Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Wyróżnienia dla Powiatu Toruńskiego na Gali Kryształów PR

2022.05.27
Wyróżnienia dla Powiatu Toruńskiego na Gali Kryształów PR

Powiatowe inicjatywy docenione przez ekspertów z dziedziny PR! Kampania „Gramy Przeciwko Rakowi” promująca świadomość onkologiczną została uznana jednym z pięciu najlepszych eventów społecznych w Polsce, a zachęcającą do honorowego oddawania krwi akcje „Powiat Dobrych Ludzi” uznano za jedną z najlepszych polskich kampanii promocyjno-informacyjnych związanych z pandemią COVID-19.

Złoty Laur Małych Ojczyzn dla Starosty Marka Olszewskiego

2022.05.25
Złoty Laur Małych Ojczyzn dla Starosty Marka Olszewskiego

Zarząd Związku Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył Starostę Toruńskiego Marka Olszewskiego Złotym Laurem Małych Ojczyzn. Najwyższe odznaczenie przyznawane przez ZGWRP wręczono staroście podczas zgromadzenia ogólnego związku.

„Co wiecie o powiecie?” – druga edycja internetowego konkursu!

2022.05.23
„Co wiecie o powiecie?” – druga edycja internetowego konkursu!

W ubiegłym roku, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego zaprosiliśmy Państwa do udziału w konkursie internetowym „Co wiecie o powiecie?” mającym na celu promowanie i popularyzowanie wiedzy o powiecie toruńskim. Duże zainteresowanie konkursem oraz pozytywne komentarze uczestników konkursu spowodowały, iż postanowiliśmy zorganizować jego drugą edycję.

Ta edycja konkursu również prowadzona będzie w Internecie, na profilu społecznościowym powiatu toruńskiego w serwisie Facebook. Startujemy 27 maja br. Codzienne, przez 7 dni, aż do 2 czerwca, o godz. 12:00 na powiatowym fanpage’u https://www.facebook.com/PowiatTorunski będzie się pojawiać zadanie konkursowe dotyczące powiatu toruńskiego. 

 

75 lat OSP w Mierzynku

2022.05.21
75 lat OSP w Mierzynku

Jubileusz 75-lecia istnienia druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzynku świętowali w sobotę 21 maja 2022 roku. W tym wyjątkowym i pełnym wspomnień wydarzeniu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Mistrz Polski z Grębocina

2022.05.20
Mistrz Polski z Grębocina

Mieszkaniec naszego powiatu Piotr Osowski kilka tygodni temu zdobył tytuł Mistrza Polski w Kulturystyce Klasycznej oraz miejsce w pierwszej siódemce na Mistrzostwach Europy. Tego niekwestionowanego sukcesu pogratulowali mu Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Weekend z PTTK

2022.05.19
Weekend z PTTK

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa zaprasza do udziału w weekendowych wycieczkach. Do wyboru „Wędrówki rodzinne z PTTK”  oraz XVI Rajd Rowerowy Śladami Błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Hala sportowa w Gronowie z marszałkowskim wsparciem

2022.05.17
Hala sportowa w Gronowie z marszałkowskim wsparciem

750 tys. zł na budowę nowoczesnej, pełnowymiarowej hali sportowej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie otrzyma Powiat Toruński ze środków z programu „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowej” oraz programu wsparcia budowy hal sportowych. We wtorek 17 maja 2022 roku w Zespole Szkół im. Jana Paderewskiego w Zbrachlinie Starosta Toruński Marek Olszewski odebrał symboliczną umowę gwarantującą to dofinansowanie.

Jubileusz Studia „P”

2022.05.16
Jubileusz Studia „P”

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w jubileuszu 50-lecia toruńskiego Studia „P”. Zespół stworzyła w 1972 roku Lucyna Sowińska, zaś starosta Olszewski był w pierwszym składzie grupy teatralnej. Jubileuszowe spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu, zorganizowane w poniedziałek 18 maja, było okazją do wspólnego świętowania.

Brązowa odznaka za zasługi dla OSP w Łubiance dla Starosty

2022.05.16
Brązowa odznaka za zasługi dla OSP w Łubiance dla Starosty

Członkowie Zarządu OSP w Łubiance wręczyli Staroście Toruńskiemu Markowi Olszewskiemu Brązową Odznakę „Za zasługi dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubiance”. W poniedziałek 16 maja Druhowie osobiście wręczyli odznaczenie staroście.

Majówka szkolna w Górsku pełna atrakcji!

2022.05.14
Majówka szkolna w Górsku pełna atrakcji!

Pod patronatem Starosty Toruńskiego w sobotę 14 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej w Górsku zorganizowano majówkę szkolną. Integracyjna zabawa odbywająca się pod hasłem „Przyjaciele” zgromadziła liczne grono mieszkańców, w tym uczniów, rodziców i absolwentów górskiej placówki. Władze samorządowe naszego powiatu podczas plenerowego wydarzenia reprezentował Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Janusz Kononiuk.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.