Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Telefoniczny dyżur z ekspertami ZUS
2020.11.19
Telefoniczny dyżur z ekspertami ZUS

Zakład Ubezpieczeń regularnie organizuje porady telefoniczne dla swoich klientów. Jeszcze w listopadzie toruński oddział ZUS wraz z podległymi jednostkami terenowymi w planie ma sześć telefonicznych dyżurów. Dotyczyć one będą: Tarczy 5.0, zasiłków chorobowych, emerytur dla rocznika 1953, korekt dokumentów ubezpieczeniowych czy podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu jako członek rodziny.

"Lekcje z ZUS" i olimpiada – w tym roku online
2020.11.18
"Lekcje z ZUS" i olimpiada – w tym roku online

Tylko do 20 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać swoich uczniów do olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Uczniowie zmierzą się w pierwszym etapie olimpiady już 7 grudnia. Na laureatów olimpiady czekają cenne nagrody i indeksy na studia na wielu uniwersytetach. - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Szkolenia z cyklu Pracownia NGO 2020
2020.11.18
Szkolenia z cyklu Pracownia NGO 2020

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego realizuje zadanie pt. Pracownia NGO 2020. Po raz kolejny w tym roku zaprasza na szkolenia w formie zdalnej przygotowane dla 3 sektora – 24 listopada 2020 ( 17:oo-20:oo).

Jan Monarski. Życie i działalność.
2020.11.17
Jan Monarski. Życie i działalność.

Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie rozpoczętym przez Szkołę Podstawową w Grzywnie. Dziś czas na jego podsumowanie, gdyż film pt. „Jan Monarski. Życie i działalność” ujrzał światło dzienne. Postać ta na trwałe wpisała się w dzieje nie tylko szkoły w Grzywnie, ale również znacząco wpłynęła na losy gminy Chełmża w okresie międzywojennym.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy w listopadzie nie dla każdego
2020.11.17
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy w listopadzie nie dla każdego

Nie wszyscy rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego od 9 do 29 listopada br. Zasiłku nie otrzymają rodzice zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujący zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, ponieważ szkoła podstawowa ma obowiązek zapewnić opiekę dzieciom tych osób uczęszczającym do klas I-III. - mówi Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Dla naszych DPS-ów
2020.11.17
Dla naszych DPS-ów

Wczoraj, 16 listopada, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpoczął dystrybucję sprzętu zakupionego w ramach projektu pn. „Kooperacja – efektywna i skuteczna”. Otrzymaliśmy: 10 urządzeń do oczyszczania powietrza, 9 urządzeń do dezynfekcji poprzez natrysk oraz 16 lamp bakteriobójczych.

Zdalnie o ZIT
2020.11.16
Zdalnie o ZIT

13 listopada 2020 r. Starosta Toruński Marek Olszewski uczestniczył w posiedzeniu Zarządu ZIT. Spotkanie tym razem z oczywistych przyczyn zorganizowane zostało w trybie zdalnym. W trakcie spotkania w pierwszej kolejności omówiono zmiany w Strategii ZIT Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego. Dotyczą one głównie roszad na listach inwestycji zgłaszanych przez poszczególne miasta i gminy. W drugiej kolejności zajęto się drobnymi zmianami w tzw. Umowie powierzenia funkcji lidera ZIT Miastu Bydgoszcz przez pozostałe samorządy wchodzące w skład ZIT.

Jak ZUS pomaga firmom radzić sobie z finansowymi trudnościami?
2020.11.12
Jak ZUS pomaga firmom radzić sobie z finansowymi trudnościami?

W dobie pandemii wiele firm ma problemy z płynnością finansową. Część firm skorzystała ze zwolnienia z opłacania składek, świadczenia postojowego czy dodatkowego świadczenia postojowego. Przedsiębiorcy mają jeszcze do dyspozycji inne formy wsparcia jak odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie ich na raty – bez opłaty prolongacyjnej, a także odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
2020.11.12
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Wczoraj cała Polska obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Zazwyczaj tego dnia dla upamiętnienia odzyskania niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów w wielu miejscach organizowano uroczyste msze w intencji Ojczyzny, przemarsze ulicami i uroczystości patriotyczne z udziałem orkiestr dętych. Tegoroczne obchody ze względu na epidemię były znacznie skromniejsze.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.