Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Dożynki 2021: błogosławieństwo dla rolników

2021.08.29
Dożynki 2021: błogosławieństwo dla rolników

Msza święta dożynkowa w katedrze śś. Janów pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla była punktem kulminacyjnym święta plonów. Ordynariusz Diecezji Toruńskiej błogosławił chleb przyniesiony przez dożynkowych starostów. Po nabożeństwie ulicami toruńskiej starówki przeszedł barwny orszak.

Dożynki 2021: niedziela pełna atrakcji!

2021.08.29
Dożynki 2021: niedziela pełna atrakcji!

Odsłonięcie nowej instalacji w toruńskim Parku Pamięci, stoiska powiatów województwa kujawsko-pomorskiego i kół gospodyń wiejskich – to tylko niektóre atrakcje z bogatego programu dożynkowej niedzieli.

Pamięci pomordowanych rolników

2021.08.29
Pamięci pomordowanych rolników

Ofiary Zbrodni Pomorskiej z 1939 roku, które związały swoje życie z uprawą ziemi, upamiętnia nowa instalacja w toruńskim Parku Pamięci. 29 sierpnia 2021 roku przedstawiciele władz samorządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Toruńskiego i Miasta Torunia uroczyście odsłonili obelisk. Wydarzenie to oficjalnie rozpoczęło dożynkową niedzielę.

Dożynki 2021: na ludową nutę

2021.08.28
Dożynki 2021: na ludową nutę

Dożynkom Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej towarzyszy przegląd kapel ludowych. Wśród zespołów grających tradycyjną muzykę inspirowaną folklorem znalazło się kilka grup z powiatu toruńskiego.

Dożynki w Gminie Chełmża

2021.08.28
Dożynki w Gminnie Chełmża

Tegoroczne święto plonów mieszkańcy gminy Chełmża obchodzili w Dziemionach. W tym wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych powiatu – Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, Członek Zarządu Powiatu Łukasz Kowalski i radny Andrzej Jałocha.

 

Dożynki 2021: Dzieje się!

2021.08.28
Dożynki 2021: Dzieje się!

Dożynkowa sobota obfituje w atrakcje! Do godz. 18:00 można skosztować tradycyjnych specjałów, poznać tajniki ginących zawodów, czy podziwiać rękodzieło artystów ludowych z naszego regionu.

Chociaż najważniejsze uroczystości w ramach Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej zaplanowano na niedzielę (29 sierpnia) to i dożynkowa sobota obfituje w atrakcje!

 

Święto Plonów w Toruniu!

2021.08.27
Święto plonów w Toruniu!

Powiat Toruński jest współorganizatorem tegorocznych Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej. Święto plonów odbędzie się w Toruniu 28 i 29 sierpnia.

Dożynki rozpoczynają się w sobotę – na mieszkańców miasta, powiatu i całego regionu czeka masa atrakcji, m.in.: kiermasz rękodzieła, przegląd kapel ludowych i wystawa maszyn rolniczych retro i współczesnych.

 

Plejada witaczy zaprasza na dożynki!

2021.08.26
Plejada witaczy zaprasza na dożynki!

Tegoroczne Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej, których współorganizatorem jest także Powiat Toruński odbędą się w Toruniu 28 i 29 sierpnia. Na drogach wjazdowych do miasta stanęły już słomiane witacze zapraszające na to wydarzenie. Twórcami tych dzieł sztuki są mieszkańcy naszego powiatu.

Moto Starosta z wizytą w Toruniu

2021.08.25
Moto Starosta z wizytą w Toruniu

Budynek Starostwa Powiatowego w Toruniu odwiedził zaprzyjaźniony samorządowiec z Grudziądza. Starosta Grudziądzki Adam Olejnik, jako zapalony motocyklista, przyjechał do Torunia swoim motocyklem. Wizyty u innych starostów z regionu odbywają się w ramach akcji „Moto Powiat”.

Podczas swojej wizyty w Toruniu Adamowi Olejnikowi udało się spotkać ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim i Wicestarostą Michałem Ramlauem.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.