Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktywni mieszkańcy, aktywny powiat - podsumowanie 2020
2021.01.26
Aktywni mieszkańcy, aktywny powiat - podsumowanie 2020

Pandemiczne obostrzenia nakazywały samoizolację i nie pozwalały na spotkania w większym gronie, więc większość zaplanowanych na ten rok imprez integracyjnych została przełożona na moment, kiedy warunki będą sprzyjające. Dotyczyło to zarówno imprez finansowanych z budżetu obywatelskiego, jak i innych inicjatyw organizacji pozarządowych z dziedziny kultury, sportu, ekologii czy turystyki.

Szczepienia przeciwko COVID-19
2021.01.25
Szczepienia przeciwko COVID-19

Dzisiaj, 25 stycznia rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, które odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom.

158 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe
2021.01.22
158 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe

158 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe – największy i najdłużej trwający polski zryw niepodległościowy w epoce przedrozbiorowej.

Zarzewiem powstania styczniowego stały się krwawo stłumione demonstracje patriotyczno-religijne w Warszawie, które wywarły duży wpływ na nastroje społeczne w innych zaborach. Przełomowym wydarzeniem była patriotyczna manifestacja zorganizowana 8 kwietnia 1861 roku na Placu Zamkowym w Warszawie, krwawo stłumiona przez rosyjskie wojsko, które strzelając do bezbronnych uczestników protestu zabiło co najmniej 200 osób i raniło 500.

Konkurs „Zabytek Zadbany”
2021.01.22
Konkurs „Zabytek Zadbany”

Narodowy Instytut Dziedzictwa informuje, że 1 stycznia 2020 r. rozpoczęła się kolejna edycja konkursu "Zabytek Zadbany".

Konkurs „Zabytek Zadbany” ma na celu promocję właściwej opieki nad zabytkami – prowadzonych wzorowo prac badawczych, konserwatorskich, rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych, a także systematycznych działań na rzecz właściwego utrzymania zabytków. Nadzór nad Konkursem w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje Generalny Konserwator Zabytków.

2020 – rok udanych inwestycji
2021.01.21
2020 – rok udanych inwestycji

Mimo trudnych warunków, panujących w kraju obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 i ograniczeń w funkcjonowaniu wielu gałęzi gospodarki, powiat w pełni i zgodnie z harmonogramem zrealizował plan ubiegłorocznych inwestycji.

Fundacja Dobra Sieć zaprasza na bezpłatny webinar "E-wolontariat pracowniczy"
2021.01.19
Fundacja Dobra Sieć zaprasza na bezpłatny webinar "E-wolontariat pracowniczy"

E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to dobry pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu pracowniczego - nie tylko podczas pandemii! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i jakie zadania mogą wykonywać w jego ramach pracownicy, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć, który odbędzie się 27 stycznia 2021 r.

Informacje z ZUS
2021.01.19
Informacje z ZUS

Cykl dyżurów telefonicznych w ZUS

W najbliższą środę, 20 stycznia eksperci ZUS będą udzielać porad telefonicznie. Zainteresowani mogą liczyć na pomoc ekspertów w sprawach dotyczących świadczeń chorobowych, małego ZUS-u plus, ustalania wysokości emerytury dla osób z rocznika 1953 czy zasad sporządzania dokumentów ubezpieczeniowych.

Podsumowanie 2020 – opieka społeczna
2021.01.18
Podsumowanie 2020 – opieka społeczna

Rok 2020 był trudny dla wszystkich, szczególnie jednak dla opieki społecznej, której pracownicy musieli się zmierzyć z nieznanym dotąd zagrożeniem i zupełnie nowymi zadaniami.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – realizując działania powiatu w obszarze szeroko rozumianego zabezpieczenia społecznego i pomocy społecznej – udziela wsparcia niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu, osobom wymagającym specjalistycznego poradnictwa, umieszczenia w prowadzonych przez powiat domach pomocy społecznej, czy skierowania do środowiskowych domów samopomocy. Jednocześnie pełniąc funkcję organizatora pieczy zastępczej na terenie powiatu prowadzi kompleksową organizację i obsługę spraw z zakresu rodzicielstwa zastępczego. Wystąpienie pandemii i wprowadzane w związku z nią ograniczenia stanowiły utrudnienie – nie mogły jednak przeszkodzić w realizacji tych ważnych zadań. Wobec czego, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, w nowych realiach funkcjonowania, Centrum realizowało swoją misję.

Powiatowy Urząd Pracy dla przedsiębiorców
2021.01.15
Powiatowy Urząd Pracy dla przedsiębiorców

Na początku kwietnia 2020 roku PUP dla Powiatu Toruńskiego, jako jeden z pierwszych urzędów pracy w naszym województwie, rozpoczął realizację zadań związanych z wdrażaniem Tarczy Antykryzysowej. Dzięki znakomitej współpracy z Zarządem Powiatu oraz wielkiemu zaangażowaniu pracowników Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Toruńskiego udało się zrealizować postawione przed urzędem cele.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.