Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Ogłoszenie Starosty Toruńskiego
2021.02.12
Ogłoszenie Starosty Toruńskiego

Na podstawie art.19a ust 1 Ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2019 r, poz. 1295 z późn zm.) Starosta Toruński ogłasza konsultacje z jednostkami samorządu terytorialnego oraz partnerami społecznymi i gospodarczymi w sprawie projektu Programu Rozwoju Powiatu Toruńskiego na lata 2021-2030.

Powiat Toruński w czołówce najlepszych samorządów wg Rankingu ZPP
2021.02.12
Powiat Toruński w czołówce najlepszych samorządów wg Rankingu ZPP

Jak co roku Jury konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy. Wśród nich, w kategorii do 120 tys. mieszkańców, na 6. pozycji w kraju uplasował się Powiat Toruński. Wśród powiatów w Województwie Kujawsko-Pomorskim powiat zajął 1. pozycję!

Ważna informacja dla powiatowych stypendystów!
2021.02.10
Ważna informacja dla powiatowych stypendystów!

Drodzy Stypendyści!

Zakończyliśmy wysyłkę PIT-11 za stypendium otrzymane w 2020 r. czyli dla stypendystów z roku szkolnego 2019/2020 oraz 2020/2021. Bardzo prosimy o odbieranie listów. Stypendium jest zwolnione z podatku do kwoty 3800,00 zł rocznie, ale podlega obowiązkowi wystawienia PIT-11.

Kultura kontra używki - projekt z koncertem Zespołu Żuki w tle
2021.02.04
Europejskie szkolne Walentynki 2021

Szkoła Podstawowa w  Makowiskach i Szkoła Podstawowa w Steklinie, we współpracy z placówkami edukacyjnymi z gminy Czernikowo, spoza niej  oraz Urzędem Gminy w Czernikowie zapraszają do włączenia się do projektu – „Kultura kontra używki”!

Informacje z ZUS
2021.02.04
Informacje z ZUS

Branża kulturalna zwolniona ze składek

O zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku mogą teraz wystąpić przedsiębiorcy działający w branży kulturalnej. 26 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy, która to umożliwia. Wnioski mogą złożyć do 15 marca 2021 r. wyłącznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Dyżury telefoniczne ZUS i szkolenia dla seniorów
2021.01.29
Dyżury telefoniczne ZUS i szkolenia dla seniorów

Telefoniczny dyżur eksperta

Korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych i Tarcza 7.0 to temat najbliższego dyżuru telefonicznego, który odbędzie się 2 lutego. W godz. 9-11.00 pod nr. tel.  56 450 68 86 będzie można dowiedzieć się, kiedy należy dokonać korekty dokumentu, a kiedy zrobić ponowne zgłoszenie. Eksperci wyjaśnią także jak poprawnie zmienić dane identyfikacyjne płatnika, ubezpieczonego oraz jak prawidłowo skorygować dokumenty rozliczeniowe. Z kolei w godz. 9-11.00 fachową poradę eksperta na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy 7.0 będzie można uzyskać pod nr. tel. 54 230 73 83. W trakcie dyżuru będzie można zapytać o zwolnienie ze składek za styczeń albo za grudzień i styczeń oraz ponowną wypłatę świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Informacje z ZUS
2021.01.27
Informacje z ZUS

Do 1 lutego trzeba złożyć ZUS IWA za 2020 r.

1 lutego upływa termin na złożenie informacji o danych do ustalenia indywidualnej składki na ubezpieczenie wypadkowe na kolejny rok składkowy, trwający od  kwietnia do końca marca następnego roku. Nie jest to jednak obowiązek wszystkich firm. Taki obowiązek mają przedsiębiorcy, którzy w ubiegłym roku zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego przeciętnie co najmniej 10 osób oraz spełnili dodatkowe warunki określone w przepisach.

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
2021.01.27
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

27 stycznia obchodzimy Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji Wicestarosta Toruński Michał Ramlau wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego Pawłem Polikowskim i członkiem Zarządu Kazimierzem Kaczmarkiem, spotkał się z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Toruńskiego, Tomaszem Duszyńskim. Wszystkim Pracownikom Publicznych Służb Zatrudnienia dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie, empatię i zrozumienie, które pracownicy urzędu pracy okazują wykonując codzienne obowiązki. Składamy tym samym życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i siły do podejmowania kolejnych zadań.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.