Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Podziękujmy społecznikom!
2021.11.10
Podziękujmy społecznikom!

Na pozór są tacy jak my – to nasi sąsiedzi, znajomi lub współpracownicy – ale jest coś, co ich wyróżnia. To ponadprzeciętną aktywność i wrażliwość na sprawy drugiego człowieka. Wrażliwość, która w ostatnich kilkunastu miesiącach, kiedy sytuacja epidemiczna spowodowana koronawirusem zmieniła życie mieszkańców powiatu, okazała się szczególnie cenna. Wielu wolontariuszy spontanicznie i bezinteresownie ruszyło z pomocą, czy to szyjąc maseczki, czy też robiąc niezbędne zakupy osobom przebywającym na kwarantannie. A gdy sytuacja została nieco opanowana, powrót do normalności stał się przyjemniejszy dzięki organizowanym przez nich akcjom i inicjatywom społecznym. O kim mowa? O wolontariuszach i społecznikach z powiatu toruńskiego! To dla nich właśnie rusza kolejna edycja konkursu „Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego”, który ma na celu promowanie i docenianie ich działalności.

Forum NGO niebawem – zatem poszukujemy najciekawszej inicjatywy społecznej!
2021.11.10
Forum NGO niebawem – zatem poszukujemy najciekawszej inicjatywy społecznej!

Czy trudne doświadczenia mijającego roku uśpiły czy wyzwoliły energię do działania i kreowania pomysłów na nowe wydarzenia i ciekawe inicjatywy? Niebawem się o tym przekonamy! Po rocznej przerwie rusza nabór do konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Tę tradycyjnie wybiorą uczestnicy Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych w drodze tajnego głosowania.

Wieczornica Patriotyczna w Osadzie Olek
2021.11.10
Wieczornica Patriotyczna w Osadzie Olek

Jednostka Strzelecka nr 1909 im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na Wieczornicę Patriotyczną ku czci Ofiar i Bohaterów II Wojny Światowej z ziemi toruńskiej.

10 listopada 2021 r., g. 17.30, Pomnik - Mogiła Zamordowanych Harcerzy, Osada Olek nad Strugą Łysomicką

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie na 2022 rok – otwarty konkurs ofert
2021.11.09
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie na 2022 rok – otwarty konkurs ofert

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego, zwanej dalej „organizacją pozarządową”, prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Toruńskim na rok 2022.

Badanie satysfakcji klientów Starostwa Powiatowego w Toruniu
2021.11.09
Badanie satysfakcji klientów Starostwa Powiatowego w Toruniu

Uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu satysfakcji klientów naszego Urzędu realizowanym w ramach projektu "Kompetentna kadra, profesjonalny urząd - atutem powiatu toruńskiego". Naszym celem jest zebranie wyników pomiaru satysfakcji klientów Urzędu oraz ich wykorzystanie do poprawy jakości świadczonych usług.

Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”
2021.11.09
Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”

13 listopada br. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu organizuje kolejną wycieczkę krajoznawczo-pieszą w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie uczestników o godz. 7.55 przy pętli MZK Rubinkowo II (Szosa Lubicka/Dziewulskiego), skąd o godz. 8.04 nastąpi wyjazd autobusem linii nr 45 do Brzozówki (kierunek Dobrzejewice, Obrowo). Trasa piesza będzie wiodła z Brzozówki, przez „Dąb Przemytników”, z zakończeniem w Kopaninie i będzie miała około 13 km długości. Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Jacek Orłowski.

Igrzyska dzieci w pływaniu
2021.11.09
Igrzyska dzieci w pływaniu

Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w zawodach pływackich. Pierwsze odbędą się 24 listopada 2021 r., kolejne 8 grudnia 2021 r. Zawody odbędą się na pływalni MOSiR ul. Hallera 79 w Toruniu.

Szczegóły w załączonych poniżej plikach pdf.

Klub Rotary Młyniec Drugi z powiatowym odznaczeniem
2021.11.08
Klub Rotary Młyniec Drugi z powiatowym odznaczeniem

Wczoraj, 8 listopada, w Złotorii, Klub Rotary Młyniec Drugi, odebrał z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego Medal Honorowy za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego.

Rotary International to organizacja międzynarodowa, założona w 1905 w Chicago. Obecnie funkcjonuje jako stowarzyszenie klubów, których głównym założeniem jest działalność humanitarna. Klub Rotary Młyniec Drugi powstał w 2000 r. jako pierwszy w Polsce klub wiejski. Od początku zrzesza ludzi o różnorodnych zawodach, których łączy wspólny cel uczynienia świata lepszym przez służbę humanitarną. Członkowie to głównie mieszkańcy powiatu toruńskiego.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kończewicach
2021.11.08
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kończewicach

Wczoraj, 7 listopada 2021 r., w Kończewicach odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości połączone z uroczystym otwarciem budowli Kopca "Ziemia Polaków".

Uroczystości, w których uczestniczył również Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski oraz członek Zarządu Łukasz Kowalski, rozpoczęły się przemarszem spod miejscowej szkoły do Miejsca Pamięci Kopiec „Ziemia Polaków”.

ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży realizuje program "Poznaj Polskę"
2021.11.05
ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży realizuje program "Poznaj Polskę"

W środę 3 listopada br. uczniowie klas IV–VIII SP wybrali się na wycieczkę w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.  Jednym z celów  wycieczki było zwiedzanie zamku w Malborku, który stanowi najpotężniejszy gotycki zespół zamkowy na świecie. Przez około 3 godz. z przewodnikiem zwiedzaliśmy krzyżacką twierdzę.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.