Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
2021.10.22
Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

O polityce senioralnej, przygotowaniu samorządu do perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa AFS rozmawiali starostowie powiatów z województwa kujawsko-pomorskiego na konwencie w Wierzbiczanach w powiecie inowrocławskim. Powiat Toruński na konwencie reprezentował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Gramy Przeciwko Rakowi: finał w Łysomicach
2021.10.22
Gramy Przeciwko Rakowi: finał w Łysomicach

W zmodernizowanym budynku GS w Łysomicach odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”, którą przez cały październik realizowano w naszym powiecie. Projekcja spektaklu w wykonaniu osób zmagających z nowotworem i szczera rozmowa o chorobie zaplanowane zostały na poniedziałek 25 października.

Grębocińskie Barwy Jesieni
2021.10.21
Grębocińskie Barwy Jesieni

Występy seniorów z Klubu Złota Jesień oraz uzdolnionej młodzieży szkolnej, konkursy z nagrodami i biesiada przy ognisku to zaledwie część atrakcji przygotowanych na sobotni piknik w Grębocinie. Wydarzenie nazwane „Barwy Jesieni” organizuje sołtys wraz z radą sołecką przy współpracy m.in. ze Starostwem Powiatowym i Lokalną Grupą Działania „Podgrodzie Toruńskie”.

EKO-odpoczynek w Osieku
2021.10.21
EKO-odpoczynek w Osieku

Powierzchnia edukacyjna dla przedszkolaków została otwarta w Osieku. Środki na realizację tego zadania pochodziły w Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.

Weekend z PTTK
2021.10.21
Weekend z PTTK

Komisja Młodzieżowa działająca przy Oddziale Miejskim PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza w piątek 22.10.2021 r. na rajd pieszy przeznaczony dla uczestników w każdym wieku pn. „I Rajd po zmroku”. Zbiórkę uczestników zaplanowano przy pawilonie Polna Park u zbiegu ulic Watzenrodego i Ugory o godzinie 17:45.Trasa będzie prowadziła przez teren parku miejskiego na osiedlu Jar w Toruniu. W większości pięciokilometrowy marsz będzie odbywał się po terenach nieoświetlonych, w związku z czym każdy z uczestników jest zobowiązany do posiadania latarki oraz elementów odblaskowych. Obowiązują zapisy do dnia 20.10.2021 r. do godziny 15:00 droga mailową na adres: komisja.mlodziezowa@gmail.com Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie dostępnym w zakładce Aktualności. Rajd poprowadzi przodownik turystyki pieszej Patryk Staniszewski.

O współpracy w ramach MOF-u
2021.10.20
O współpracy w ramach MOF-u

Z inicjatywy Starosty Toruńskiego, Marka Olszewskiego we wtorek 19 października 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie dotyczące przygotowań do stworzenia nowego ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.

Odznaczenia państwowe dla działaczy PTTK w Toruniu
2021.10.20
Odznaczenia państwowe dla działaczy PTTK w Toruniu

19 października br. w delegaturze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu w ramach Jubileuszu 100-lecia Oddziału Miejskiego PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu, wicewojewoda Józef Ramlau, w imieniu Prezydenta RP, wręczył grupie społecznych działaczy z Oddziału Miejskiego PTTK im. Mariana Sydowa odznaczenia państwowe: order – Krzyż Oficerski RP za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa oraz edukacji regionalnej i przyrodniczej – otrzymał Henryk Miłoszewski.

Pamięci księdza Popiełuszki
2021.10.20
Pamięci księdza Popiełuszki

Uroczysta msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym porwanie księdza Jerzego Popiełuszki znalazły się w programie obchodów 37. rocznicy śmierci błogosławionego kapelana Solidarności. W uroczystościach wziął udział Wicestarosta Toruński Michał Ramlau.

O profilaktyce i chorobie w Chełmży
2021.10.19
O profilaktyce i chorobie w Chełmży

Ewa, Dorota, Beata, Edyta, Hania i Ewa – podopieczne Akademii Walki z Rakiem Fundacji „Światło” wzięły udział w spotkaniu w Chełmży, które zorganizowano w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”. W sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury zaprezentowano spektakl „Mówię do Was”, po którym mieszkańców zaproszono na krótką dyskusję ze świadkami choroby nowotworowej.  

Kolejne sukcesy Akademii Karate Tradycyjnego Budo z Obrowa
2021.10.18
Kolejne sukcesy Akademii Karate Tradycyjnego Budo z Obrowa

W niedzielę, 17 października w Zielonej Górze odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielonej Góry. Z okręgu Toruńskiego startowały dwa kluby karate. Akademicki Klub Karate Tradycyjnego Toruń i Akademia Karate Tradycyjnego Budo z Obrowa.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.