Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Wystąpienie Starosty Toruńskiego z 27.10.2020
2020.10.27
Wystąpienie Starosty Toruńskiego z 27.10.2020 r.

We wtorek 27 października w wystąpieniu, które publikujemy w powiatowych kanałach informacyjnych, Starosta Toruński Marek Olszewski omówił bieżącą sytuację w powiecie toruńskim.

Uwaga! Nowe obostrzenia od 24.10.2020. Rusza wsparcie dla firm.
2020.10.27
Uwaga! Nowe obostrzenia od 24.10.2020. Cała Polska w czerwonej strefie.

Od soboty, 24 października w związku z dużym przyrostem zachorować cała Polska została objęta czerwoną strefą. Rusza wsparcie dla firm w związku z COVID-19. Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

W Chełmży powstaje nowa sala gimnastyczna
2020.10.22
W Chełmży powstaje nowa sala gimnastyczna

W Chełmży ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej. Inwestycja realizowana jest partnerstwie miasta Chełmża i Powiatu Toruńskiego. Wcześniej samorządy zawarły odpowiednie porozumienie. Dzisiaj na placu budowy spotkali się: Starosta Toruński Marek Olszewski, Burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau oraz Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

Konkurs ofert na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej
2020.10.15
Konkurs ofert na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego, zwanej dalej „organizacją pozarządową”, prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Toruńskim na rok 2021.

Zmiany w obsłudze klientów Starostwa od 14.10
2020.10.12
Zmiany w obsłudze klientów Starostwa od 14.10

Wraz z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem i zachorowań na COVID-19 Starostwo Powiatowe w Toruniu reorganizuje sposób obsługi klientów.

Nabór uzupełniający do Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
2020.10.27
Nabór uzupełniający do Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W związku ze złożoną przez jednego z członków rezygnacją z dalszej pracy w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ogłoszony został nabór uzupełniający, tym samym organizacje pozarządowe mogą zgłaszać kandydatów.

1,6 mln na walkę z COVID w DPS-ach
2020.10.27
1,6 mln na walkę z COVID w DPS-ach

Formalności sfinalizowane - otrzymaliśmy środki w formie grantów na wsparcie w walce z epidemią COVID-19 w powiatowych DPS-ach!

Profilaktyka chorób zakaźnych to dobra praktyka CSR
2020.10.22
Logo zdrowie - człowiek - profilaktyka

Profilaktyka chorób zakaźnych to dobra praktyka CSR i przykład efektywnej współpracy międzysektorowej.

ZUS uruchomił e-wizyty
2020.10.20
ZUS uruchomił e-wizyty

Dbając o bezpieczeństwo i czas naszych klientów, wprowadzamy kolejne udogodnienie, dzięki któremu można odwiedzić ZUS online. To e-wizyta, czyli wideorozmowa z pracownikiem ZUS, która pozwala na załatwienie sprawy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu. Można z niej już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W województwie kujawsko-pomorskim usługa ta będzie dostępna od 29 października w oddziale ZUS w Bydgoszczy i od 4 listopada w oddziale ZUS w Toruniu.

Warsztaty animacji poklatkowej
2020.10.20
Warsztaty animacji poklatkowej

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli, pracowników instytucji kultury, świetlic środowiskowych, animatorów kultury bibliotek, organizacji pozarządowych, artystów na Warsztaty Wprowadzające do Animacji Poklatkowej. Jak pracować z dziećmi i młodzieżą poprzez animację poklatkową.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.