Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Tenor w Makowiskach!

2021.09.02
Tenor w Makowiskach!

To już kolejny koncert finansowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, który odbędzie się w ten weekend.
W najbliższą sobotę, 4 września, do Makowisk zawita znany tenor Andrzej Kubacki, który od ponad 30 lat odnosi sukcesy koncertując na scenach całego świata. W swoim repertuarze ma zarówno utwory klasyczne, jak i muzykę rozrywkową. Andrzej Kubacki to także autor tekstów, nietuzinkowy aktor oraz kompozytor. Cechuje go niezwykła umiejętność nawiązywania kontaktu z audytorium. Jego koncerty przyciągają rzesze publiczności, dostarczają wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.


Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 przy Szkole Podstawowej w Makowiskach. Zapraszamy!

Drugie życie dożynkowych witaczy

2021.09.02
Drugie życie dożynkowych witaczy

Piękne, słomiane konstrukcje, które zapraszały mieszkańców na dożynki do Torunia zostaną przekazane toruńskiej Fundacji Ducha, która prowadzi hipoterapię i rehabilitację naturalną ludzi z niepełnosprawnościami.

Serce pełne ludzkiej życzliwości

2021.09.02
Serce pełne ludzkiej życzliwości

W ciągu nieco ponad trzech tygodni serce na nakrętki ustawione przed budynkiem Starostwa Powiatowego pękało w szwach! Pracownicy Fundacji „Światło”, którzy odebrali nakrętki, bardzo dziękują za pomoc i zachęcają do jak najszybszego, ponownego napełnienia metalowej konstrukcji!

Nowa harcówka w Górsku otwarta!

2021.09.01
Nowa harcówka w Górsku otwarta!

W oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku (gmina Zławieś Wielka) wziął udział Wicestarosta Toruński Michał Ramlau. Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste otwarcie nowego budynku harcówki.

Zabrzmiał pierwszy dzwonek

2021.09.01
Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Po prawie 10 tygodniach wakacji młodzież szkolna wróciła do szkolnych ławek. W oficjalnej inauguracji roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Stulecie toruńskiego PTTK

2021.09.01
Stulecie toruńskiego PTTK

Oddział miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego świętuje w tym roku setną rocznicę powstania. Z okazji wyjątkowego jubileuszu, w Ratuszu Staromiejskim zorganizowano oficjalne obchody tej rocznicy, wziął w nich udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Podpatrują nasz budżet obywatelski

2021.08.31
Podpatrują nasz budżet obywatelski

Grupa samorządowców z powiatu wrocławskiego przyjechała do powiatu toruńskiego na wizytę studyjną. Chcą sprawdzić na własne oczy jak działa w naszym powiecie budżet obywatelski.

Bogata w informacje, zdjęcia oraz filmy prezentacja multimedialna ukazująca projekty z wszystkich edycji, zaprezentowana przez pracownika Starostwa Powiatowego w Toruniu, utwierdziła naszych gości w przekonaniu, iż hasło promocyjne „Budżet obywatelski pozwala spełniać marzenia naszych mieszkańców” jest jak najbardziej właściwe.

Pożegnanie dyrektora Janiszewskiego

2021.08.31
Pożegnanie dyrektora Janiszewskiego

Piotr Janiszewski wieloletni dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży kończy swoją kadencję. Podziękowania za ponad 20 lat kierowania placówką złożyli mu Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Ośrodek zdrowia w Łysomicach w nowej siedzibie

2021.08.31
Ośrodek zdrowia w Łysomicach w nowej siedzibie

Zwiedzanie nowej siedziby ośrodka zdrowia przy ul. Łąkowej 3, bezpłatne badania dla mieszkańców i festyn z wieloma atrakcjami - w taki sposób mieszkańcy Łysomic świętowali Dzień dla Zdrowia. W tym wydarzeniu wziął udział także Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Łukasz Kowalski.

Dożynki 2021 – wieniec ze Strużala wygrywa!

2021.08.29
Dożynki 2021 – wieniec ze Strużala wygrywa!

Najlepszy wieniec tradycyjny stworzyły mieszkanki sołectwa Strużal w gminie Chełmża, w rywalizacji na najlepsze stoisko powiatowe wygrał Powiat Aleksandrowski. Gospodarze dożynek życzyli rolnikom obfitych zbiorów i doceniali ich ciężką systematyczną pracę. Oficjalnie ogłoszono, gdzie w przyszłym roku odbędzie się wojewódzkie święta plonów – gospodarzem wydarzenia będą Miasto Włocławek, Gmina Włocławek i Powiat Włocławski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.