Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Będą kolejne drogi rowerowe w powiecie toruńskim
2020.09.22
Będą kolejne drogi rowerowe w powiecie toruńskim

W czwartek 21 września przypieczętowano kolejną umowę - tym razem na budowę trasy w gminie Wielka Nieszawka.

Szkolenie warsztatowe dla ngo "ABC księgowości w organizacji pozarządowej"
2020.09.18
Szkolenie warsztatowe dla ngo "ABC księgowości w organizacji pozarządowej"

Pracownia NGO 2020 zaprasza do uczestniczenia w szkoleniu dla przedstawicieli ngo z województwa kujawsko-pomorskiego – przygotowanym przez księgową ngo Iwonę Iwicką.

Zabytki powiatu znam – tablet wygrywam!
2020.09.17
Zabytki znam – tablet wygrywam!

Już w sobotę  startujemy z nowym konkursem!

Powiat Toruński włączając się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa* zachęca mieszkańców powiatu do udziału w konkursie „Nasze dziedzictwo - poznawanie przez odkrywanie”, którego celem jest promocja i upowszechnianie wiedzy o zabytkach znajdujących się na terenie powiatu toruńskiego.

Konkurs przeprowadzony jest wyłącznie za pośrednictwem Serwisu Facebook pod adresem https://www.facebook.com/PowiatTorunski.

Przez okres najbliższych dziewięciu tygodni, w każdą sobotę, począwszy od 19 września br. o godz. 12:00 na profilu facebookowym powiatu toruńskiego zamieszczony zostanie post ze zdjęciem, częściowo odsłoniętym, przedstawiającym zabytkowy obiekt z terenu powiatu toruńskiego.

Postęp prac przy Poradni w Chełmży
2020.09.17
Postęp prac przy Poradni w Chełmży

Trwają prace w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży. Na ten moment zakończyła się już budowa nowego ogrodzenia, w toku są prace przy budowie windy. Rozpoczął się także remont elewacji. Te dwie ważne powiatowe instytucje staną się lepiej dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz zyskają estetyczny wygląd.

"Narodowe Czytanie" w powiecie toruńskim
2020.09.17
"Narodowe Czytanie" w powiecie toruńskim

Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka czytanej przez mieszkańców powiatu toruńskiego "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Akt 1 Scena 3 :)

Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich
2020.09.16
Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich

W minioną niedzielę, tj. 13 września, odbyły się „Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich” w Twierdzy Toruń, w Forcie IV. W Mistrzostwach brało udział ponad 100 zawodników do 18 roku życia, ze wszystkich zakątków naszego regionu.
Turniej miał charakter otwarty, uczestniczyli w nim nie tylko aktywni zawodnicy z klubów sportowych.
Rozgrywki prowadzone były w trzech grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.

#sadziMY 2020 - posadź własne drzewo
2020.09.16
#sadziMY 2020 - posadź własne drzewo

W ubiegłym roku została zapoczątkowana ogólnopolska akcja #sadziMY, podczas której każdy mieszkaniec naszego kraju mógł otrzymać i posadzić drzewo i tym samym mieć osobisty wkład w środowisko przyrodnicze. W piątek 18 września br. po raz kolejny wszystkie nadleśnictwa biura Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych od Bałtyku po Tatry będą wydawać dla chętnych sadzonki. Leśnicy regionu kujawsko-pomorskiego już przygotowali drzewka, a przy odbiorze podpowiedzą w jaki sposób i na jakim siedlisku posadzić sadzonkę wybranego gatunku.

Wycieczki z PTTK
2020.09.16
Wycieczki z PTTK

W weekend 18-20 września, Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa organizuje „XIII Ogólnopolski Zlot Rowerowy”. Dla tych, którzy preferują wycieczki piesze, 19 września PTTK organizuje wycieczkę z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".

W Chełmży o promocji kształcenia branżowego i technicznego
2020.09.15
W Chełmży o promocji kształcenia branżowego i technicznego

Dzisiaj w siedzibie chełmżyńskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Włókniarz”, z inicjatywy właściciela firmy Marcus Design w Chełmży odbyło się spotkanie robocze pt. Zintegrowany System Kwalifikacji jako narzędzie promocji kształcenia branżowego i technicznego w Polsce. System ten ma służyć poprawie komunikacji pomiędzy szeroko pojętym systemem edukacji oraz podmiotami rynku pracy.

Bezpieczne przejście w Chełmży
2020.09.15
Bezpieczne przejście w Chełmży

Dzisiaj w Chełmży odbyło się spotkanie dotyczące poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w związku z uruchomioną 1 września innowacyjną sygnalizacją świetlną na przejściu dla pieszych przy ulicy Wyszyńskiego.
Na czym polega jej innowacyjność? Sygnalizator połączony jest z fotokomórką-radarem. Jeśli zainstalowany w pewnej odległości od przejścia czujnik wychwyci auto poruszające się z prędkością przekraczającą 50 km/h - automatycznie włączy czerwone światło przy dojeździe do przejścia. W sąsiedztwie znajdują się SP nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży, osiedle domków jednorodzinnych i bloki, więc zainstalowanie takiego nowatorskiego systemu ma charakter prewencyjny.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.