Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Rusza Konkurs fotograficzny „W poszukiwaniu wiosny”
2021.03.12
Rusza Konkursu fotograficzny „W poszukiwaniu wiosny”

Z dnia na dzień coraz dłużej możemy cieszyć się słońcem, słupki w termometrach powoli, ale zdecydowanie pną się w górę, a na niebie widać już klucze wędrujących ptaków – to znaczy, że wiosna jest już tuż za progiem. A może już niepostrzeżenie przyszła? Może po prostu nie dostrzegliśmy jeszcze nieśmiałych oznak jej obecności? Może trzeba przyjrzeć się gałęziom drzew, zeszłorocznym ptasim gniazdom, zeschłym liściom pod płotem – czy nie widać spod nich rąbka zielono-kwiecistej sukni Pani Wiosny? Wyniki tych poszukiwać warto utrwalać na zdjęciach, bo właśnie rusza powiatowy konkurs fotograficzny.

Informacje z ZUS
2021.03.11
Informacje z ZUS

Dzięki nowym przepisom o zwolnienie z opłacania składek za luty i nawet trzy wypłaty postojowego mogą ubiegać się przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż. Przedsiębiorcy mają też więcej czasu na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek za grudzień, styczeń i luty. Wnioski można złożyć do 30 kwietnia, a  dokumenty rozliczeniowe za objęty zwolnieniem okres do 31 marca, chyba że przedsiębiorca jest zwolniony z obowiązku ich składania.

Dzień Sołtysa
2021.03.11
Dzień Sołtysa

Z okazji Dnia Sołtysa

wszystkim sołtyskom i sołtysom z terenu powiatu toruńskiego życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz swojego środowiska a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Dziękujemy za współpracę, za zaangażowanie, za liczne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Niech Wasza praca dostarcza Wam wiele satysfakcji i będzie źródłem społecznego uznania.

Szkolenia dla NGO
2021.03.08
Szkolenia dla NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS w ramach zadania realizowanego na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zatytułowanego: Pracownia NGO 2021 – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim zaprasza na spotkania edukacyjne dla NGO, grup nieformalnych – z województwa kujawsko-pomorskiego.

Mistrzostwa Województwa Dzieci oraz Juniorów w szachach – 2021
2021.03.08
Mistrzostwa Województwa Dzieci oraz Juniorów w szachach – 2021

Uczniowski Klub Sportowy Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza" w Toruniu zaprasza do zapisów na turnieje szachowe:

  1. Mistrzostwa Województwa Dzieci do lat 6, 7, i 8 – dnia 10 kwietnia 2021 r.
  2. Mistrzostwa Województwa Juniorów do lat 10, 14 i 18 w szachach szybkich – dnia 11 kwietnia 2021 r.
Dzień Kobiet 2021
2021.03.07
Dzień Kobiet 2021

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia życzeń Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego z okazji Dnia Kobiet.

W powiecie toruńskim powstanie „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza”
2021.03.05
W powiecie toruńskim powstanie „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza”

W czwartek (4.03) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyło się spotkanie, w czasie którego przedstawiciele Powiatu Toruńskiego, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Gminy Lubicz oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisali List Intencyjny, w którym deklarują zamiar współpracy w celu utworzenia „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza” w Lubiczu Górnym, jako ośrodka ochrony i popularyzacji wielokulturowości i dziedzictwa pogranicza.

Nowa kuchnia w DPS w Pigży
2021.03.05
Z wizytą w DPS w Pigży

W czwartek 4 marca Starosta Toruński Marek Olszewski odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Pigży, by ocenić efekty zakończonego właśnie remontu tamtejszej kuchni.

"Krzepka babka" – kulinarny konkurs wielkanocny pod patronatem Starosty Toruńskiego
2021.03.05
"Krzepka babka" – kulinarny konkurs wielkanocny

Fundacja Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Pomaganie krzepi” zaprasza zarejestrowane koła gospodyń wiejskich do udziału w konkursie wielkanocnym pn. „Krzepka babka”. Dzisiaj, 5 marca, w siedzibie Fundacji odbyła się inauguracja Konkursu, w której wzięli również udział Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Wicestarosta Toruński Michał Ramlau.

Informacje z ZUS
2021.03.05
Informacje z ZUS

Do 14 marca wydłużono okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on m.in. gdy placówka oświatowa dziecka lub dorosłej osoby niepełnosprawnej jest zamknięta, lub działa w ograniczonym zakresie w związku z Covid-19.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.