Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Od 3 sierpnia autobusy jeżdżą do Chełmży!
2020.07.31
Od 3 sierpnia autobusy pojadą do Chełmży!

Dzięki współpracy gminy Chełmża i powiatu toruńskiego od poniedziałku 3 sierpnia autobusy kursują na dwóch trasach łączących miasto Chełmża z okolicznymi miejscowościami. Prezentujemy trasy i rozkład jazdy.

Spotkanie partnerów ZIT
2020.07.30
Spotkanie partnerów ZIT

Przedstawiciele samorządów tzw. toruńskiej części ZIT przedyskutowali dalsze kroki związane z współtworzeniem projektu strategii rozwoju województwa do roku 2030 i uzgodnili wspólny plan dalszych działań. 

Biuro Współpracy z NGO szuka ludzi z wizją
2020.07.29
Biuro Współpracy z NGO szuka ludzi z wizją

Marszałkowskie Biuro Współpracy z NGO ogłasza nabór do Zespołu przygotowującego projekt Wieloletniego programu Współpracy Samorządu Województwa z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2021-2025.

Pożegnanie po latach
2020.07.29
Pożegnanie po latach

W środę 29 lipca przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Toruńskiego oraz pracowników Starostwa pożegnali odchodzącego na emeryturę wieloletniego pracownika i dyrektora DPS w Dobrzejewicach, pana Mieczysława Kasprowicza.

Na plaży, na plaży fajnie jest…
2020.07.28
Na plaży, na plaży fajnie jest…

A to za sprawą parasoli trzcinowych, które w minionym tygodniu stanęły na plaży w Chełmży. W sumie jest ich 9. Pięć z nich daje cień plażowiczom na plaży miejskiej , cztery zaś na plaży „Stolbud”.

 

Wideoprzewodnik - rowerem nad leśne stawy
2020.07.28
Wideoprzewodnik - rowerem nad leśne stawy

Przysiek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości powiatu toruńskiego. Odrestaurowany dwór, klimatyczne leśne jeziorka i prowadząca do nich droga rowerowa to świetny pomysł na wycieczkę. Zapraszamy na kolejny odcinek wideoprzewodnika.

Weekendowe kino na leżakach
2020.07.28
Weekendowe kino na leżakach

Prawie 700 mieszkańców powiatu toruńskiego skorzystało z możliwości obejrzenia filmów w kinie plenerowym, które w miniony weekend zawitało na plażę do Józefowa, gmina Lubicz.

Przebadaj się!
2020.07.28
Przebadaj się!

Tętniak Aorty Brzusznej (TAB) to poważna choroba, zwłaszcza jeśli nie jest rozpoznana odpowiednio wcześnie. Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej zachęca do bezpłatnych profilaktycznych badań USG.

Bezpieczne wakacje 2020
2020.07.27
Bezpieczne wakacje 2020

Wakacje to czas podróży, zabawy oraz beztroskiej rekreacji. Główny Inspektor Sanitarny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie ważnych w trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa.

Lato na dwóch kółkach
2020.07.27
Lato na dwóch kółkach

Koronawirus nieznacznie tylko spowolnił postęp prac na powiatowych drogach rowerowych, więc wakacje pozwalają planować nowe ciekawe wycieczki na dwóch kółkach w poszukiwaniu miejsc o ciekawej historii i wypoczynku na łonie przyrody.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.