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwszy etap rekrutacji trwa do 28 lutego 2021 r.

Weekend z PTTK
2021.02.25
Weekend z PTTK

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu, zaprasza do udziału w wycieczce z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK” oraz w imprezie na orientację pod nazwą „XXX Zima z kompasem”.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.