Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Edukacyjny i ekologiczny wtorek w Osieku
2021.10.18
Edukacyjny i ekologiczny wtorek w Osieku

Już jutro, 19 października o godzinie 11:00 w Osieku zostanie otwarta powierzchnia edukacyjna. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą powierzchnia edukacyjna? Jest to wytyczona ścieżka ekologiczna w lesie w Osieku nad Wisłą. Swój początek ma przy ulicy Lipowej. Prace przy powstawaniu powierzchni trwały kilka miesięcy. Były podzielone na kilka etapów. Pierwszym z nich były wytyczenie trasy i uzgodnienie jej przebiegu z Nadleśnictwem Dobrzejewice. Następnie mieszkańcy przygotowali teren i posadzili nowe gatunki flory. Zwieńczeniem inwestycji było ustawienie tablic edukacyjnych, koszy na śmieci, drogowskazów i tabliczek z nazwami leśnych okazów.

Możesz pomóc Bartkowi - przyjdź na niedzielny piknik!
2021.10.15
Możesz pomóc Bartkowi - przyjdź na niedzielny piknik!

Licytacje, zabawy dla dzieci i młodzieży oraz bogata oferta gastronomiczna to część atrakcji, jakie czekają na wszystkich uczestników pikniku charytatywnego „Niedziela dla Bartka”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 października) w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Dochód przeznaczony zostanie na zakup pompy insulinowej dla cierpiącego na cukrzycę Bartka.

Hala w Gronowie z marszałkowskim wsparciem
2021.10.15
Hala w Gronowie z marszałkowskim wsparciem

Jedna z największych inwestycji Powiatu Toruńskiego - budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie otrzymała wsparcie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Władze samorządowe regionu przekazały na ten cel 250 tys. złotych, całkowity wkład w realizację tego zadania ma wynieść 1 mln złotych.

Informacje z ZUS
2021.10.15
Informacje z ZUS

Od nowego roku szykuje się wielka rewolucja w zasiłkach. To m.in. wyższy zasiłek chorobowy za pobyt w szpitalu, większy krąg osób uprawnionych do macierzyńskiego, czy krótszy okres zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia. Przedsiębiorca nie straci również zasiłku, gdy spóźni się z opłaceniem składek.

O profilaktyce i chorobie w Chełmży
2021.10.15
O profilaktyce i chorobie w Chełmży

Trzecim przystankiem na trasie kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi” będzie Chełmża. Spotkanie ze świadkami choroby i terapeutami w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się w poniedziałek 18 października o godz. 17:00.

Stypendia dla najlepszych
2021.10.14
Stypendia dla najlepszych

Najlepsi z najlepszych – uczniowie szkół ponadpodstawowych ze średnią powyżej 5,5 – wzięli udział w uroczystym wręczeniu Stypendiów Starosty Toruńskiego. Wyników w nauce gratulowali im Starosta Toruński Marek Olszewski, Wicestarosta Michał Ramlau oraz Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej
2021.10.14
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Powiatowa uroczystość odbyła się dzień wcześniej w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży.

Awaria - zamknięcie drogi powiatowej nr 1619C w miejscowości Drzonówko
2021.10.14
Awaria - zamknięcie drogi powiatowej nr 1619C w miejscowości Drzonówko

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu informuje, że w dniu 16.10.2021 r. (sobota), w godzinach od 7:00 do 16:00 zostanie zamknięta droga powiatowa nr 1619C Lisewo – Chełmża na odcinku Drzonówko – Drzonowo.

Zamknięcie wskazanego odcinka drogi w celu prowadzenia prac naprawczych, spowodowane jest wystąpieniem awarii przepustu w tej lokalizacji  (zarwany przepust).

Dzień Edukacji Narodowej
2021.10.14
Dzień Edukacji Narodowej

W tym świątecznym dniu wszystkim nauczycielom życzymy aktywnych,

chętnych do pracy uczniów, a także wyrozumiałych i właściwie pojmujących Wasz wysiłek rodziców.

Niech trudna misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przynosi spodziewane efekty i daje satysfakcję,

a zaangażowanie obecnych uczniów

i życzliwa pamięć wychowanków sprzed lat sprawią,

że praca będzie dla Was nieustającą pasją i wyzwaniem.

Dzień Sadzenia Drzew
2021.10.14
Dzień Sadzenia Drzew

Wspólna akcja pod hasłem „Zadrzewienie ulic zachodnich Łysomic” została zaplanowana już w najbliższą sobotę tj. 16 października. Odbędzie się ona na terenie Gminy Łysomice a dokładnie w jej zachodniej części obejmujące ulice: Graniczną, Wiejską, Lnianą, Polną, Łąkową, Wiązową i Modrzewiową.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.