Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Mikołajki pełne podtoruńskich legend
2021.12.03
Mikołajki pełne podtoruńskich legend

Mikołajki rozpoczniemy od wspólnej lektury bajek inspirowanych lokalnymi legendami. Przedszkolakom z Obrowa kilka legend przeczyta Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego Mirosława Kłosińska. Dzieci z innych placówek zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
2021.12.03
Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania. 

Budżet obywatelski 2022 - Głosujemy!
2021.12.02
logo budżetu obywatelskiego

Już w najbliższy piątek 19 listopada, od godz. 10:00 będzie można oddać głos na projekty głoszone do Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

Poniżej krótkie przypomnienie dotyczące zasad głosowania.

Kto może głosować na projekty z budżetu obywatelskiego 2022?

Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego ziemskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka.

 

Zginęło dwoje strażaków. Cześć ich pamięci!
2021.12.02
Zginęło dwoje strażaków. Cześć ich pamięci!

Dwoje druhów Ochotniczej Straży Pożarnej zginęło na służbie w tragicznych wypadku w Czernikowie. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego przesyłają najszczersze kondolencje rodzinom zmarłych strażaków.

Organizacja pracy Starostwa Powiatowego od 29 listopada
2021.12.02
Organizacja pracy Starostwa Powiatowego od 29 listopada

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie toruńskim od najbliższego poniedziałku (29 listopada) do końca grudnia obowiązywać będzie nowa organizacja pracy Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Informacje z ZUS
2021.12.03
Informacje z ZUS

Zasiłek opiekuńczy- ważne zmiany

Ubezpieczony rodzic może otrzymać zasiłek opiekuńczy na dziecko, gdy jest ono chore albo objęte izolacją domową lub kwarantanną. Z zasiłku opiekuńczego może również skorzystać, gdy musi zaopiekować się zdrowym dzieckiem w wieku poniżej 8 lat z powodu niespodziewanego zamknięcia placówki, do której chodzi dziecko. Nie musi dojść do zamknięcia całej szkoły, przedszkola czy żłobka, aby rodzicowi przysługiwał zasiłek opiekuńczy.

Nieodpłatna pomoc prawna – rozstrzygnięcie konkursu ofert na 2022 rok
2021.12.02
Nieodpłatna pomoc prawna – rozstrzygnięcie konkursu ofert na 2022 rok

Zarząd Powiatu Toruńskiego, 24 listopada 2021 roku podjął uchwałę w sprawie wyboru ofert na powierzenie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej w Powiecie Toruńskim na 2022 rok, powierzając prowadzenie punktów dwóm organizacjom pozarządowym: Fundacji Togatus Pro Bono oraz Zaborskiemu Towarzystwu Naukowemu.

Inkubator Przedsiębiorczości otwarty!
2021.12.02
Inkubator Przedsiębiorczości otwarty!

W budynku po dawnym szpitalu przy ul. Hallera 7 w Chełmży otwarto jedno z najważniejszych miejsc otoczenia biznesu w mieście. W piątek 26 listopada zainaugurowano działalność Inkubatora Przedsiębiorczości. W oficjalnym otwarciu nowej instytucji wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Bezpłatna mammografia
2021.12.01
Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w miejscowości:

Toruń –  13 i 14 grudnia 2021 w godzinach od 10.00 do 1700 przy Centrum Medycznym LUX MED, ul. T. Kościuszki 71

Obrowo –  13 grudnia 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00  przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 4

Lubicz –  14 grudnia 2021 w godzinach od 13.30 do 16.00 przy Szkole Podstawowej , ul. Piaskowa 23

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.