Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Zagadki, rebusy i wiedza o powiecie toruńskim, czyli podsumowanie konkursu „Co wiecie o powiecie?”

2024.06.21
Zagadki, rebusy i wiedza o powiecie toruńskim, czyli podsumowanie konkursu „Co wiecie o powiecie?”

Zakończyliśmy weryfikację zwycięzców konkursu „Co wiecie o powiecie?”. Konkurs ten miał na celu promowanie i popularyzowanie wiedzy o powiecie toruńskim w przystępny sposób – za pomocą ciekawych zagadek i zadań do rozwiązania. W czym musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu tym razem? 

 

Determinacja i pasja nagrodzone w Gronowie

2024.06.20
Determinacja i pasja nagrodzone w Gronowie

W nowoczesnej hali sportowej w Gronowie odbyła się coroczna Powiatowa Gala Sportu. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło około 300 osób. Wśród nich byli sportowcy, trenerzy, rodzice, zaproszeni gości oraz osoby związane z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym.

Uroczystość rozpoczęła się występem Mażoretek Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury. Ich układy taneczno-marszowe, paradne stroje i harmonijne ruchy przy dźwiękach Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu wprawiły w zachwyt uczestników spotkania.

Po magii tańca przyszedł czas na oficjalną część gali, którą przemówieniami rozpoczęli Tomasz Zakrzewski Wicestarosta Toruński  i Andrzej Siemianowski Przewodniczący Rady Powiatu. Podkreślili oni znaczenie sportu i pasji w życiu społeczności lokalnej.

Najważniejszym momentem było wręczenie statuetek i dyplomów wyróżnionym sportowcom i trenerom. Uhonorowano 159 osób za ich osiągnięcia w 2023 roku. 

Drugą część gali stanowiło podsumowanie całorocznych zmagań uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu toruńskiego, którzy brali udział w zawodach sportowych realizowanych w ramach kalendarza imprez sportowych Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego na rok szkolny 2023/2024. Nagrody finansowe w formie czeków otrzymało 6 najlepszych szkół. Szkoła Podstawowa w Czernikowie zdobyła pierwsze miejsce zarówno w kategorii „Igrzyska Dzieci”, jak i „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” (otrzymała ona nagrody finansowe o wartości 3 tys. zł), zaś Gmina Czernikowo stała się liderem w rankingu Gmin sporządzonym w ramach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. W rankingu gmin na podium stanęły także Gmina Obrowo i Lubicz.

W kategorii „Igrzyska Dzieci” drugie miejsce zajęła – i bon w wysokości 1 tys. zł otrzymała – Szkoła Podstawowa w Obrowie, a tuż za nią uplasowała się Szkoła Podstawowa w Lubiczu Górnym (otrzymała bon o wartości 500 zł). W kategorii „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” srebro i okrągły tysiączek przypadł Szkole Podstawowej w Górsku, zaś brąz i 500 zł Szkole Podstawowej w Pigży.

Podczas spotkania swoje umiejętności wokalne zaprezentował Maksym Jaroszewski, młody talent z Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Jego głos poruszył serca wszystkich obecnych i dopełnił atmosferę tego wyjątkowego spotkania. Spotkania, które przypomniało nam, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także piękno, emocje i okazja do wspólnego świętowania. 

Oj, działo się, działo!

2024.06.17
Oj, działo się, działo!

W minioną sobotę (15 czerwca br.) zjechali do Osieka nad Wisłą artyści z całego powiatu na ,,XIII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki”. Licznie prezentowały się zespoły wokalno-teatralno-muzyczne. Gościli także artyści indywidualni oraz wystawcy rękodzieł. Gościem specjalnym był Andrzej Kubacki. 

 

Lokalni artyści zjadą do Osieka

2024.06.07
Lokalni artyści zjadą do Osieka

W sobotę, 15 czerwca br. zjadą się lokalni artyści z powiatu toruńskiego na ,,XIII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki”. Wydarzenie odbędzie się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą. To nowo wybudowany obiekt przez Powiat Toruński, położony nad jeziorem, wśród leśnego otoczenia.

