Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Rowerem przez powiat

2021.10.14
Rowerem przez powiat

Już w najbliższą niedzielę, 17 października br. miłośników 4 kółek zapraszamy do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym w ramach projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Dla każdego uczestnika przewidziano m.in. mapkę powiatu toruńskiego z zaznaczonymi ścieżkami rowerowymi.

Czekamy na Was o godz. 11:00 przy Szkole Podstawowej w Górsku


Do zobaczenia!

O sprawach ważnych dla Powiatu

2021.10.13
O sprawach ważnych dla Powiatu

Zagadnień ważnych dla mieszkańców Powiatu Toruńskiego nie zabraknie w nowym cyklu audycji „Rozmowy Poza toruńskie”, które przygotowuje redakcja dwutygodnika Poza Toruń. Pierwszy program będzie można zobaczyć w czwartek 14 października.

Bogdan Jasnowski odchodzi na emeryturę

2021.10.13
Bogdan Jasnowski obchodzi na emeryturę

Wieloletni inspektor ds. zarządzania kryzysowego w Gminie Lubicz Bogdan Jasnowski odchodzi na zasłużoną emeryturę. 12 października spotkał się ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim, który przez wiele lat był jego przełożonym.

Nawrzański zespół pałacowo parkowy na wystawie

2021.10.12
Nawrzański zespół pałacowo parkowy na wystawie

Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym w Toruniu stanęła wystawa poświęcona założeniu pałacowo-parkowemu w Nawrze w powiecie toruńskim i związanymi z tym miejscem polskimi ziemianami. 12 października zorganizowano uroczysty wernisaż wystawy, w którym wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Zagraliśmy w Łubiance

2021.10.12
Zagraliśmy w Łubiance

Drugie spotkanie w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi” zorganizowano w Bibliotece -Centrum Kultury w Łubiance. Po prezentacji spektaklu „Mówię do Was” amazonka Hanna Wiśniewska i „boska matka” Urszula Wąder opowiedziały o swojej chorobie.

Nagrodzeni za zdjęcia drzewa

2021.10.11
Nagrodzeni za zdjęcia drzewa

Ewelina Mytlewska, Hubert Szczerkowski i Agnieszka Rutkowska zdobyli nagrody w pierwszej edycji konkursu „ATOM TLENU – przytul drzewo”, który zorganizował Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego. 11 października 2021 r. Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski pogratulowali laureatom.

Zagramy w Łubiance

2021.10.08
Zagramy w Łubiance

Prezentacja spektaklu i rozmowa na trudne, ale bardzo ważne tematy profilaktyki i choroby nowotworowej złożą się na program kolejnego spotkania w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”. W poniedziałek 11 października z podopiecznymi i terapeutami Akademii Walki z Rakiem Fundacji „Światło” oraz ekspertami z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu będą mogli spotkać się mieszkańcy Łubianki.

WSB w Toruniu rozpoczęła rok akademicki

2021.10.07
WSB w Toruniu rozpoczęła rok akademicki

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Wydarzeniu towarzyszyło ślubowanie studentów I roku, nagrodzenie wyróżniających się członków społeczności akademickiej oraz wykład prof. Rafała Ohme „Hybrydowy świat. Przedostatnie okrążenie ludzkości”.

Zagraliśmy w Obrowie przeciwko rakowi!

2021.10.05
Zagraliśmy w Obrowie przeciwko rakowi!

W auli Szkoły Podstawowej w Obrowie oficjalnie zainaugurowano kampanię „Gramy Przeciwko Rakowi”. W programie spotkania znalazła się prezentacja spektaklu przygotowanego przez podopieczne Akademii Walki z Rakiem Fundacji „Światło” oraz rozmowa o chorobie, życiu z nią i po niej. Nie zabrakło także występów grupy seniorów i grupy teatralnej z Obrowa.

Centrum Szkolenia WOT z własnym sztandarem

2021.10.04
Centrum Szkolenia WOT z własnym sztandarem

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. Eugeniusza Konopackiego ps. „Trzaska” już od 26 września posiada swój sztandar. Mieszkańcy Torunia i naszego regionu oficjalnie zobaczyli go 2 października 2021 r. W uroczystościach zorganizowanych na Rynku Staromiejskim wziął udział także Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.