Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Zmarł ks. Miłosz Wardziński

2022.01.04
Zmarł ks. Miłosz Wardziński

Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Gronowie zmarł 4 stycznia 2022 roku. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego przekazują wyrazy współczucia dla rodziny i pogrążonych w żałobie parafian.

Ksiądz Miłosz Wardziński był niezwykle lubianym i cenionym duszpasterzem. Jednoczył parafian i troszczył się o swoją parafię, czym zyskał szacunek i szczerą sympatię parafian.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 roku, w czerwcu 2020 roku obchodził 25-lecieposługi kapłańskiej.

- Miałem wielką przyjemność znać księdza Miłosza osobiście, będzie mi go bardzo brakowało. To ogromna stara dla wszystkich mieszkańców powiatu toruńskiegozapewnia Starosta Toruński Marek Olszewski.

Najbliższym śp. ks. Miłosza przesyłamy najszczersze kondolencje.

fot. profil Parafii w Gronowie na Facebooku

Nie żyje Barbara Kłosińska-Wekwerth

2021.12.30
Nie żyje Barbara Kłosińska-Wekwerth

Działaczka społeczna związana z Klubem Seniora Zespołem Śpiewaczym "LEŚNA KRAINA" Cierpice, członkini Powiatowej Rady Pożytku Publicznego zmarła w poniedziałek 27 grudnia. Członkowie Zarządu Powiatu Toruńskiego kierują najszczersze wyrazy współczucia do rodziny zmarłej.

Posiedzenie zarządu ZOSP RP

2021.12.30
Posiedzenie zarządu ZOSP RP

Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej spotkał się w środę 29 grudnia w remizie OSP w Łubiance. W wydarzeniu wziął udział także Starosta Toruński Marek Olszewski, który pełni funkcję wiceprezesa zarządu ZOSP.

Pompa dla OSP Gostkowo

2021.12.30
Pompa dla OSP Gostkowo

Nowoczesna pompa pożarnicza została przekazana druhom z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostkowie. W środowym (29 grudnia) spotkaniu w Urzędzie Gminy Łysomice brał udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Świąteczne życzenia od władz samorządowych Powiatu

2021.12.22
Świąteczne życzenia od władz samorządowych powiatu

Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży życzą Wesołych Świąt, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski mieszkańcom powiatu składa najlepsze życzenia pomyślności i wzajemnego zrozumienia.

Legitymacja honorowa MKMRP dla Starosty Toruńskiego

2021.12.22
Legitymacja honorowa MKMRP dla Starosty Toruńskiego

Andrzej Woźniak Prezydent Mundurowego Klubu Motorowego RP wręczył Staroście Toruńskiemu Markowi Olszewskiemu legitymacją honorowego członka klubu. Starosta otrzymał odznaczenie w środę 22 grudnia 2021 roku.

Nagrodzeni w konkursie „Chroń swoje płuca”

2021.12.21
Nagrodzeni w konkursie „Chroń swoje płuca”

20 osób otrzymało nagrody w konkursie „Chroń swoje płuca”, który zorganizował Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Toruniu. Wręczenie nagród zorganizowano w siedzibie starostwa we wtorek 21 grudnia 2021 roku.

Układ drogowy w Lubiczu Dolnym i Górnym będzie przebudowany!

2021.12.20
Układ drogowy w Lubiczu Dolnym i Górnym zostanie przebudowany!

Starania o przebudowę układu drogowego w Lubiczu Dolnym i Górnym w śladzie Drogi Krajowej nr 10 zakończyły się sukcesem. W środę 15 grudnia 2021 roku podczas spotkania Posła na Sejm Jana Krzysztofa Ardanowskiego z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem w obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Wicestarosty Michała Ramlaua szef resortu podpisał Plan Inwestycyjny gwarantujący całkowite ministerialne finansowanie tej inwestycji – od projektowania do budowy.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.