W plenerze zaprezentuje się około 20 zespołów wokalno-teatralno-muzycznych, w tym młodzi artyści. Przybędą także twórcy rękodzieł, którzy przedstawią na stoiskach własne dzieła, takie jak: rzeźby, haftowane serwety, obrazy, przedmioty z wikliny. Miłośnicy sztuki ludowej będą mieli okazję je nabyć.

Startujemy o godz. 14:00 - uroczysty przemarsz zespołów wraz z akompaniamentem i śpiewem otworzy przegląd zespołów.

Podczas wydarzenia odbędzie się także wręczenie nagród laureatom w dziedzinie kultury.

Spotkanie ma charakter otwarty. Dlatego już teraz gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu!

W czasie imprezy każdy może znaleźć coś dla siebie: dla ciała i dla ducha. Oprócz możliwości posłuchania muzyki i poczucia znakomitej atmosfery miejsca, będzie możliwość zakupienia domowych specjałów, które przygotują panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.

Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki to wydarzenie promujące lokalnych artystów, a przy tym kultywowanie tradycji naszego regionu. 

Po zakończeniu prezentacji artystycznych zespołów, zapraszamy na koncert p. Andrzeja Kubackiego - muzyka toruńskiej sceny, półfinalistę programu telewizyjnego The Voice Senior. 

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Toruński.

Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia w Osieku nad Wisłą!

Okrągły stół dla NGO

2024.06.04
Okrągły stół dla NGO

Idea Okrągłych Stołów została zainicjowana wspólnie przez Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego i Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych WRZOS. 

Celem jest zebranie oczekiwań ze strony organizacji pozarządowych, ale także ze strony administracji publicznej, w jaki sposób zmienić przepisy prawne aby były one jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
 
Pomysł Okrągłych Stołów ma służyć powstaniu pakietu zmian ustawowych pod hasłem Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego.

Wyróżnij aktywnych liderów – trwa nabór wniosków w konkursie „Sołtys Roku”

2024.05.21
Wyróżnij aktywnych liderów – trwa nabór wniosków w konkursie „Sołtys Roku”

Sołtys to kluczowa postać w życiu społeczności lokalnych. Jego rola jest nie tylko administracyjna, sołtys pełni funkcję lidera, który łączy ludzi i działa na rzecz dobra wspólnego. Potrafi słuchać i rozmawiać, łączyć i integrować mieszkańców oraz motywować do wspólnego działania. Potrafi budować porozumienie w kwestiach konfliktowych oraz ma odwagę reprezentować interesy mieszkańców na wyższych szczeblach samorządowych.

 

Pszczelarska impreza w Złotorii

2024.05.20
Pszczelarska impreza w Złotorii
Stowarzyszenie Miłośników Pszczelarstwa, w niedzielę 19 maja 2024 r. świętowało z okazji obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół. W imprezie zorganizowanej w Centrum Aktywności Lokalnej Flisak w Złotorii udział wziął również Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Andrzej Siemianowski.

2 maja 2024 r. Starostwo będzie nieczynne

2024.04.29
2 maja 2024 r. Starostwo będzie nieczynne

ZARZĄDZENIE NR 17/2024 STAROSTY TORUŃSKIEGO z dnia 3 kwietnia 2024 r. 

w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Na podstawie art. 34 ust. 1 i art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca  1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 107)
zarządzam, co następuje:

§ 1. Wyznaczam dzień 2 maja 2024 r. (czwartek) dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Toruniu, z obowiązkiem odpracowania w sobotę dnia 18 maja 2024 r.

Życzenia dla drogowców

2024.04.26
Życzenia dla drogowców

Z okazji Dnia Drogowca i Transportowca najlepsze życzenia kierujemy do zespołu Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu.

 

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.