Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Dom pełen „Światła”

2021.12.17
Dom pełen „Światła”

Centrum Opieki Wytchnieniowej „Dom Światła” od nowego roku rozpocznie swoją działalność w Grębocinie przy ul. Lampkowskiego 31. Nowoczesny ośrodek nie powstałby bez pomocy władz samorządowych Powiatu Toruńskiego. W oficjalnym otwarciu obiektu, zorganizowanym w piątek 17 grudnia 2021 roku, wzięli udział Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau oraz radna Danuta Kwiatkowska.

Tak powstają świąteczne życzenia od władz Powiatu

2021.12.15
Tak powstają świąteczne życzenia od władz Powiatu

Ubieranie choinki, pieczenie i dekorowanie pierników oraz pakowanie prezentów można będzie zobaczyć w świątecznym spocie przygotowanym przez pracowników Starosta Powiatowego. W nowoczesnej formie krótkiego filmu władze samorządowe Powiatu Toruńskiego złożą mieszkańcom najlepsze życzenia.

Powiatowa Szlachetna Paczka

2021.12.15
Powiatowa Szlachetna Paczka

86-letnia mieszkanka gminy Chełmża otrzyma prezenty świąteczne od władz samorządowych Powiatu Toruńskiego, pracowników Starostwa Powiatowego, Powiatowego Zarządu Dróg i Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Toruńskiego. Z inicjatywy pracowników udało się zgromadzić środki niezbędne na zakup węgla, artykułów żywnościowych i środków czystości.

W 40. rocznicę Grudnia ‘81

2021.12.10
W 40. rocznicę Grudnia ‘81

Tablica upamiętniająca powstanie w gminie Lubicz SZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych została odsłonięta na budynku urzędu gminy w Lubiczu Dolnym. W uroczystościach wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Droga powiatowa 2039C po odbiorze

2021.12.10
Droga powiatowa 2039C po odbiorze

Około  3 km wyremontowanej drogi powiatowej na 2039C Zębowo – Zębówiec oddano do użytku. Oficjalny odbiór inwestycji zorganizowano w czwartek 9 grudnia 2021 r. Uczestniczyli w nim reprezentanci władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Wicestarosta Michał Ramlau i Członek Zarządu Janusz Kononiuk.

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

2021.12.10
Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w 100-leciu Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej. 9 grudnia 2021 roku w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego zorganizowano jubileuszowe spotkanie.

Wspólne czytanie na mikołajki

2021.12.07
Wspólne czytanie na mikołajki

Fragmenty książki „Bajki i legendy powiatu toruńskiego – czyli powiatowe czary-mary” usłyszeli najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu. Wychowankowie przedszkola przy Szkole Podstawowej w Obrowie mogli na żywo wziąć udział w tym wydarzeniu, dzieci z innych placówek działających na terenie powiatu uczestniczyły w nim wirtualnie.

Ostatnie pożegnanie Druhny Eweliny

2021.12.06
Ostatnie pożegnanie Druhny Eweliny

29-letnia Druhna Ewelina Marchlewska z OSP Czernikowo, ofiara wypadku drogowego z ubiegłego tygodnia spoczęła na cmentarzu parafialnym w Czernikowie. W ostatnim pożegnaniu zmarłej wzięli udział także Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Mikołajki pełne podtoruńskich legend

2021.12.03
Mikołajki pełne podtoruńskich legend

Mikołajki rozpoczniemy od wspólnej lektury bajek inspirowanych lokalnymi legendami. Przedszkolakom z Obrowa kilka legend przeczyta Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego Mirosława Kłosińska. Dzieci z innych placówek zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Inkubator Przedsiębiorczości otwarty!

2021.12.02
Inkubator Przedsiębiorczości otwarty!

W budynku po dawnym szpitalu przy ul. Hallera 7 w Chełmży otwarto jedno z najważniejszych miejsc otoczenia biznesu w mieście. W piątek 26 listopada zainaugurowano działalność Inkubatora Przedsiębiorczości. W oficjalnym otwarciu nowej instytucji wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.