Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

SP w Ostaszewie rozstrzygnęła Szkolny Konkurs Plastyczno-recytatorski
2021.03.18
SP w Ostaszewie rozstrzygnęła Szkolny Konkurs Plastyczno-recytatorski

W Szkole Podstawowej w Ostaszewie rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczno-recytatorski związany z twórczością Jana Marcina Szancera pt. Jan Marcin Szancer. Król ilustratorów, malarz dziecięcych marzeń, kreator baśniowych światów. Jest nam niezmiernie miło, że Starostwo Powiatowe w Toruniu mogło wesprzeć organizację konkursu i ufundować nagrody rzeczowe dla wszystkich nagrodzonych uczestników.

Informacje z ZUS
2021.03.18
Informacje z ZUS

Każdy stulatek może liczyć na specjalny dodatek za wiek. Od 1 marca dla nowych stulatków wynosi on ponad 4,5 tys. zł. W województwie kujawsko-pomorskim premię za wiek, czyli świadczenie honorowe z ZUS otrzymuje 119 osób. Świadczenie wypłacane jest z urzędu, co miesiąc, do końca życia, oprócz normalnej emerytury czy renty. Specjalny dodatek może również otrzymać stulatek, który nie pobiera świadczeń emerytalno-rentowych z ZUS, lub innego organu emerytalnego, ale wówczas niezbędne jest złożenie wniosku o świadczenie honorowe.

Bezpłatne szkolenia IT w ramach projektu "Ctrl+C - Ctrl+V"
2021.03.18
Bezpłatne szkolenia IT w ramach projektu "Ctrl+C - Ctrl+V"

Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o. zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoleń IT organizowanych w ramach projektu: „Ctrl+C – Ctrl+V". W chwili obecnej szkolenia będą w realizowane online. Projekt „Ctrl+C-Ctrl+V" jest współfinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i środków krajowych.

Powołano nową Powiatową Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych
2021.03.18
Powołano nową Powiatową Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Toruniu w obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego oraz Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jacka Skorulskiego odbyło się powołanie i jednocześnie pierwsze posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

"Powiatowa kartka wielkanocna" - konkurs dla dzieci i młodzieży
2021.03.18
"Powiatowa kartka wielkanocna" - konkurs dla dzieci i młodzieży

Święta Wielkanocne to czas niosący radość i nadzieję. Chcąc dzielić się tym z naszymi rodzinami, z naszymi bliskimi, przesyłamy sobie kartki wielkanocne. Jest to szczególnie ważne teraz, w okresie pandemii, stąd pomysł na konkurs "Powiatowa kartka wielkanocna".

Otwarty konkurs ofert 2021 – znamy wyniki!
2021.03.17
Otwarty konkurs ofert 2021 – znamy wyniki!

Znane są już wyniki otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w 2021 roku przez organizacje pozarządowe.
W odpowiedzi na ogłoszony konkurs organizacje złożyły 63 oferty, 7 z nich z uwagi na błędy formalne nie podlegało ocenie merytorycznej. Ostatecznie, decyzją Zarządu Powiatu Toruńskiego,  dofinansowane zostaną  44 zadania. 
Łącznie na dofinansowanie zadań w ramach otwartego konkursu ofert powiat toruński przeznaczył prawie 130 tys. zł. Corocznie najwięcej środków finansowych przeznacza się na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej (63 800 zł) oraz edukacji ekologicznej (38 000 zł). W ramach konkursu wspierane są także zadania z zakresu kultury i sztuki (22 100zł) oraz turystyki i krajoznawstwa (6 000 zł).
Lista organizacji oraz zadań, które otrzymały dofinansowanie ze strony Powiatu Toruńskiego znajduje się poniżej.

 

Wędrówki rodzinne z PTTK
2021.03.17
Wędrówki rodzinne z PTTK

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo – pieszej w ramach cyklu pn. „Wędrówki rodzinne z PTTK”. W dniu 20 marca br. o godz. 7.45 turyści spotkają się na pl. Św. Katarzyny przy przystanku MZK linii 23, skąd o godz. 7.52 pojadą do miejscowości Kopanino (za Złotorią). Trasa wyprawy będzie wiodła przez Obory, Smogorzewiec, Zawały, z zakończeniem w Dobrzejewicach.

Z wizytą w gminie Chełmża
2021.03.16
Z wizytą w gminie Chełmża

Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z członkami Zarządu Powiatu oraz Przewodniczącym Pawłem Polikowskim uczestniczył w poniedziałek (15 marca) w inauguracji projektu pn. "Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych na terenie Gminy Chełmża" współfinansowanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

I Wicemiss Polonia z wizytą w ZS w Chełmży
2021.03.15
I Wicemiss Polonia z wizytą w ZS w Chełmży

W niedzielę 14 marca zdobywczyni tytułu I Wicemiss Polonia chełmżanka Klaudia Wonatowska przyjechała w rodzinne strony i odwiedziła Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży, którego jest absolwentką. Oczekiwali tam na nią Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski oraz opiekunka szkolnego teatru Monika Danielska, by złożyć Miss gratulacje w imieniu władz powiatu oraz kierownictwa szkoły.

Konkurs "Rodzynki z pozarządówki" przełożony ze względu na epidemię
2021.03.12
Konkurs "Rodzynki z pozarządówki" przełożony ze względu na epidemię

Ze względu na nasilającą się trzecią falę epidemii COVID-19, przełożone zostaje ogłoszenie XIV edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pn. „Rodzynki z pozarządówki".

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.