Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Pomoc dla poszkodowanych

2022.02.23
Pomoc dla poszkodowanych

Bardzo silne podmuchy wiatru, z którymi mieszkańcy powiatu toruńskiego borykali się w ubiegłym tygodniu, spowodowały wiele zniszczeń. Pracownicy Starostwa Powiatowego odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe pozostają w stałym kontakcie z samorządami gminnymi oraz jednostkami straży pożarnej i gotowi są udostępnić poszkodowanym materiały mogące zabezpieczyć uszkodzone budynki.

Oceniaj razem z nami! – czekamy na zgłoszenia od organizacji pozarządowych

2022.02.16
Oceniaj razem z nami! – czekamy na zgłoszenia od organizacji pozarządowych

W związku z zakończonym naborem ofert w otwartych konkursach ofert na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe w 2022 r. Starosta Toruński zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych (lub osoby wskazane przez te organizacje) do pracy w komisjach konkursowych w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Różne oblicza pomagania

2022.02.04
Różne oblicza pomagania

318 prac plastycznych ze szkół podstawowych działających na  terenie powiatu toruńskiego nadesłano na tegoroczną edycję konkursu „Mieszkam w ciekawym miejscu…”. W tym roku prace uzdolnionej młodzieży szkolnej dotyczyły pomocy drugiemu człowiekowi.

Świeżo upieczone emerytki

2022.01.27
Święto upieczone emerytki

Marzenna Napiórkowska i Maria Misiak z Biura Radców Prawnych odchodzą na emeryturę. Świeżo upieczone emerytki pożegnali członkowie Zarządu Powiatu Toruńskiego oraz pracownicy starostwa.

O zmianach w wydziałach komunikacji

2022.01.21
O zmianach w wydziałach komunikacji

Naczelnicy i reprezentanci wydziałów komunikacji starostw powiatowych z województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się w budynku Starostwa w Toruniu, aby porozmawiać o wprowadzonych niedawno zmianach w przepisach dotyczących m.in. rejestracji pojazdów. Spotkanie zorganizowano z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Szynobusem z Torunia do Czernikowa? Jest na to szansa!

2022.01.21
Szynobusem z Torunia do Czernikowa? Jest na to szansa!

Ożywienie ruchu kolei pasażerskiej na trasie Toruń-Czernikowo było głównym tematem spotkania zorganizowanego z inicjatywy Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego w poniedziałek 17 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego. Wzięli w nim udział: Poseł na Sejm Jan Krzysztof Ardanowski, samorządowcy reprezentujący Województwo Kujawsko-Pomorskiego, Powiat Toruński, Miasto Toruń oraz trzy gminy powiatu: Lubicz, Obrowo, Czernikowo, przedstawiciele spółek kolejowych, administracji rządowej i samorządowej.

Słodka niespodzianka dla podopiecznych DPS-ów

2022.01.21
Słodka niespodzianka dla podopiecznych DPS-ów

Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w: Browinie, Pigży, Dobrzejewicach i Wielkiej Nieszawce w piątek 21 stycznia otrzymali drobny upominek od władz samorządowych Powiatu Toruńskiego. W ten sposób uczciliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka.

102 lata wolnego Torunia

2022.01.18
102 lata wolnego Torunia

Uroczystość patriotyczna, podsumowanie obchodów setnej rocznicy "toruńskiej niepodległości" i złożenie kwiatów w miejscach szczególnie ważnych w historii miasta początku XX wieku złożyły się na program 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Zarządu Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Trwa nabór wniosków

2022.01.18
Trwa nabór wniosków

Informujemy, że do dnia 10 lutego 2022 r. trwa nabór wniosków o przyznanie wyróżnienia Starosty Toruńskiego za wysokie wyniki sportowe.
Przyznawane nagrody za osiągnięcia w wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym są wyrazem docenienia wysiłków zawodników, trenerów, nauczycieli, opiekunów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.