Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Kolejne punkty szczepień w powiecie toruńskim
2021.04.08
Dodatkowe punkty szczepień w powiecie toruńskim

Trwają przygotowania do rozpoczęcia szczepień masowych w powiecie toruńskim. W czwartek (8 kwietnia) odbyła się wideokonferencja Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego z samorządowcami z miasta i gminy Chełmża, gminy Lubicz, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Toruniu, prezesem Szpitala Powiatowego w Chełmży, dyrekcją Lecznic Citomed, a także kierownikiem regionalnym Przychodni Lekarskich Świat Zdrowia Neuca Med. Spotkanie dotyczyło organizacji i przygotowań Punktów Szczepień Masowych na terenie powiatu toruńskiego pod względem sanitarnym, spełniania warunków technicznych, postępowania z odpadami i zapobiegania chorobom zakaźnym.

Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Powiatu Toruńskiego
2021.04.02
Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Powiatu Toruńskiego

2 mln zł wynosi dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Powiatu Toruńskiego. W ślad za inicjatywą utworzenia na terenie Powiatu Toruńskiego w Lubiczu Górnym Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza i podpisanym listem intencyjnym z partnerami tego przedsięwzięcia Starosta Toruński złożył wniosek o dotację na ten cel z RFIL. Wniosek zyskał aprobatę i dotacja w wysokości 2 mln zł została Powiatowi na ten cel przyznana.

"Powiatowa Kartka Wielkanocna" - konkurs rozstrzygnięty
2021.03.31
"Powiatowa Kartka Wielkanocna" - konkurs rozstrzygnięty

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pn. ,,Powiatowa Kartka Wielkanocna”. Dzieci wykazały się niezwykłą wrażliwością artystyczną i kreatywnością i stworzyły prace z wykorzystaniem różnorodnych technik i wzorów. Większość prac naszych uczestników nawiązywała do tradycyjnych zwyczajów i obrzędów wielkanocnych.

Remonty na drogach powiatowych
2021.03.31
Remonty na drogach powiatowych

Przebudowa skrzyżowań, budowa zatok i peronów autobusowych, nowe zjazdy, aktywne przejścia dla pieszych z sygnalizacją oraz wymiana oznakowania pionowego i naniesienie poziomego – to plan prac na przewidzianych do remontu w tym roku drogach powiatowych.

Do 20 kwietnia trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich
2021.04.12
Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Wybory Miss Wdzięku

Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.

Konkurs Kulinarny

Podczas Konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.

Konkurs Artystyczny

To kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wez-udzial-w-konkursach-s6069

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:

I Etap Konkursu - Eliminacje Wstępne.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisje Konkursowe, na podstawie kryteriów podanych w Regulaminach Konkursów, wybiorą łącznie około 105 najbardziej inspirujących Kół ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu.

II Etap Konkursu - Półfinały Wojewódzkie.

Półfinały Konkursu odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji.

W trakcie Półfinałów Wojewódzkich konkursów wybrane we wcześniejszym etapie Koła będą mogły zaprezentować zgłoszone do konkursów potrawy, talenty oraz kandydatki do Miss Wdzięku na żywo oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań.

Do Finału przejdą 2 Koła z każdej kategorii konkursowej.

Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody.

Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.

III Etap Konkursu - Finał.

Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

Podczas ostatniej z edycji Festiwalu rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród głównych, które zostaną wręczone Zwyciężczynią w trakcie uroczystej gali.

Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.

Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł.

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl

oraz na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/polskaodkuchni

Krajowe Dni Pola Minikowo 2021
2021.04.09
Krajowe Dni Pola Minikowo 2021

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na Krajowe Dni Pola Minikowo 2021, które odbędą się w dniach 19-20 czerwca br.

Konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci 2021
2021.04.09
Konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci 2021

Sartuje konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci 2021, którego celem jest szerzenie profilaktyki HIV/AIDS oraz zwiększanie w społeczeństwie wiedzy o życiu z tym wirusem.

Badanie satysfakcji klientów Starostwa Powiatowego w Toruniu
2021.04.08
Badanie satysfakcji klientów Starostwa Powiatowego w Toruniu

Uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu satysfakcji klientów naszego Urzędu realizowanym w ramach projektu "Kompetentna kadra, profesjonalny urząd - atutem powiatu toruńskiego". Naszym celem jest zebranie wyników pomiaru satysfakcji klientów Urzędu oraz ich wykorzystanie do poprawy jakości świadczonych usług.

Bezpłatna mammografia
2021.04.08
Bezpłatna mammografia

LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.