Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Konsultacje projektu...
2021.04.08
Konsultacje projektu zasad występowania mieszkańców Województwa Kujawsko-Pomorskiego z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą

Rozpoczynają się konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie występowania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą.

Zaproszenie do udziału w programie "Kuźnia Liderów Regionu"
2021.04.08
Zaproszenie do udziału w programie "Kuźnia Liderów Regionu"

Trwa rekrutacja do nowego programu społeczno-edukacyjnego "Kuźnia Liderów Regionu" organizowanego przez Urząd Marszałkowski przy współpracy z Laboratorium św. Jana Pawła II. Projekt adresowany jest dla  uczniów szkół średnich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i w przyszłość poświęcić się pracy dla naszego regionu. Zachęcamy do zgłoszeń!

Światowy Dzień Zdrowia
2021.04.07
Światowy Dzień Zdrowia

Od 1950 r. w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia to Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne! Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2.

Informacje z ZUS
2021.04.07
Informacje z ZUS

Zadzwoń do eksperta ZUS – 8 kwietnia. Placówki ZUS w Toruniu, Grudziądzu i we Włocławku zapraszają na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 8 kwietnia. Będzie można pytać o ulgi w opłacaniu składek, świadczenia emerytalno-rentowe, e-usługi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy świadczenia z tytułu wypadków oraz chorób zawodowych. Eksperci dyżurować będą w godz. od 9 do 11.00. 

Wesołego Alleluja!
2021.04.02
Wesołego Alleluja!

Do wykonania kartki wykorzystano zwycięski projekt w konkursie na "Powiatową Kartkę Wielkanocną" autorstwa Leny Łańskiej.

Więcej o konkursie można przeczytać tutaj a o laureatach i wyróżnionych tutaj.

Dodatkowe punkty szczepień w powiecie toruńskim
2021.03.30
Dodatkowe punkty szczepień w powiecie toruńskim

Podczas dzisiejszej wideokonferencji Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego z samorządowcami, Prezesem Szpitala Powiatowego w Chełmży i Zarządem Citomedu ustalono lokalizacje Punktów Szczepień Masowych na terenie Powiatu Toruńskiego. Obok dotychczasowych 11 punktów szczepień powstaną dwa duże, zlokalizowane w hali sportowej w Chełmży oraz w hali sportowej w Lubiczu Górnym.

Weź udział w Programie Wczesnego Wykrywania Raka Płuca
2021.03.30
Weź udział w Programie Wczesnego Wykrywania Raka Płuca

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku zaprasza o udziału w Programie Wczesnego Wykrywania Raka Płuca. Aktualnie rekrutowani są uczestnicy z grupy ryzyka na badanie niskodawkowej tomografii komputerowej klatki piersiowej z makroregionu północnego (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie).

Informacje z ZUS
2021.03.30
Informacje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod koniec lutego zakończył wysyłkę deklaracji podatkowych PIT. PIT-y trafiły do wszystkich osób, które w ubiegłym roku, chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę lub zasiłek. W tym roku ZUS nie rozlicza, tak jak było do tej pory nadpłat podatku. W zależności od tego, jaki PIT został wysłany do świadczeniobiorcy, to ZUS albo dokonał rozliczenia podatkowego, albo nie.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.