Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

2021.10.22
Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

O polityce senioralnej, przygotowaniu samorządu do perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa AFS rozmawiali starostowie powiatów z województwa kujawsko-pomorskiego na konwencie w Wierzbiczanach w powiecie inowrocławskim. Powiat Toruński na konwencie reprezentował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Gramy Przeciwko Rakowi: finał w Łysomicach

2021.10.22
Gramy Przeciwko Rakowi: finał w Łysomicach

W zmodernizowanym budynku GS w Łysomicach odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”, którą przez cały październik realizowano w naszym powiecie. Projekcja spektaklu w wykonaniu osób zmagających z nowotworem i szczera rozmowa o chorobie zaplanowane zostały na poniedziałek 25 października.

Możesz pomóc Bartkowi - przyjdź na niedzielny piknik!

2021.10.15
Możesz pomóc Bartkowi - przyjdź na niedzielny piknik!

Licytacje, zabawy dla dzieci i młodzieży oraz bogata oferta gastronomiczna to część atrakcji, jakie czekają na wszystkich uczestników pikniku charytatywnego „Niedziela dla Bartka”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 października) w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Dochód przeznaczony zostanie na zakup pompy insulinowej dla cierpiącego na cukrzycę Bartka.

O profilaktyce i chorobie w Chełmży

2021.10.15
O profilaktyce i chorobie w Chełmży

Trzecim przystankiem na trasie kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi” będzie Chełmża. Spotkanie ze świadkami choroby i terapeutami w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się w poniedziałek 18 października o godz. 17:00.

Rowerem przez powiat

2021.10.14
Rowerem przez powiat

Już w najbliższą niedzielę, 17 października br. miłośników 4 kółek zapraszamy do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym w ramach projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Dla każdego uczestnika przewidziano m.in. mapkę powiatu toruńskiego z zaznaczonymi ścieżkami rowerowymi.

Czekamy na Was o godz. 11:00 przy Szkole Podstawowej w Górsku


Do zobaczenia!

O sprawach ważnych dla Powiatu

2021.10.13
O sprawach ważnych dla Powiatu

Zagadnień ważnych dla mieszkańców Powiatu Toruńskiego nie zabraknie w nowym cyklu audycji „Rozmowy Poza toruńskie”, które przygotowuje redakcja dwutygodnika Poza Toruń. Pierwszy program będzie można zobaczyć w czwartek 14 października.

Bogdan Jasnowski odchodzi na emeryturę

2021.10.13
Bogdan Jasnowski obchodzi na emeryturę

Wieloletni inspektor ds. zarządzania kryzysowego w Gminie Lubicz Bogdan Jasnowski odchodzi na zasłużoną emeryturę. 12 października spotkał się ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim, który przez wiele lat był jego przełożonym.

Nawrzański zespół pałacowo parkowy na wystawie

2021.10.12
Nawrzański zespół pałacowo parkowy na wystawie

Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym w Toruniu stanęła wystawa poświęcona założeniu pałacowo-parkowemu w Nawrze w powiecie toruńskim i związanymi z tym miejscem polskimi ziemianami. 12 października zorganizowano uroczysty wernisaż wystawy, w którym wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Zagraliśmy w Łubiance

2021.10.12
Zagraliśmy w Łubiance

Drugie spotkanie w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi” zorganizowano w Bibliotece -Centrum Kultury w Łubiance. Po prezentacji spektaklu „Mówię do Was” amazonka Hanna Wiśniewska i „boska matka” Urszula Wąder opowiedziały o swojej chorobie.

Nagrodzeni za zdjęcia drzewa

2021.10.11
Nagrodzeni za zdjęcia drzewa

Ewelina Mytlewska, Hubert Szczerkowski i Agnieszka Rutkowska zdobyli nagrody w pierwszej edycji konkursu „ATOM TLENU – przytul drzewo”, który zorganizował Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego. 11 października 2021 r. Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski pogratulowali laureatom.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.