Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Październik Miesiącem Świadomości Raka Piersi
2020.09.24
Październik Miesiącem Świadomości Raka Piersi

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, w którym szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.

Szkolenie warsztatowe dla ngo "ABC księgowości w organizacji pozarządowej"
2020.09.18
Szkolenie warsztatowe dla ngo "ABC księgowości w organizacji pozarządowej"

Pracownia NGO 2020 zaprasza do uczestniczenia w szkoleniu dla przedstawicieli ngo z województwa kujawsko-pomorskiego – przygotowanym przez księgową ngo Iwonę Iwicką.

"Narodowe Czytanie" w powiecie toruńskim
2020.09.17
"Narodowe Czytanie" w powiecie toruńskim

Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka czytanej przez mieszkańców powiatu toruńskiego "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Akt 1 Scena 3 :)

Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich
2020.09.16
Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich


W minioną niedzielę, tj. 13 września, odbyły się „Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich” w Twierdzy Toruń, w Forcie IV. W Mistrzostwach brało udział ponad 100 zawodników do 18 roku życia, ze wszystkich zakątków naszego regionu.
Turniej miał charakter otwarty, uczestniczyli w nim nie tylko aktywni zawodnicy z klubów sportowych.
Rozgrywki prowadzone były w trzech grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.
Liderami zostali:
Grupa – Dziewczęta – Juniorki do lat 10 (D 10) – I miejsce – Łukasik Aleksandra
Grupa – Dziewczęta – Juniorki do lat 14 (D 14) – I miejsce Śliwicka Weronika
Grupa – Dziewczęta – Juniorki do lat 18 (D 18) – I miejsce Kot Ewelina
Grupa – Chłopcy – Juniorzy do lat 10 ( C 10) – I miejsce Kopaczewski Mateusz
Grupa – Chłopcy – Juniorzy do lat 14 (C 14) – I miejsce Kutowski Marcel
Grupa – Chłopcy – Juniorzy do lat 18 (C 18) – I miejsce Kiełbratowski Eryk

Więcej informacji znajdziecie na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” Toruń.
Mistrzostwa zostały zrealizowane przy wsparciu środków z Powiatu Toruńskiego w ramach umowy o realizację zadania publicznego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości UKS OPP Toruń.

#sadziMY 2020 - posadź własne drzewo
2020.09.16
#sadziMY 2020 - posadź własne drzewo

W ubiegłym roku została zapoczątkowana ogólnopolska akcja #sadziMY, podczas której każdy mieszkaniec naszego kraju mógł otrzymać i posadzić drzewo i tym samym mieć osobisty wkład w środowisko przyrodnicze. W piątek 18 września br. po raz kolejny wszystkie nadleśnictwa biura Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych od Bałtyku po Tatry będą wydawać dla chętnych sadzonki. Leśnicy regionu kujawsko-pomorskiego już przygotowali drzewka, a przy odbiorze podpowiedzą w jaki sposób i na jakim siedlisku posadzić sadzonkę wybranego gatunku.

Wycieczki z PTTK
2020.09.16
Wycieczki z PTTK

W weekend 18-20 września, Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa organizuje „XIII Ogólnopolski Zlot Rowerowy”. Dla tych, którzy preferują wycieczki piesze, 19 września PTTK organizuje wycieczkę z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".

W Chełmży o promocji kształcenia branżowego i technicznego
2020.09.15
W Chełmży o promocji kształcenia branżowego i technicznego

Dzisiaj w siedzibie chełmżyńskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Włókniarz”, z inicjatywy właściciela firmy Marcus Design w Chełmży odbyło się spotkanie robocze pt. Zintegrowany System Kwalifikacji jako narzędzie promocji kształcenia branżowego i technicznego w Polsce. System ten ma służyć poprawie komunikacji pomiędzy szeroko pojętym systemem edukacji oraz podmiotami rynku pracy.

Bezpieczne przejście w Chełmży
2020.09.15
Bezpieczne przejście w Chełmży

Dzisiaj w Chełmży odbyło się spotkanie dotyczące poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w związku z uruchomioną 1 września innowacyjną sygnalizacją świetlną na przejściu dla pieszych przy ulicy Wyszyńskiego.
Na czym polega jej innowacyjność? Sygnalizator połączony jest z fotokomórką-radarem. Jeśli zainstalowany w pewnej odległości od przejścia czujnik wychwyci auto poruszające się z prędkością przekraczającą 50 km/h - automatycznie włączy czerwone światło przy dojeździe do przejścia. W sąsiedztwie znajdują się SP nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży, osiedle domków jednorodzinnych i bloki, więc zainstalowanie takiego nowatorskiego systemu ma charakter prewencyjny.

42. rocznica powstania niezależnego ruchu chłopskiego
2020.09.14
42. rocznica powstania niezależnego ruchu chłopskiego

W piątek, 11 września 2020 r. w Gronowie przy rondzie na drodze krajowej nr 15 Brzeźno/Gronowo odbyły się Kujawsko-Pomorskie Obchody 42. rocznicy powstania niezależnego ruchu chłopskiego.

Kolejna droga rowerowa otwarta!
2020.09.11
Kolejna droga rowerowa otwarta!

Wczoraj (10 września 2020) przy Pałacu Romantycznym w Turznie oficjalne otwarto drogę rowerową Różankowo - Lulkowo, Kamionki Małe – Turzno. W spotkaniu udział wziął Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Zarządem Powiatu Toruńskiego, Przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego i radnymi powiatowymi, Wójt Gminy Łysomice – Piotr Kowal wraz z Przewodniczącym Rady i radnymi gminnymi. Na otwarcie w imieniu Marszałka Piotra Całbeckiego przybył również zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – Mirosław Nawrotek.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.