Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Zagramy w Łubiance

2021.10.08
Zagramy w Łubiance

Prezentacja spektaklu i rozmowa na trudne, ale bardzo ważne tematy profilaktyki i choroby nowotworowej złożą się na program kolejnego spotkania w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”. W poniedziałek 11 października z podopiecznymi i terapeutami Akademii Walki z Rakiem Fundacji „Światło” oraz ekspertami z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu będą mogli spotkać się mieszkańcy Łubianki.

WSB w Toruniu rozpoczęła rok akademicki

2021.10.07
WSB w Toruniu rozpoczęła rok akademicki

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Wydarzeniu towarzyszyło ślubowanie studentów I roku, nagrodzenie wyróżniających się członków społeczności akademickiej oraz wykład prof. Rafała Ohme „Hybrydowy świat. Przedostatnie okrążenie ludzkości”.

Zagraliśmy w Obrowie przeciwko rakowi!

2021.10.05
Zagraliśmy w Obrowie przeciwko rakowi!

W auli Szkoły Podstawowej w Obrowie oficjalnie zainaugurowano kampanię „Gramy Przeciwko Rakowi”. W programie spotkania znalazła się prezentacja spektaklu przygotowanego przez podopieczne Akademii Walki z Rakiem Fundacji „Światło” oraz rozmowa o chorobie, życiu z nią i po niej. Nie zabrakło także występów grupy seniorów i grupy teatralnej z Obrowa.

Centrum Szkolenia WOT z własnym sztandarem

2021.10.04
Centrum Szkolenia WOT z własnym sztandarem

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. Eugeniusza Konopackiego ps. „Trzaska” już od 26 września posiada swój sztandar. Mieszkańcy Torunia i naszego regionu oficjalnie zobaczyli go 2 października 2021 r. W uroczystościach zorganizowanych na Rynku Staromiejskim wziął udział także Starosta Toruński Marek Olszewski.

Rowerowy październik

2021.10.01
Rowerowy październik

Już w najbliższy piątek, 3 października br. zapraszamy do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym w ramach projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Startujemy o godz. 11:00 w Złejwsi Wielkiej - plac przy GOPS.

Tworzymy Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego

2021.09.30
Tworzymy Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego

Do Starosty Toruńskiego wpłynął wniosek od organizacji pozarządowych z terenu powiatu toruńskiego dotyczący powołania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego jako organu konsultacyjnego i opiniodawczego. Wobec powyższego Starosta Toruński ogłasza nabór członków do powyższej Rady.

Organizacje wskazują swoich przedstawicieli do składu Rady Pożytku poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego – wniosku, którego wzór jest do pobrania poniżej.

 

 

„Melodia” promowała Powiat Toruński w Gdyni

2021.09.28
„Melodia” promowała Powiat Toruński w Gdyni

Zespół „Melodia” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sport w Złejwsi Małej reprezentował Powiat Toruński I Województwo Kujawsko-Pomorskie na „Darach Ziemi” – organizowanym w Gdyni największym pikniku rodzinnym na Pomorzu. Impreza, którą honorowym patronatem objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, zorganizowana została w niedzielę 26 września.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

2021.09.27
Dzień Polskiego Państwo Podziemnego

Przy obelisku na pl. Św. Katarzyny w dniu 27 września 2021 roku uczczono Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. To święto ustanowione na pamiątkę powołania Służby Zwycięstwu Polski. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego na tym wydarzeniu reprezentował Starosta Toruński Marek Olszewski.

W październiku „Gramy Przeciwko Rakowi”

2021.09.27
W październiku „Gramy Przeciwko Rakowi”

W czterech gminach powiatu toruńskiego odbędą się spotkania w ramach realizowanej w październiku kampanii profilaktycznej „Gramy Przeciwko Rakowi”. Starostwo Powiatowe wraz z Fundacją „Światło”, Akademią Walki z Rakiem i Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu zaprasza do: Obrowa, Łubianki, Chełmży i Łysomic.

15-lecie Strefy

2021.09.24
15-lecie Strefy

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna już od 15 lat działa na rzecz rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Jubileuszowe spotkanie z udziałem samorządowców i przedstawicieli środowiska biznesu zorganizowane we Włocławku. Wziął w nim udział także Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.