Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego dla Wojciecha Sobieszaka - Prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific
2020.12.09
Odznaka Honorowa za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego dla Wojciecha Sobieszaka - Prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Toruniu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odznakę Honorową za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego odebrał pan Wojciech Sobieszak, prezes zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Gratulacje złożył również Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

Gratulacje dla sportowców
2020.12.08
Gratulacje dla sportowców

Wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe w 2019 roku otrzymało 145 młodych utalentowanych sportowców i 30 trenerów.

Co roku, w czerwcu, młodzi sportowcy wyróżnieni przez Starostę Toruńskiego spotykali się na uroczystej Gali Sportu. Nie inaczej miało być i w tym roku. Tymczasem wszystkie plany czerwcowego spotkania pokrzyżował koronawirus i epidemia wywołanej przez niego choroby COVID. Początkowo organizacja spotkania została przesunięta na IV kwartał - jednakże i ten termin okazał się nierealny. Nie chcąc narażać młodych sportowców i ich najbliższych na niebezpieczeństwo, a także stosując się do obowiązujących przepisów podjęto decyzję o odwołaniu corocznego spotkania.

Do wszystkich wyróżnionych sportowców i ich trenerów przesłono listy gratulacyjne. Wraz gratulacjami i słowami uznania Starosta Toruński przekazał życzenia przede wszystkim zdrowia, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż już niebawem, wraz z zawodnikami, spotkamy się na sportowych halach i stadionach, a kolejne odniesione przez nich sukcesy spowodują, iż w 2021 roku spotkamy się także na Powiatowej Gali Sportu.

Nowy termin bezpłatnych warsztatów pn. „Udział NGO-sów w konsultacjach społecznych"
2020.12.07
Nowy termin bezpłatnych warsztatów pn. „Udział NGO-sów w konsultacjach społecznych"

Zapraszamy przedstawicieli/ki NGO z województwa kujawsko-pomorskiego do zgłaszania się na bezpłatne, dwudniowe warsztaty pn. „Udział NGO-sów w konsultacjach społecznych", które poprowadzi doświadczony trener Grzegorz Wiaderek z INPRIS. Warsztat realizujemy w ramach projektu „Organizacje stanowią prawo".

Etnonarracje - podcasty Muzeum Etnograficznego w Toruniu
2020.12.07
Etnonarracje - podcasty Muzeum Etnograficznego w Toruniu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zainaugurowało „Etnonarracje” - cykl muzealnych podcastów, w którym opowiada o swoich wystawach, kolekcjach, materiałach archiwalnych, pracach badawczych oraz publikacjach. „Etnonarracje” to też rozmowy o polskiej kulturze tradycyjnej, popularnej, a także antropologiczny komentarz do dawnych i współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych.

Cykl rozpoczęto dwuczęściowym podcastem „Dyptyk chełmiński" poświęconym Leokadii Boniewicz. Przygotowany został on w ramach obchodów 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do wolnej Polski. Rozmowę z Hanną Łopatyńską kierującą Działem Folkloru i Kultury Społecznej MET o biografii i pisarstwie Leokadii Boniewicz przeprowadziła Olga Kwiatkowska kierowniczka Działu Edukacji MET. Wywiad przeplatają fragmenty prozy Boniewicz czytane przez Magdalenę Kujawę.

„Etnonarracji” słuchać można na muzealnej stronie www.etnomuzeum.pl, jak również na Spotify, Anchor, YouTube, wkrótce również na pozostałych najpopularniejszych serwisach podcastowych.

Link: http://etnomuzeum.pl/etnonarracje-podcasty-met/

Forum Przedsiębiorczości PARP. Weź udział w wydarzeniu on-line!
2020.12.07
Forum Przedsiębiorczości PARP. Weź udział w wydarzeniu on-line!

9 grudnia, z okazji 20-lecia utworzenia Agencji odbędzie się Forum Przedsiębiorczości. Wydarzenie jest okazją do podsumowania działalności PARP a także do dyskusji w której polscy i zagraniczni przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, menadżerowie oraz eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Udział w Forum zapowiedzieli m.in. Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów; Minister Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Małgorzata Jarosińska-Jedynak – Sekretarz Stanu z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
2020.12.05
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wszystkim Wolontariuszom w dniu ich święta składam najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za dobre serce, gotowość, oddanie, chęć i wolę służenia innym w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności.

Niech wolontariat będzie źródłem Waszej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania.

 

Starosta Toruński

Marek Olszewski

Wizja lokalna w Młyńcu II
2020.12.04
Wizja lokalna w Młyńcu II

Dzisiaj w Młyńcu II odbyła się wizja lokalna dróg przed planowanym w przyszłym roku remontem. Na miejsce udał się Starosta Toruński Marek Olszewski, dyrektor PZD Adam Orłowski oraz sołtys miejscowości Kazimierz Smoliński. Modernizacja obejmie 2700 m drogi powiatowej od Mierzynka do Młyńca II. W ramach prac przewidziano położenie nakładki asfaltowej oraz uporządkowanie skrzyżowania po względem oznakowania.

EU-geniusz wychodzi z labiryntu
2020.12.04
EU-geniusz wychodzi z labiryntu

Cześć, to ja, EU-geniusz. Od 2018 roku mieszkałem w swoim naukowym labiryncie. Udało mi się znaleźć drogę do wyjścia. Co Wam powiem, łatwa to droga nie była. Ale wyjście okazało się zarazem wejściem wprost do świata 3D. Ale o tym wspomnę później. Teraz opowiem Wam kogo po drodze spotkałem, z kim współpracowałem, czego się nauczyłem i ile dobrego w 41 szkołach uczestniczących w moim projekcie zostawiłem.

Bezpłatne szkolenia w zakresie użytkowania Internetu i e-usług
2020.12.04
Bezpłatne szkolenia w zakresie użytkowania Internetu i e-usług

Projekt „Nowoczesne technologie dla każdego” – szkolenia z kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego”

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu (lider) w partnerstwie z Fundacją Klucz do przyszłości (partner) realizuje projekt pn. NOWE TECHNOLOGIE DLA KAŻDEGO w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.