Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej
2021.10.14
Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zaprasza na Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej, które w tym roku odbędzie się formule online, w dniach 19, 20, 26 i 27 października.

To już 11 edycja naszego Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej.

Rowerem przez powiat
2021.10.14
Rowerem przez powiat

Już w najbliższą niedzielę, 17 października br. miłośników 4 kółek zapraszamy do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym w ramach projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Dla każdego uczestnika przewidziano m.in. mapkę powiatu toruńskiego z zaznaczonymi ścieżkami rowerowymi.

Czekamy na Was o godz. 11:00 przy Szkole Podstawowej w Górsku


Do zobaczenia!

Trwa powiatowy konkurs na wykonanie statuetki
2021.10.14
Rusza powiatowy konkurs na wykonanie statuetki

Starostwo Powiatowe w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnym powiatowym konkursie.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu projektu i wykonaniu statuetki pn. „Nagroda Starosty Toruńskiego im. Adama Schedlin-Czarlińskiego”, która będzie wręczana jako nagroda uczestnikom konkursów, osobom, instytucjom, organizacjom pozarządowym, firmom, które osiągnęły sukcesy w kulturze, edukacji, nauce, sporcie, gospodarce lub w zakresie aktywności społecznej i swoją działalnością wniosły szczególny wkład w promocję powiatu toruńskiego ziemskiego w kraju lub za granicą.

O sprawach ważnych dla Powiatu
2021.10.13
O sprawach ważnych dla Powiatu

Zagadnień ważnych dla mieszkańców Powiatu Toruńskiego nie zabraknie w nowym cyklu audycji „Rozmowy Poza toruńskie”, które przygotowuje redakcja dwutygodnika Poza Toruń. Pierwszy program będzie można zobaczyć w czwartek 14 października.

Bogdan Jasnowski odchodzi na emeryturę
2021.10.13
Bogdan Jasnowski obchodzi na emeryturę

Wieloletni inspektor ds. zarządzania kryzysowego w Gminie Lubicz Bogdan Jasnowski odchodzi na zasłużoną emeryturę. 12 października spotkał się ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim, który przez wiele lat był jego przełożonym.

Nawrzański zespół pałacowo parkowy na wystawie
2021.10.12
Nawrzański zespół pałacowo parkowy na wystawie

Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym w Toruniu stanęła wystawa poświęcona założeniu pałacowo-parkowemu w Nawrze w powiecie toruńskim i związanymi z tym miejscem polskimi ziemianami. 12 października zorganizowano uroczysty wernisaż wystawy, w którym wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa - konkurs
2021.10.12
Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa - konkurs

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje po raz pierwszy edycję wojewódzką konkursu pod nazwą „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja idei funduszu sołeckiego.

Konkurs skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które w latach 2010-2020 realizowały projekty finansowane ze środków wyodrębnionych w ramach funduszu sołeckiego lub w których fundusz sołecki stanowił wkład własny.

Bezpłatna mammografia
2021.10.12
Bezpłatna mammografia

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” nabiera w tym okresie szczególnego znaczenia.

Pamiętajmy: Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

Zagraliśmy w Łubiance
2021.10.12
Zagraliśmy w Łubiance

Drugie spotkanie w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi” zorganizowano w Bibliotece -Centrum Kultury w Łubiance. Po prezentacji spektaklu „Mówię do Was” amazonka Hanna Wiśniewska i „boska matka” Urszula Wąder opowiedziały o swojej chorobie.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.