Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Uwaga! Nowe obostrzenia od 7 listopada 2020!
2020.11.04
Uwaga! Nowe obostrzenia od 7 listopada 2020!

4 listopada 2020

Od 7 listopada wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa. Są to m.in.:

- nauczanie zdalne dla wszystkich,

- kina, teatry, muzea, galerie zamknięte,

- sklepy w centrach handlowych zamknięte, poza spożywczymi, drogeriami, aptekami.

Zmiany będą obowiązywać od soboty 7 listopada do 29 listopada.

Szczegóły na https://www.gov.pl/web/koronawirus

Bezpłatna mammografia w Chełmży
2020.11.03
Bezpłatna mammografia w Chełmży

LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

Uwaga! Informacja o skierowaniu na kwarantannę dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta
2020.11.03
Uwaga! Informacja o skierowaniu na kwarantannę dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta

3 listopada 2020

Na Internetowym Koncie Pacjenta można znaleźć informację o skierowaniu na kwarantannę lub izolację domową. Jest widoczna zaraz po tym, jak sanepid wpisze ją do systemu.

Co więcej, teraz jest możliwość pobrania dokumentu, który potwierdza pobyt na izolacji lub kwarantannie. Można go wysłać mailowo do pracodawcy. Ponieważ dokument będzie miał elektroniczny podpis, taka informacja będzie wystarczająca dla pracodawcy.

Szczegóły na https://pacjent.gov.pl

Wyniki uczestników turniejów karate Polskiego Związku Karate
2020.11.02
Wyniki uczestników turniejów karate Polskiego Związku Karate

31 października zawodnicy AKT Budo brali udział w turniejach karate PZK dla wszystkich grup wiekowych: Torun Open, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym i Fudokan PZK. Zawodnicy AKT Budo z Obrowa reprezentując Region odnieśli najwyższe wyniki na poziomie w Regionu i Polski.

Dzień Zaduszny
2020.11.02
Dzień Zaduszny

2 listopada Kościół katolicki wspomina wszystkich zmarłych. W polskiej tradycji to Zaduszki lub Dzień Zaduszny. Tradycyjnie Zaduszki wiążą się z odwiedzaniem grobów bliskich, zostawianiem na nich kwiatów i zniczy oraz modlitwą za tych, którzy odeszli. Z powodu epidemii koronawirusa i rosnącej liczby zakażeń w Polsce cmentarze są zamknięte. W tym roku, najbliższych, którzy odeszli możemy powspominać w domu, w gronie najbliższej rodziny.

Uwaga! Nowy numer Infolinii w sprawie kwarantanny i zdrowia!
2020.10.30
Uwaga! Nowe obostrzenia od 24.10.2020. Cała Polska w czerwonej strefie.

Od soboty, 24 października w związku z dużym przyrostem zachorować cała Polska została objęta czerwoną strefą. Rusza wsparcie dla firm w związku z COVID-19. Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

#WspierajSeniora
2020.10.30
#WspierajSeniora

Chcesz pomóc seniorowi? A może Ty jesteś seniorem i potrzebujesz wsparcia? To na Ciebie czeka Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.