Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Zginęło dwoje strażaków. Cześć ich pamięci!

2021.12.02
Zginęło dwoje strażaków. Cześć ich pamięci!

Dwoje druhów Ochotniczej Straży Pożarnej zginęło na służbie w tragicznych wypadku w Czernikowie. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego przesyłają najszczersze kondolencje rodzinom zmarłych strażaków.

Ministerialne Odznaki Honorowe dla medyków z Chełmży

2021.11.25
Ministerialne Odznaki Honorowe dla medyków z Chełmży

Prezes Szpitala Powiatowego w Chełmży Leszek Pluciński i położna z oddziału ginekologii i położnictwa Katarzyna Siutkowska otrzymali Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Ministerialne wyróżnienia przyznane przez Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego medycy otrzymali 25 listopada z rąk Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlaua. Odznaczonym za dotychczasową pracę na rzecz chełmżyńskiego szpitala podziękował Starosta Toruński Marek Olszewski.

YUFE dla mieszkańców powiatu

2021.11.23
YUFE dla mieszkańców powiatu

W październiku władze samorządowe powiatu podpisały porozumienie z rektorem UMK o partnerstwie przy projekcie YUFE. Dzięki tej współpracy mieszkańcy powiatu będą mogli uczestniczyć w wielu ciekawych inicjatywach, oferowanych przez społeczność akademicką. Do korzystania z Poradni Studenckich UMK zachęca Katarzyna Fus z Działu Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Powołaliśmy Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego

2021.11.17
Powołaliśmy Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego

Rada działalności pożytku publicznego to w swojej podstawowej formie grono doradcze, którego rolą jest m.in. konsultowanie i opiniowanie dokumentów dla potrzeb organu jednostki administracyjnej, przy której działa.

W skład Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi 12 członków – dwóch przedstawicieli Zarządu Powiatu, dwóch przedstawicieli Rady Powiatu oraz ośmiu przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu toruńskiego. Taka konfiguracja członków umożliwia zaprezentowanie różnych stanowisk związanych przede wszystkim z funkcjonowaniem trzeciego sektora oraz działalnością pożytku publicznego i wolontariatem.

 

Podziękujmy społecznikom!

2021.11.10
Podziękujmy społecznikom!

Na pozór są tacy jak my – to nasi sąsiedzi, znajomi lub współpracownicy – ale jest coś, co ich wyróżnia. To ponadprzeciętną aktywność i wrażliwość na sprawy drugiego człowieka. Wrażliwość, która w ostatnich kilkunastu miesiącach, kiedy sytuacja epidemiczna spowodowana koronawirusem zmieniła życie mieszkańców powiatu, okazała się szczególnie cenna. Wielu wolontariuszy spontanicznie i bezinteresownie ruszyło z pomocą, czy to szyjąc maseczki, czy też robiąc niezbędne zakupy osobom przebywającym na kwarantannie. A gdy sytuacja została nieco opanowana, powrót do normalności stał się przyjemniejszy dzięki organizowanym przez nich akcjom i inicjatywom społecznym. O kim mowa? O wolontariuszach i społecznikach z powiatu toruńskiego! To dla nich właśnie rusza kolejna edycja konkursu „Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego”, który ma na celu promowanie i docenianie ich działalności.

Forum NGO niebawem – zatem poszukujemy najciekawszej inicjatywy społecznej!

2021.11.10
Forum NGO niebawem – zatem poszukujemy najciekawszej inicjatywy społecznej!

Czy trudne doświadczenia mijającego roku uśpiły czy wyzwoliły energię do działania i kreowania pomysłów na nowe wydarzenia i ciekawe inicjatywy? Niebawem się o tym przekonamy! Po rocznej przerwie rusza nabór do konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Tę tradycyjnie wybiorą uczestnicy Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych w drodze tajnego głosowania.

Rozbudowa dróg powiatowych ze wsparciem z "Polskiego Ładu"

2021.11.02
Rozbudowa dróg powiatowych ze wsparciem z "Polskiego Ładu"

Starosta Toruński Marek Olszewski, Wicestarosta Michał Ramlau podpisali porozumienie w zakresie współfinansowania zadań inwestycyjnych dotyczących rozbudowy dróg powiatowych z przedstawicielami władz gmin Łysomice i Łubianka. Na rozbudowę drogi powiatowej na odciku Świerczynki-Ostaszewo Powiat Toruński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Międzynarodowi goście w Grębocinie

2021.10.29
Międzynarodowi goście w Grębocinie

Na zaproszenie Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego grupa studentów zagranicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odwiedziła Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. W piątek 29 października zorganizowano dla nich żywą lekcję historii.

O funduszach dla Kujaw i Pomorza

2021.10.27
O funduszach dla Kujaw i Pomorza

Samorządowcy z województwa kujawsko-pomorskiego dyskutowali o nowym programie regionalnym, który ma być podstawą inwestowania w naszym regionie unijnych środków nowej perspektywy. W spotkaniu zorganizowanym 27 października w Dworze Artusa w Toruniu wziął udział także Starosta Toruński Marek Olszewski.

 

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.