Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Odbiór drogi powiatowej w Brąchnowie
2020.10.08
Odbiór drogi powiatowej w Brąchnowie

Wczoraj (5 października) w Brąchnowie odbyło się spotkanie samorządowców Powiatu Toruńskiego i Gminy Łubianka. Obecni: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Starosta Toruński Marek Olszewski, Wójt Gminy Łubianka Jerzy Zająkała wraz z przedstawicielami rad oficjalnie odebrali wyremontowaną drogę powiatową biegnącą przez centrum miejscowości.

Konsultujemy Program współpracy (…) na rok 2021
2020.10.08
Konsultujemy Program współpracy (…) na rok 2021

Starosta Toruński w dniu 8 października 2020 r. ogłosił konsultacje nad projektem Programu współpracy Powiatu Toruńskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021.

Na Państwa opinie, sugestie i uwagi (na formularzu – do pobrania poniżej) czekamy do 16 października br.

 

 

Mamy statuetkę za 4. miejsce w Rankingu ZPP!
2020.10.08
Mamy statuetkę za 4. miejsce w Rankingu ZPP!

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich nagrodziło najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Gala wręczania nagród odbyła się 29 września 2020 r. w Ossie podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Powiat Toruński w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2019 w kategorii powiatów do 120 tys. mieszkańców uplasował się na 4 pozycji a nagrodę osobiście odebrał Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Wicestarostą Michałem Ramlauem.

Studencie, nie zapomnij o zaświadczeniu, by nie stracić renty rodzinnej!
2020.10.07
Studencie, nie zapomnij o zaświadczeniu, by nie stracić renty rodzinnej!

Do końca października studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS, mają czas na dostarczenie zaświadczenia, że nadal się uczą i złożenie wniosku o kontynuowanie wypłaty renty. Jeśli tego nie zrobią wypłata świadczenia zostanie wstrzymana. Nie jest konieczne coroczne przedstawianie informacji o dalszej nauce, kiedy uczelnia w pierwszym zaświadczeniu wskaże całkowity okres trwania nauki (np. studia 5-letnie).

Weekend z PTTK
2020.10.06
Weekend z PTTK

Oddział miejski PTTK w Toruniu zaprasza w najbliższy weekend na wędrówki rodzinne i rajd rowerowy.

Ćwiczenia RENEGATE/SAREX-20
2020.10.05
Ćwiczenia RENEGATE/SAREX-20

W dniach 6-9 października 2020 r odbędą się ćwiczenia RENEGATE/SAREX-20 organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Ćwiczenie dotyczy naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W związku z powyższym mogą zostać wykorzystane systemy alarmowania ludności i nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Jubileusz Osieckiej Grupy Teatralno Wokalnej
2020.10.02
Jubileusz Osieckiej Grupy Teatralno Wokalnej

OSIECKA GRUPA TEATRALNA powstała w 2010r. z inicjatywy mieszkańców Osieka nad Wisłą: nauczycieli, rodziców i osób, którym bliska jest kultura. Współzałożycielem był również ś.p. Michał Kokot. 

W hołdzie pamięci ofiar zbrodni pomorskiej
2020.10.02
W hołdzie pamięci ofiar zbrodni pomorskiej

Dzisiaj w Toruniu w ramach Wojewódzkich Obchodów 81. Rocznicy Zbrodni Pomorskiej 1939 r. pod Pomnikiem Zbrodni Pomorskiej 1939 w toruńskim Parku Pamięci, w który wmurowana jest ziemia ze wszystkich znanych miejsc kaźni z jesieni 1939 i początków 1940 roku, odbyły się uroczystości upamiętniające poległych.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.